Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. mai 2024

Põhja päästekeskus


Tallinn

9.05 kell 20.45 teavitati häirekeskust, et Haaberstis Astangu tänaval tuleb ühekorruselisest mahajäetud hoonest musta suitsu. Teataja sõnul olid lapsed majas tuld teinud ja minema jooksnud. Nõmme päästjad olid kohal kell 20.51 ja nägid, et hoone ühes osas põleb puitvooderdis kõrgusega umbes neli meetrit. Tulekahju kustutati veejoaga kella 21.19ks. Keegi kannatada ei saanud.

9.05 kell 22.13 sõitsid päästjad Nõmmele Silikaltsiidi tänavale, kust oli nähtud paksu musta suitsu mahajäetud majast. Nõmme päästjad tõttasid kohale ja kustutasid kivimajas põleva prügi ja rehvid.

Harjumaa

9.05 kell 21.41 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Saue linnas Koondise tänava ääres teevad noored maja taga pargis suurt lõket. Väljakutsele reageerisid Saue vabatahtlikud päästjad, kes palusid noortel lõkke ära kustutada, kuna sellest võis süttida ümbritsev loodus. Pärast kustutamist vesteldi noortega ohutu lõkke tegemise põhimõtetest.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. mail kell 22.20 tuli häirekeskusesse teade gaasilekkest Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Järveküla tee kortermajas. Korteris oli vingugaas, gaasikraan keerati kinni ja korter tuulutati. Korteriomanikule anti ülesanne kohale kutsuda gaasitehnikud.

Kell 21.54 teatati kärssavast pistikupesast Narva linnas Võidu prospekti kortermajas. Teataja sõnul oli ta põlengu kustutanud, kuid toas oli veel suitsuvine. Päästjad eemaldasid seinast vigase pistikupesa ja isoleerisid juhtmeotsad ära. Omanik lubas kohale kutsuda elektrikud.

Kell 21.33 sõitsid päästjad Alutaguse valda Rausvere külla, kus kustutasid 300 ruutmeetril põlenud kulu. Kustutustööd lõppesid kell 23.05.

Kell 18.19 sõitsid päästjad Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Lehola tänavale, kus kustutasid kululuudadega 400 ruutmeetril põlenud kulu.

Kell 17.24 anti teada rõdupõlengust Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Põhja allee kortermajas. Päästjad olid kohal 5 minuti jooksul ja kustutasid väikese põlengu rõdul. Korter tuulutati. Põlengu põhjus pole teada. Korteris oli suitsuandur, mis töötas. 

Kell 12.14 teatati häirekeskusesse maastikupõlengust Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Kose teel. Päästjatel tuli kustutada kokku kolmel hektaril põlenud kulu ja põõsaid. Kustutamise tegi raskeks tugev ja suunda muutev tuul. Kustutustöödeks kasutati maastikusõidukeid ja abiks oli droon. Kustutustööd lõppesid kell 15.19.

Kell 10.17 käisid päästjad Sillamäe linnas Hariduse tänaval, kus avasid ukse, et aidata kodus kukkunud eakat naist. Naisega jäid edasi tegelema kiirabi töötajad.

Kell 8.45 tunti Narva linnas Pähklimäe tänava kortermajas suitsu lõhna ja rõdul oli näha suitsu. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja leidsid eest pliidil kõrbeva toidu, elanik aga magas. Oht likvideeriti ja toad tuulutati. Korteris puudus suitsuandur.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

9. mail kell 17.57 teatati, et Tartu-Räpina tee 31. kilomeetril sõitis kraana elektriliinidesse ja murdus elektripost. Päästjad veendusid, et inimesed viga ei saanud ja turvasid sündmuskohta kuni elekter liinidest välja lülitati. Olukorra lahendamine jäi elektrikute ülesandeks.

Tartumaa

9. mail kell 12.33 käisid päästjad Luunja vallas Kavastu külas kustutamas põllul järelevalveta põlevat lõket.
Kella 17.54 ajal kustutasid päästjad Elva vallas Rannakülas elektriliinide rikkest süttinud väikese kulupõlengu.

Kella 20.29 ajal süttis Elva vallas Järvakülas parklas sõiduauto WV Passati salong. Päästjad kustutasid põlengu, inimesed viga ei saanud. Tulekahju oli süttinud tõenäoliselt kaitseploki rikkest. Lühise tõttu oli käivitunud auto starter ning sõiduk liikunud paar meetrit heki sisse. Auto kapott avati kangiga ning edasise ohutuse tagamiseks ühendati aku lahti.

10. mail kell 8.10 teatati, et Tartus Marja tänaval süttis hooletust suitsetamisest elumajas tekk. Päästjate saabumise ajaks oli elanik teki hoonest välja toonud. Päästjad kontrollisid ruumide tuleohutust. 

Lääne päästekeskus

Läänemaa

9. mail kell 17.39 kutsuti päästjad appi Haapsalu linna Kiideva külla, kus teataja sõnul süttinud põlema rehielamus seisnud murutraktor. Olukorrale lisas tõsidust hoonel olev rookatus ning kümne meetri kaugusel asuv elumaja. Päästjate saabudes põles traktor lausleegiga, kuid tulekahjule suudeti kiiresti piir panna ning tulekahju kuuri põrandasse ja konstruktsioonidesse levida ei jõudnud. Tulekahjus sai lisaks traktorile kannatada paar ruutmeetrit ümbrust ning ka üks jalgratas. Tulekahju likvideeriti kell 18.17.

Pärnumaa

9. mail kell 12.09 teavitati häirekeskust, et Pärnus Savi tänaval on vana auto lammutamistööde käigus süttinud põlema auto kütusepaak ja selle alla valgunud õli. Kohal olnud inimesed suutsid tulekahjule piiri panna pulberkustutitega. Päästjad eemaldasid kopplaaduri abiga varjualuse alt sõiduauto ja põlenud kütusemahuti ning kustutasid tulekahju lõplikult kella 12.29ks.

9. mail kell 15.56 kiirustasid päästjad Saarde vallas Ilvese külas juhtunud liiklusõnnetusele. Ristmikul oli kokku põrganud kolm sõidukit. Inimesed vigastada õnnetuses ei saanud, kuid päästjatel tuli koha peal liiklust reguleerida kuni puksiirauto saabumiseni, eemaldada autodel süttimisoht ning puhastada tee liiklusõnnetuse tagajärgedest. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 17.10.

9. mail kell 18.26 teavitati häirekeskust, et Saarde vallas Tali külas on taluhoovi tulnud noor ilves, kes üritab saada sisse kanalasse ning kuna loom oli väga julge, pelgas pererahvas ohtu ka väikestele lastele. Päästjad proovisid ilvest puuri püüda, et transportida ta kaugemale loodusesse, kuid paraku sel korral ilvest puuri püüda ei õnnestunud. Olukorrast teavitati looduskaitsealade spetsialisti, kes proovivad leida lahenduse.

Saaremaa

9. mail kell 21.10 kutsuti päästjad Vaivere külla, appi vanemale naisterahvale, kes tuld ahju tehes oli unustanud siibrid kinni ning majas olnud Nublu suitsuandur läks häiresse. Päästjad avasid siibrid ning ventileerisid ruumid. Elanik viidi tervisekontrolliks haiglasse.