Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

21.02 kell 16.16 sai häirekeskus teate põlengust Kristiine kaubanduskeskuses. Sündmusele reageeriti suurte jõududega: kohale sõitsid viie kutselise ja nelja vabatahtliku päästekomando meeskonnad. Esimesed päästjad olid sündmuskohal kell 16.25. Eile veerand viie paiku laekus häirekeskusele teade, et Kristiine kaubanduskeskuses on tööle rakendunud automaatne tulekahjusignalisatsioon. Päästjad nägid juba sõites keskusest musta suitsusammast. Kohale jõudes nähti lisaks suitsule ka leeke keskuse raudteepoolses kaubaväljastuspunktis. Alanud oli ka kaubanduskeskuse täielik evakuatsioon ning hoonesse sisenesid päästjad veendumaks, et maja on inimestest tühi. Samaaegselt alustati väljastuskeskuse kustutamisega. Kella 16.43ks oli selge, et keskus on külastajatest tühi ja päästjad said täielikult keskenduda tulekahju kontrolli alla saamisele. Tulekahju ei levinud väljastuspunktist kaugemale ning suureks abiks tulekahju leviku piiramisel oli kaubanduskeskuse enda sprinklersüsteem, mis ümberkaudsetes ruumides rakendus. Kui leegid väljastuspunktis kontrolli alla saadi, avati konstruktsioone, et tulepesasid leida ja likvideerida. Tulekahju lokaliseeriti kella 17.47ks ning likvideeriti kella 19.53ks. Tulekahju täpse tekkepõhjuse selgitab välja menetlus. Kiirabi vaatas kohapeal üle viis keskuses viibinut, kuid keegi hospitaliseerimist ei vajanud.

21.02 kell 16.54 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Suur-Karja tänaval tuleb sõiduauto kapoti alt suitsu. Kohale jõudnud päästjad kustutasid põleva Volvo vahuaine ning veega. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse masina elektrisüsteemi rikkest.

21.02 kell 17.00 sõitsid päästjad Mustamäele A. H. Tammsaare tee 16-kordse kortermaja juurde, kust oli tulnud teade põlengust 6. korruse korterist. Kohale tõtanud päästjad said kiiresti korterisse sisse ning avastasid eest toidukõrbemise, mis oli kustutatud enne päästjate jõudmist. Ruumid tuulutati.

Harjumaa

21.02 kell 12.07 teavitati häirekeskust, et Harku vallas Vääna-Jõesuu külas Klooga maantee ääres metsas on koer libisenud kallakust alla jõe jääle. Koer oli libisenud ligi 10 meetrit allapoole ning murdnud oma jalaluu. Teataja oli koera perenaine, kes ise ei pääsenud oma koerale ligi. Sündmusele reageerisid Muraste vabatahtlikud ning Keila kutselised päästjad. Päästjad liikusid kallakust alla, asetasid viga saanud koera päästekorvi ning tõid looma tagasi üles. Kella 13.22ks oli koer antud üle omanikule, kes sõitis vigastatud lemmikloomaga loomakiirabisse.

21.02 kell 17.02 said päästjad kutse Saku valda Kajamaa külla Saku-Tõdva teele, kus oli purunenud veoauto kraana hüdrovoolik. Selle tagajärjel oli teele valgunud umbes kümme liitrit hüdroõli. Päästjad katsid loigu absorbentainega.

21.02 kell 22.28 sõitsid päästjad Jõelähtme valda Loo alevikku Saha teele, kust oli tulnud teade põlengust tööstushoones. Lasnamäe päästjad olid sündmuskohal kell 22.37 ning nägid, et põleng asub eraldiseisvas kambris, mis on ülejäänud tööstuskompleksist eemal. Põleng ise asus kambri seina sees isolatsioonis. Päästjad tegid kambri seintesse avamised ning jahutasid seinasiseseid tulepesasid. Kella 23.37ks olid kustutustööd lõppenud ning hoone valve anti üle objekti omanikule.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

21. veebruaril kell 16.01 tuli häirekeskusse teada, et Narva linnas Tallinna maantee kortermajas hakkas tööle suitsuandur ja tunda oli suitsu lõhna. Kontrollimise käigus selgitasid päästjad välja, et ühes korteris oli vannitoas põlema läinud paber, mille elanik oli jõudnud juba veega kustutada. Korteris töötasid nii suitsu- kui ka vingugaasiandur. Põleng võis alguse saada suitsetamisest. Päästjad tegid elanikule kohapeal selgitustööd.

Kell 12.16 teatas Narva linna Kivilinna tänava kortermaja ühistu esimees, et ühes korteris kutsub eakas naine appi, kuid ust ei saa avada. Kuna akna kaudu siseneda ei õnnestunud, avati uks ja abi vajava naisega tegelesid edasi kiirabi töötajad.

Lääne-Virumaa

21. veebruaril kell 13.35 teatati katuse põlengust Tapa vallas Lehtse alevikus Tamme tänaval. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid, et põleb kõrvalhoone katus katuseharja ja korstna liitekohas. Eelnevalt olid elanikud põlengukohale mõned ämbritäied vett peale visanud ja elekter oli hoonest välja lülitatud. Päästjad alustasid kustutustöödega, ohtu elumajale ja inimestele ei olnud. Põlengule pandi piir kella 13.55ks.

Kell 8.17 helistati häirekeskusesse, et Tapa vallas Tamsalu linnas Tehnika tänaval on maja vingu täis ja eakas voodihaige elanik ei saanud ise ahju siibrit avada. Kohapeal selgus, et hommikul köetud ahju siiber oli liiga vara suletud. Päästjad avasid siibri ja tuulutasid tube. Kiirabi kontrollis kohapeal naise tervist.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. veebruaril kell 19.06 teatati Mustvee vallas Odivere külas auto ja põdraga juhtunud liiklusavariil. Päästjad aitasid teed vabastada, raskelt viga saanud loomale kutsuti järgi jahimehed.

Tartumaa

21. veebruaril kell 8.25 teatati häirekeskusele, et Kambja vallas Soinaste külas Kurepalu teel asuva lasteaia territooriumil on aeda lõksu jäänud hunditaoline loom. Päästjad selgitasid, et tegemist on šaakaliga. Loom püüti võrguga kinni ja toimetati aiast välja. Šaakal rabeles võrgust vabaks ning põgenes metsa. 

Kell 20.26 teatati, et Tartus Kure tänaval on elumajas suits. Selgus, et suitsu tuleb katla kõrvale pandud tuhatünnist. Päästjad tõstsid tuleohtliku sisuga tünni õue jahtuma, ruumid tuulutati.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

21. veebruaril kell 14.29 said päästjad väljakutse Pärnu linna Uku puiesteele. Teataja oli märganud metsast tõusvat heledat suitsu ning palus minna päästjaid olukorda kontrollima. Päästjad leidsid metsast põleva prahihunniku, mille läheduses inimesi ei viibinud. Päästjad kustutasid järelevalveta jäetud prahilõkke. 

Raplamaa

21. veebruaril kell 21.01 teavitati häirekeskusele, et Märjamaa vallas Konuvere külas on libeduse tõttu vajunud hakkeveok kraavi külili ning veokijuht kergemaid vigastusi saanud. Juhile andis kiirabi koha peal esmaabi. Õnnetuse tulemusel purunes veokil hüdraulikapaagi voolik ning kraavi lekkis umbes pool paagitäit diiselkütet. Päästjad kasutasid maha voolanud diisli neutraliseerimiseks veoki koormaks olnud haket.