Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 16.-19. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

16.02 kell 19.14 teavitati häirekeskust, et Nõmmel Tallinna tänava kolmekordses kortermajas töötab suitsuandur. Päästjad olid kohal kell 19.19 ja leidsid maja esikust tuhaämbri värskelt koldest võetud tuhaga, mille suits oli käivitanud anduri. Päästjad tuulutasid esiku ning selgitasid korteri elanikule, et koldest võetud kuum tuhk tuleb panna mittepõlevast materjalist anumasse ja viia eemale süttida võivatest materjalidest, sealhulgas puitpõrandast. Mõistlik on tuhk panna metallämbrisse ja viia õue jahtuma. Tulised söed võivad tuhas hõõguda isegi kuni nädala.

16.02 kell 22.46 sõitsid päästjad Lasnamäele Punasele tänavale, kus kortermaja elanik tundis köögis gaasi lõhna. Lasnamäe päästjad olid kohal kell 22.51 ja mõõtsid korteris kõrge maagaasi taseme. Majas oli tsentraalgaas, mis trepikojas kui ka korteris kinni keerati. Pärast korteris gaasi sulgemist leitigi leke teataja korterist, täpsemalt defektsest gaasipliidist. Ruumid tuulutati ja elanikul keelati gaasiseadme kasutamine, kuni tehnik on seadme ära parandanud.

17.02 kell 16.04 sai häirekeskus info, et Põhja-Tallinnas Randla tänava korteris on vingugaasiandur tööle rakendunud. Teataja ise liikus majast välja. Lilleküla päästjad mõõtsid korteris kõrge vingugaasi kontsentratsiooni, mis pärast tuulutamist nulli langes. Selgus, et vannitoa gaasiboilerile polnud tagatud piisav värske õhu juurdevool. Pärast seadme kasutamist oli korteris mittetäieliku põlemise läbi tekkinud eluohtlik vingugaas. Elanikule selgitati, et gaasiseadmel peab olema põlemiseks tagatud piisav õhu ligipääs.

18.02 kell 03.02 said päästjad kutse Mustamäele Ehitajate tee kortermajja, kus põles 2. korruse korteri rõdu. Reageerisid Nõmme ja Lilleküla päästjad. Põleng likvideeriti kella 03.25ks. Rõdul põles umbes kaks ruutmeetrit ladustatud asju. Tulekahju sai alguse rõdul suitsetamisest. Kiirabi vaatas korteris viibinud kaks inimest kohapeal üle. Korteris puudus nõuetekohaselt paigaldatud suitsuandur.

18.02 kell 17.14 teavitati häirekeskust, et Pirital Kose põigus on mahajäetud hoones näha tulekuma. Pirita päästjad olid kohal kell 17.26 ja kustutasid põleva prügi paari ämbri veega.

Harjumaa

16.02 kell 21.56 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Ääsmäe külas Tamme tänaval põleb puidukuur ning kuuri ligidal on ka elumaja. Väljakutsele reageerisid Keila ja Nõmme kutselised ning Hüüru ja Saue vabatahtlikud päästjad, kellest viimased olid kohal esimesena. Kohale jõudes nähti, et puukuur põleb lahtise leegiga. Päästjad käivitasid veejoad ning lisaks kuuri kustutamisele kaitsti ka kõrvalhoonet. Suitsusukeldujad sisenesid kuuri ning tassisid sealt puid välja. Põleng likvideeriti kella 23.45ks ja Saue vabatahtlikud käisid järelkustutustöödel paar tundi hiljem, mille käigus likvideeriti veel viimased tulepesad. Keegi kannatada ei saanud ja tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

18.02 kell 05.58 sõitsid päästjad Rae valda Seli külla Vaida-Pajupea teele, kus põles maja metsa sees. Esimesena olid kohal Assaku päästjad, kes nägid territooriumil põlemas konteinerhoonet. Krundil oli mitu sellist konteinermaja. Tööd alustati kahes lõigus: põleva hoone kustutamine ning kõrvalhoonete jahutamine ja kaitse. Tulekahju lokaliseeriti kolme veejoaga kella 06.29ks. Üks konteiner hävis täielikult ning üks kõrvalhoone sai kuumakahjustusi. Kella 07.47ks oli sündmus lõppenud ja keegi kannatada ei saanud.

