Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

15.02 kell 13.01 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Mesila tänaval on elumajas vingugaasiandur tööle hakanud. Kohale jõudnud päästjad mõõtsid majas normist kõrgema vingugaasi kontsentratsiooni ning tuulutasid ruumid. Elanik millegi üle ei kurtnud, ent kiirabi vaatas igaks juhuks ta kohapeal üle. Lekke taga oli tõenäoliselt hooldamata küttesüsteem, mis hakkas pärast kütmist vingu sisse ajama. Elanikul soovitati kiiremas korras korstnapühkija kutsuda, mida ta ka tegi.

15.02 kell 22.41 said päästjad kutse Kesklinna Väike-Ameerika tänava kortermajja, kus ühes korteris töötas vingugaasiandur. Lilleküla päästjad tõttasid kohale ja mõõtsid korteris normist kõrgema vingugaasi taseme. Vingugaas tekkis, sest vannitoa gaasiboilerile ei olnud tagatud piisav värske õhu juurdevool. Mittetäieliku põlemise tõttu tekkiski vingugaas. Ruumid tuulutati ja elanikule räägiti gaasiseadme ventilatsiooni olulisusest. Keegi kannatada ei saanud.

Harjumaa

15.02 kell 14.55 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Ruu külla Naire tee elumajja, mille elanik andis teada tulikuumast korstnajalast ning kärsa haisust oma kodus. Kehra päästjad sõitsid kohale ning selgitasid välja, et tõenäoliselt oli korstnas toimunud tahmapõleng. Omanik oli selle juba pulberkustutiga kustutanud. Päästjad kontrollisid termokaameraga korstna üle nii keldris, mõlemal korrusel ja pööningul. Tulekoldeid ei olnud. Omanikul keelati kütteseadet kasutada senikaua, kui korstnapühkija on kütteseadme ära hooldanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. veebruaril kell 18.37 tuli häirekeskusesse teade põlengust konverteralajaamas Lüganuse alevikus. Teataja sõnul kuulis ta pauku ja eemalt oli näha leeki. Kohale kutsuti elektrikud ja elekter lülitati alajaama osast välja, mille järel said päästjad kustutada ühe trafo põlengu.

Lääne-Virumaa

15. veebruaril kell 14.05 tuli teade põlevast sõiduautost Tapa vallas Näo külas. Juures olevad inimesed püüdsid põlengut kustutada. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult. Põleng võis alguse saada masina elektrisüsteemist.

Kell 13.07 vajas abi kiirabiauto, mis oli Väike-Maarja alevikus hooldekodu juures kinni jäänud. Päästjad lasid sõiduki rehvid tühjemaks ja panid raskused peale, et auto saaks katuse alt välja tagurdada.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

15. veebruaril kell 10.55 teatati, et Põlva vallas Säässaare külas Tartu - Räpina - Värska mnt 40. km on haagisega veok teelt välja ja külili vajunud. Päästjate saabumise ajaks oli tõsisemate vigastusteta juht autost ise välja saanud. Päästjad kõrvaldasid süttimisohu ning eemaldasid veoki järelkärult murdunud puu. Veoki teisaldamise organiseerimine ja veoseks olnud rapsikoogi kokku kogumine jäi omaniku ülesandeks.

Kell 14.37 käisid päästjad Võrus Luha ja Pikk tänava ristmikul sõiduauto ja veokiga juhtunud liiklusavariil. Kiirabi toimetas haiglasse terviskontrolli kaks sõiduautos olnud vanemat inimest. Päästjad eemaldasid teelt avariijäänused, sõiduautole tuli järgi puksiir.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

15. veebruaril kell 13.48 teavitati häirekeskust, et Veere külas asuva eluhoone korstnast tulevad leegid ning must suits. Omanikul soovitati kiirelt sulgeda ahjuuks, et tuli koldes vaibuks ning väljuda ise ohutuse mõttes majast. Kohale saabunud Orissaare päästjad tuvastasid soojamüüris tahmapõlengu ning peale põlengu vaibumist tegid esmase korstna puhastamise. Olgugi, et korstnapühkija oli sügisel koldeid hooldanud, tekkis kütteperioodi jooksul taas piisavalt tahma, et see süttiks. Et ahjud tervemana püsiksid, tuleb neid vastavalt kütmise tihedusele ka hooldada.