Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

19.02 kell 19.33 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Katusepapi tänaval on maja ees sõiduautost diislikütus välja voolanud. Kesklinna päästjad katsid umbes ühe ruutmeetrise kütuseloigu absorbendiga. Auto omanik jäi oma sõiduki tehnilise rikkega edasi tegelema.

19.02 kell 22.31 sõitsid päästjad kesklinna Liivaoja tänavale viiekordse kortermaja juurde, kust oli tulnud teade saunapõlengust 2. korruse korteris. Elanik oli proovinud tulekahju ka pulberkustutiga kustutada, kuid ei suutnud leeke summutada. Omanik käitus õigesti, kui lahkus korterist ja sulgedes enda järel tuletõkkeuksed. Kesklinna päästjad olid kohal kell 22.38 ning majast evakueeriti elanikud. Päästjad likvideerisid põlengu kella 22.44ks. Enne elanike korterisse tagasi lubamist kontrolliti üle ka maja vingugaasitase ja tuulutati ruumid. Kella 23.47ks olid kõik korterid kontrollitud ning inimesed tagasi tuppa lubatud. Kokku kontrollis kiirabi kohapeal kolme inimese tervist, põlenud saunaga korteri elanik viidi kiirabiga haiglasse tervisekontrolli. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

19.02 kell 16.33 reageerisid päästjad liiklusõnnetusele Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Tallinn-Rannamõisa-Kloogaranna teel. Kaks autot olid kokku põrganud, mille tagajärjel tuli ühest masinast suitsu. Päästjad eemaldasid suitsevalt masinalt akuklemmid süttimisohu välistamiseks. Kiirabi töötajad vaatasid kohapeal õnnetuses osalenud üle, keegi hospitaliseerimist ei vajanud.

19.02 kell 20.00 teatati häirekeskusele, et Saue vallas Laagri alevikus Pärnu maanteel on veoauto sõitnud vastu posti ning lekib diislikütust. Kuna veoautos oli sees arvestatav kogus kütust, reageeriti sündmusele suurte jõududega. Kohale sõitsid Nõmme ja Lilleküla kutselised ning Saue vabatahtlikud päästjad. Esimesena olid kohal Nõmme päästjad kell 20.11, kes asusid leket sulgema. Samaaegselt paigutati lekkekoha alla konteinervann, et kütust rohkem teele ei voolaks. Lekkesulgemispasta abil peatati kütuse väljavool. Maha oli voolanud rohkem kui 100 liitrit kütust, mis kaeti saepuru ja absorbentainega. Lilleküla päästjad vintsisid veoki teele sirgeks ja pumpasid ümber paaki jäänud kütuse. Kella 22.12ks päästetööd lõpetati ja sündmusega tegeles edasi politsei.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

19. veebruaril kell 14.09 tunti Kohtla-Järve linna Ahtme linnaosas Maleva tänava kortermajas 5. korrusel põlemise lõhna. Ühes korteris oli toimunud toidukõrbemine. Korterielanik oli enne päästjate saabumist ohu likvideerinud ja tuulutas tube.

Lääne-Virumaa

19. veebruaril kell 19.31 tuli päästjatele väljakutse Tapa valda Tamsalu linna Toome põik tänavale, kus teataja sõnul põles leegiga puuriit. Teataja hakkas põlengut ise vahtkustutiga kustutama. Kohale jõudnud päästjad ajasid puud laiali, et põleng lõplikult kustutada. Tulekahju võis alguse saada puuriida äärde pandud plastämbritest, kus oli sees kuum tuhk. Päästjad tuletavad meelde, et küttekolle tuleb põlenud puidu jääkidest tühjendada alles peale nende jahtumist. Kindlasti ei tohi kuuma tuhka ladustada kergesti süttivas anumas. Kuum tuhk tuleb paigutada metallnõusse ning viia hoonest väljapoole jahtuma.

19. veebruaril kell 9.11 anti häirekeskusele teada, et Tapa vallas Jäneda külas plahvatas mehe käes pulber. Kannatanu viidi haiglasse. Sündmusele kaasati demineerijad. Politseiuurimise käigus leiti õhtul läbiotsimise käigus Järvamaal Käravete alevikus asuvast korterist veel võimalikku lõhkeainet. Kortermaja elanikud evakueeriti, päästjad teavitasid läheduses elavaid inimesi ja andsid edasised juhtnöörid. Sündmus täna jätkub. Kohapeal on demineerijad, kaasati erikeemia talituse spetsialist, politsei, kaitsepolitsei, pääste ja kiirabi, et tagada piirkonnas olevate inimeste ohutus. Lisainfo politseilt.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval lõuna regioonis olulisi päästesündmusi ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

19. veebruaril kell 15.19 said päästjad teate, et Suuresadama külas on maastikult leitud õlireostus. Päästjad leidsid koha, kus sõiduauto oli tõenäoliselt sügavamast august läbi sõites karteri lõhkunud ning selle tulemusel oli maapinnale valgunud veidi mootoriõli. Päästjad kogusid õlireostuse absorbentainega kokku.

Järvamaa

19. veebruaril kell 11.43 said päästjad teate, et Paides Pärnu tänaval põleb kasutuseta seisva turukioski küljes olev elektrikilp. Põleng ligiduses olevaid hooneid ei ohustanud. Päästjad turvasid sündmuskohta kuni elektrike saabumiseni, kes tegelesid kilbist voolu välja võtmise ning edasiste parandustegevustega.

Läänemaa

19. veebruaril kell 17.24 said päästjad teate, et Lääne-Nigula vallas Leila külas asuva eluhoone korstnast tuleb leek ning paksu suitsu. Lisaks oli õrnalt suitsu imbunud ka eluruumidesse. Päästjate saabumise ajaks oli intensiivne põleng küll vaibunud, kuid päästjad kontrollisid üle nii küttekolded kui korstnad ning edasist ohtu ei tuvastatud.

Raplamaa

19. veebruaril kell 18.26 teatati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Vana-Vigala külas Pikal tänaval on kahekordse kortermaja ühes korteris tööle läinud vingugaasiandur ning kedagi kodus ei olnud. Päästjad tulekahju tundemärke ei tuvastanud, kuid korteriühistu esimehe sõnul köeti täna korteris ahju ning tõenäoliselt suleti siiber liiga vara ning see käivitas vingugaasianduri. Päästjad mõõteriistadega vingugaasi sisaldust hoones ning ohtu ei tuvastanud.