18.02 kell 17.33 tõttasid päästjad Viimsi alevikku Pargi teele, kus kaubanduskeskuse parklas oli sõiduautost paagitäis kütust välja voolanud. Pirita päästjad katsid loigu saepuruga ja teavitasid tänavapuhastust. Auto omanik tegeles oma sõiduki liigutamisega edasi.

19.02 kell 03.24 said päästjad kutse Rae valda Lehmja külla Kõrtsi teele, kus oli toimunud kahe auto kokkupõrge. Teatajale sõideti tagant sisse, mille tagajärjel paiskus auto kraavi. Assaku päästjad tegelesid masinatelt süttimisohu eemaldamisega. Kui päästjad olid oma töö lõpetanud, jäi sündmusega edasi tegelema politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. veebruaril kell 00.11 kutsuti päästjad appi Narva linna Masina tänava kortermajja, kus tuli aidata raskekaaluline patsient kiirabiautosse tõsta. Päästjatel oli keeruline abivajajat trepikojas transportida, sest trepikojas takistasid liikumist toolid ja suured lillepotid. Päästjad tuletavad meelde, et kortermajades tuleb hoida evakuatsiooniteed ehk trepikojad vabad, mitte muuta neid takistusradadeks.

18. veebruaril kell 18.14 said päästjad väljakutse Jõhvi linna Narva maantee kortermajja, kus trepikoda oli suitsu täis. Trepikojas hakkas tööle suitsuandur. Korterielanik oli avanud toidukõrbemisest põhjustatud suitsu tõttu korteri akna ja ukse. Korteris puudus töökorras suitsuandur. Päästjad tuletavad jätkuvalt meelde, et õnnetusest suudab märku anda üksnes töökorras andur.

Kell 3.55 teatati kõrbelõhnast Kohtla-Järve linna Järve linnaosa Järveküla tee kortermaja trepikojas. Viimase korruse korteris oli tööle hakanud suitsuandur. Teataja selgitas välja, et trepikojas põleb elektrikilp. Sündmuskohale jõudnud päästjad kustutasid põlengu. Tuulutati trepikoda, kontrolliti üle maja pööning ja trepikoja 4. korruse korterid. Põlenguohtu enam ei olnud.

17. veebruaril 10.56 tuli häirekeskusesse teade, et Narva linnas Kreenholmi tänaval suitseb töötav pesumasin. Päästjad tõmbasid seadme juhtme pistikust välja ja ohtu enam ei olnud.

16. veebruaril kell 19.16 kutsuti päästjad Lüganuse valda Aa külla mõisa juurde, kus suur puu oli kukkunud üle tee ja sõiduauto oli sellele otsa sõitnud. Päästjad tõmbasid auto kraavist välja ja eemaldasid puu teelt. Õnnetuses keegi viga ei saanud.

Kell 13.41 tuli häirekeskusesse ATeS häire Lüganuse vallast Kiviõli linna Turu tänava tööstushoonest. Põleng oli liikunud reaktori kohal ventilatsioonišahti. Päästjad kustutasid töötajate abiga põlengut läbi mitme korruse. Ventilatsioonišaht jahutati veega maha. Päästesündmus lõppes kell 15.43. Päästetöid teostasid Kiviõli, Jõhvi ja Kohtla-Järve päästemeeskonnad.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel üks väljakutse.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

16. veebruaril kella 19.49 ajal käisid päästjad Jõgeva Aia tänava ja Tallinna mnt ristmikul kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid tuleohu ja puhastasid tee avarii jäänustest.

Kell 21.57 käisid päästjad Jõgeva vallas Kõnnu külas Mustvee – Jõgeva tee alguses sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus aitasid ühel kannatanust tütarlapsel sõidukist välja saada. Kiirabi kontrollis kõigi kolme autos olnud inimese tervist koha peal, haiglasse kedagi viia vaja polnud.

