Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

20.02 kell 19.40 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Nelgi tänaval põleb elumajas külmkappes. Majarahvas oli majast välja tulnud. Esimesena kohale jõudnud päästjad nägid, et kahekordse maja 1. korrus on paksult suitsu täis ja majja sisenes suitsusukelduspaar. Õnneks saadi tulekolle kiiresti kontrolli alla ja kella 20.18 oli põleng likvideeritud. Kiirabi vaatas majas olnud inimesed kohapeal üle ning lahked naabrid olid nõus neile peavarju pakkuma. Tõenäoline tulekahju tekkepõhjus on külmkapi elektrisüsteemi rike.

Harjumaa

20.02 kell 10.41 teavitati häirekeskust, et Saku vallas Tagadi külas Tallinn-Rapla-Türi teel on toimunud kahe auto kokkupõrge. Kohila päästjad olid kohal kell 10.51 ning eemaldasid masinatelt akuklemmid süttimisohu välistamiseks ja reguleerisid kohapeal liiklust politsei saabumiseni. Kiirabi viis ühe autojuhi haiglasse kontrolli ja sündmusega jäi edasi tegelema politsei. Harju maakonnas Saue vallas Tule tänaval oli tööstushoones tulekahju

20. veebruaril kell 16.14 sai häirekeskus teate, et Saue vallas Tule tänaval on tööstushoone seinas süttinud isolatsioon. Esimesena jõudsid kohale Saue vabatahtlikud päästjad kell 16.20. Sündmuskohal selgus, et tuli on juba levinud katusest välja. Päästjad reageerisid sündmusele suurte jõududega. Kohapeal toimetasid kaheksa erineva kutselise ja kolme vabatahtliku päästekomando päästemeeskonnad. Tulekahju algfaasis proovisid ettevõtte enda töötajad põlengut kontrollida alla saada, kuid tulutult. Töötajad lahkusid hoonest ning sisse tõttasid viis suitsusukelduslüli. Tulekolletele ligipääs oli raskendatud ning leegid olid levinud juba katuse alla. Kella 18.27ks oli katus paiguti muutunud varisemisohtlikuks. Otsustati kõik päästjad hoonest välja tuua ning tulekahju kustutamist jätkati tõstukautolt hoone pealtpoolt. Päästeamet palus kõikidel ümbruskonna elanikel tulekahju suitsu tõttu kodude uksed ja aknad hoida suletuna ning sundventilatsioon välja lülitada. Tulekahju kustutati kella 02.46ks ning 21.02 hommikul naasti sündmuskohale järelkontrolli tegema. Kontrolli käigus leiti üks tulepesa, mis kustutati. Tulekahjus keegi kannatada ei saanud ja täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. veebruaril kell 12.26 sai häirekeskus ATeS häire teate Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Pärna tänava koolimajast. Koolist anti teada, et põlengu tundemärke koolihoones pole, kuid alustatakse laste evakueerimist. Kohale tulnud päästjad kontrollisid alarmi näidanud ala üle. Ohtu ei olnud, sest andur rakendus tööle tolmu tõttu.

Lääne-Virumaa

20. veebruaril kell 12.59 teatati suitsu täis keldrist Vinni vallas Vetiku külas Järve tänava kortermajas. Keldris asus pelletiahi, millega köeti kogu maja. Päästjate saabumise ajaks olid ühest ridaelamuboksist inimesed väljunud. Suitsusukeldusvarustusega päästjad sisenesid keldrisse. Katla pelleti põlemismehhanism oli süttinud ja ka ise ära kustunud. Tuli ei olnud mujale levinud. Ruumid tuulutati ja läbi viidi kodunõustamine.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

20. veebruaril kell 9.57 käisid päästjad Tartus Aardla tänaval kahe sõiduauto ja väikebussiga juhtunud liiklusavariil. Ühes autos olnud kannatanu viis kiirabi haiglasse tervisekontrolli. Päästjad katsid teele voolanud vedelikud absorbentainega.

Kell 11.56 käisid päästjad Kastre vallas Järvselja külas sõiduauto ja maasturiga juhtunud liiklusavariil, kus kõrvaldasid sõidukite süttimisohu. Ühele kannatanule andsid abi kiirabimeedikud.

20. veebruaril kell 15.41 andis automaatne tulekahjusignalisatsioon märku tulekahjuohust Tartus W. Struve tänaval asuvas raamatukoguhoones. Selgus, et signalisatsiooni oli käivitanud keldrikorrusel kärssama hakanud ventilatsioonisüsteemi juhe. Suuremat tulekahju sellest ei tekkinud. Päästjad kontrollisid tuleohutust ja aitasid tuulutada ruume.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.