Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 8.-9. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

Tallinnas möödunud ööpäeval suuremaid päästesündmusi aset ei leidnud.

Harjumaa

8.05 kell 14.22 teavitati häirekeskust, et Rae vallas Peetri alevikus Tallinn-Tartu maantee ääres põleb kulu. Väljakutsele reageerisid Assaku päästjad, kes kustutasid umbes 80 ruutmeetrit põlevat heina vee ja kululuudadega kella 14.43ks.

8.05 kell 16.18 teatati häirekeskusele, et Viimsi vallas Laiakülas Narva maanteel on purunenud sõiduauto kütusepaak ning välja on voolanud suures koguses diislit. Lasnamäe päästjad katsid reostuse saepuru ja absorbendiga.

8.05 kell 18.13 sõitsid päästjad Saue valda Laagri alevikku Selleri tänavale, kus järelevalveta lõkkest oli süttinud ümbritsev kulu. Tuld ähvardasid võtta ka ligidal asuvad puud. Saue vabatahtlikud päästjad tõttasid kohale ja kustutasid umbes 100 ruutmeetrise kulupõlengu ja lõkke. Päästjatel õnnestus tulelevik piirata ja puud tuld ei võtnud.

8.05 kell 23.26 said päästjad kutse Anija valda Uuearu külla Perila-Jäneda teele kustutama lausleekides põlevat sõiduautot. Autojuhti ennast kohapeal ei olnud. Kose päästjad kustutasid masina ja puhastasid tee liiklusele kella 00.18ks. Politsei jäi sündmuste asjaolude väljaselgitamisega edasi tegelema.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. mail kell 18.47 teatati suitsust trepikojas Narva linnas Madise tänava kortermajas. Koputuse peale korteriust ei avatud. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja leidsid eest pliidil kõrbeva toidu, korterielanik aga magas. Oht eemaldati ja päästjad tegid elanikule selgitustööd. Korteris oli suitsuandur, mis aga suitsu peale ei rakendunud, küll aga töötas seade kontrollnupule vajutades.

Kell 18.37 teatati häirekeskusesse kõrbelõhnast ja suitsuvinest trepikojas Narva linnas Soldina tänava kortermajas. Tegu oli siiski toidukõrbemisega ja tube juba tuulutati. Päästjad viisid korteris läbi kodunõustamise.

Kell 18.16 tuli häirekeskusesse teade, et Toila vallas Peeri külast Sinivoore tuhamäe kõrval põleb kulu. Päästjad kustutasid 20 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 17.30 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Järve linnaossa Endla tänavale, kus kustutasid garaažide läheduses põlenud prügihunniku.

Kell 12.47 käisid päästjad Lüganuse vallas Kiviõli linnas Nõmme tänaval kustutamas 250 ruutmeetrile levinud kulupõlengu. Põlengualal põlesid ka puitplaadid. Päästjad käisid samas kohas tegemas järelkustutust kell 15.30.

Kell 9.44 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Oru linnaossa Kase tänavale, kus nähti põlengut kasvuhoones. Päästjatel tuli kustutada kasvuhoones sees põlenud turvas.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

8. mail kella 18.10 ajal süttis Elva vallas Hellenurme külas sõidu ajal gaasiseadmega maastur ja süttis ka ümbritsev kulu. Päästjad kustutasid tulekahju, sõiduk hävis põlengus.

8. mail kell 22.44 teatati, et Kallaste linnas Sõpruse tänaval põleb kortermaja korter. Päästjatele edastati info, et korteris elab vanem naine. Pääste suitsusukeldujatel õnnestus naine korteri toast leida ja elusalt välja tuua. Kiirabi toimetas tõsiste vigastustega kannatanu haiglasse. Toas põles voodi, mis oli tõenäoliselt süttinud hooletust suitsetamisest. Tulekahju õnnestus kiiresti kustutada. Korteris oli küll suitsuandur, kuid selle häiret ei kuuldud, mis viitab, et seade ei olnud töökorras. Tänu tähelepanelikele naabritele ja päästjate kiirele tegutsemisele õnnestus päästa elu ning tule levik korteri piires peatada.

Võrumaa

8. mail kella 14.39 ajal käisid päästjad Setomaa vallas Rõsna külas kustutamas metsaalust kulupõlengut. Alalt leiti märke okste põletamisest, millest ilmselt ümbrus süttinud oli.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

8. mail kell 14.15 teavitati häirekeskust maastikupõlengust Pärnu linnas Kavaru külas. Põlev lõke oli jäetud järelevalveta ning tuli levis edasi ümbritsevasse kulusse. Päästjad kustutasid umbes 200 ruutmeetrile levinud kulupõlengu kell 15.45.