17. veebruaril kella 18.32 ajal põles Põltsamaa vallas Lahavere külas elumaja korstnas tahm ja pigi. Päästjad valvasid maja tuleohutust, õnneks põleng maja konstruktsioonidele ei levinud. Maja küttesüstsemi katel ja korsten oli halvas seisukorras, korsten puhastamata, mõrades ning lahtiste kividega. Majaomanikule anti juhis kutsuda korstnapühkija, kes küttesüsteemi üle vaataks ning selle parandamiseks nõu annaks. Vähemalt kord viie aasta jooksul on eramajade omanikel kohustus lasta küttseadmed puhastada ja üle vaadata kutselisel korstnapühkijal.

17. veebruaril kell 19.00 teatati liinibussiga juhtunud liiklusavariist Põltsamaa vallas Kalikülas. 41 bussis olnud reisijast said tõsisemalt viga kaks inimest, kes kiirabiga haiglasse toimetati. Ühe kannatanu välja saamiseks bussist pidid päästjad avama bussi konstruktsioone. Ühtlasi kõrvaldati bussi süttimisoht ning peatati paagi leke. Tervelt pääsenud reisijatele tuli järgi asendusbuss.

Tartumaa

17. veebruaril kella 5.41 ajal voolas Tartus Vahi tänaval kopplaaduri hüdrosüsteemi vooliku purunemise tõttu teele õli. Päästjad katsid kolmele ruutmeetrile sattunud reostuse absorbentainega.

18. veebruaril kell 11.29 käisid päästjad Elva vallas Kalme külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid süttimisohu. Selleks eemaldati akult juhtmed. Kiirabi viis viga saanud juhi haiglasse.
Kell 15.39 teatati Tartu vallas Erala külas põllul ATVga juhtunud liiklusavariist. Päästjad abistasid kannatanuga tegelemisel kiirabi ning tõid ATV põllult ära.

Viljandimaa

16. veebruaril kell 10.28 teatati, et Mõisaküla linnas Karjamaa tänaval kuuldi majas pauku ja ruumides on suits. Selgus, et harukarbis oli rikke tõttu tekkinud juhtmete lühis. Tulekahju tundemärke päästjate saabudes enam ei olnud, kuid tuleohutuse kontrollimiseks oli vaja avada veidi seina.

19. veebruaril kell 00.00 teatati elumaja tulekahjust Viljandi vallas Vardja külas. Päästjate saabudes paistis leek rehielamu tüüpi talumaja katusest välja. Maja ühes osas hoiti ATVd, murutraktorit, muud väiketehnikat, küttepuid ja puitmaterjali. Päästjad piirasid tule leviku hoone elamuosa eluruumidesse, kuid tules hävis osa pööningust, kus hoiti vana ajakirjandust, riideid ja muud kraami. Tulekahju levik piirati kell 1.57 ja kustutati lõplikult kell 5.47. Elanikud said esialgu peavarju naabrite juures. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

16. veebruaril kell 21.18 teatati häirekeskusele, et Põhja-Pärnumaa vallas Vändra alevis põleb sõiduauto. Teadmata põhjusel mootori juurest põlema süttinud auto kustutati kella 21.34ks.

17. veebruari varahommikul eemaldasid päästjad Põhja-Pärnumaa vallas Kurgjal teele kukkunud puu ning vabastasid tee taas ohutuks liiklemiseks. Samal hommikul oli puu teele ja elektriliinidele kukkunud Pärnus Merimetsa tänaval. 18. veebruaril eemaldasid päästjad Pärnus Kalevi puiesteel elektriliinidele kukkunud puu.

17. veebruaril kell 9.48 said päästjad teate, et Pärnus Suur-Posti tänaval seisvast bussist lekib tänavale kütust. Päästjad panid lekkekohale kütuse kokku kogumiseks mõeldud vanni. Edasise lekke likvideerimisega tegeleb juba bussi omanikfirma.

Saaremaa

17. veebruaril kell 16.16 said päästjad väljakutse Kuressaares K.Ojassoo tänavale, kus korvtõstukiga kolmanda korruse kõrgusel töid teostades tekkis tõstukil tehniline rike ning see polnud enam puldist juhitav. Päästjad leidsid võimaluse juhtida tõstukit maapinnal asuvast puldist ning töötaja aidati probleemideta alla.