Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

22.02 kell 15.29 teatati häirekeskusele, et Nõmmel Mahla tänava viiekordse kortermaja trepikojas on tunda kärsahaisu. Nõmme päästjad kiirustasid kohale ja leidsid ühest 4. korruse korterist toidukõrbemise. Ruumid tuulutati ja korteris viibinud isik viidi haiglasse kontrolli. Korteris puudus suitsuandur.

22.02 kell 19.43 sõitsid päästjad Kesklinna Luise tänavale, kus oli toimunud kolme auto kokkupõrge. Lilleküla päästjad eemaldasid masinatelt süttimisohu ning kiirabi vaatas kohapeal ühe õnnetuses osalenud inimese üle. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

22.02 kell 23.36 said päästjad kutse Põhja-Tallinnasse Õle tänavale, kus kolmekordses majas oli tööle rakendunud automaatne tulekahjusignalisatsioon. Lilleküla päästjad leidsid 2. korruse korterist toidukõrbemise. Ruumid tuulutati.

Harjumaa

22.02 kell 13.56 teavitati häirekeskust, et Jõelähtme vallas Ülgase külas Kure põigus põleb ühekordne puidust hoone. Kohale sõitsid Muuga ja Lasnamäe päästjad, kes nägid, et põleb aiamaja mõõtudega 7x4 meetrit. Kustutati kahes töölõigus: üks lüli sisenes majja tulekoldeid likvideerima ning teine lüli kustutas tuld katuselt. Kella 14.30ks oli tulekahju levik peatatud ning algas konstruktsioonide avamine tulepesade otsimiseks. Nende leidmiseks kasutati ka termokaamerat. Kella 15.23ks oli sündmus päästjate jaoks läbi. Kuna aiamajas keegi talvel sees ei elanud, siis ei saanud tulekahjus ka keegi kannatada. Tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

22. veebruaril kell 23.23 andis vingugaasiandur teada gaasilekkest Narva linnas Joala tänava kortermajas. Elanikel paluti korterist lahkuda. Ohust anti teada ka naaberkorteri elanikele. Päästjad kontrollisid mõõteseadmetega korteri ohutust, ohtu enam ei olnud. Ruumid tuulutati ja soovitati boileri kasutamisel vannitoa ust mitte sulgeda, et tagada seadmele parem ventilatsioon. Lisaks soovitati panna vannituppa eraldi vingugaasiandur ning kutsuda ka spetsialist gaasiseadmeid üle vaatama. Kõrvalkorterites ohtu ei olnud.


Kell 20.49 tuli teade, et Kohtla-Järve linna Järve linnaosas Pärna tänaval on kortermaja trepikoda suitsu täis. Teataja sõnul levis hall suits ja inimesed hakkasid majast väljuma. Päästjate saabumise ajaks olid elanikud keldrikorrusel ukse juures põleva ajalehepaberi hunniku kustutanud. Trepikoda tuulutati, kontrolliti üle kelder ja korterid. Ohtu enam ei olnud.

Kell 20.00 nähti Narva linnas Kivilinna tänaval garaažide juures lahtist põlemist. Garaažide juures põles väikeses koguses prügi. Päästjad kustutasid lõkke lumega.

Lääne-Virumaa

Suuremaid päästesündmusi ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

23. veebruaril kell 6.28 teatati, et Põltsamaa vallas Neanurme külas Tallinn – Tartu mnt on teel liiklejaid ohustavad rehvid. Päästjad ja teehooldus eemaldasid rehvid teelt. Kuidas takistused teele oli sattunud, esialgu ei selgunud.

Põlvamaa

23. veebruaril kell 8.39 teatati sõiduautoga juhtunud liiklusõnnetusest Põlva vallas Miiaste külas. Päästjad puhastasid tee liikluseks, viga saanud juhi viis kiirabi haiglasse.

Tartumaa

22. veebruaril kell 19.29 teatati Tartu – Viljandi mnt 14. km sõiduauto ja metssigadega juhtunud liiklusavariist. Päästjad aitasid avariilise sõiduki tee äärde teisaldada. Neli hukkunud siga viisid jahimehed ära.

Kella 20.51 ajal süttis Kolkja alevikus Rohelisel tänaval sauna kütmisel korstna puhastamata lõõrides tahm. Omanik summutas põlengut pulberkustuti ja veega. Päästjad kontrollisid korstna ümbruse tuleohutust ja eemaldasid korstnajalast hõõguva põlemisjäägi, mis veega üle valati. Ahju kasutamine keelati kuni korsten hooldatud ja selle korrasolek üle kontrollitud saab.

Viljandimaa

23. veebruaril kell 8.19 teatati, et Viljandis Uuevesi basseinides on kobras, kes ei saa veeta basseinist välja. Päästjad püüdsid kopra kinni ja viisid eemale loodusesse.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

22. veebruaril kell 13.01 kiirustasid päästjad Pärnus Riia maanteele kustutama põlema süttinud sõiduautot. Kaupluse parkimisplatsil põles väiksema sõiduauto kapotialune. Omanik ning lähemal seisvad inimesed avasid kapoti ja asusid tulekustutit kasutades kiirelt leeke summutama, samaaegselt liigutati läheduses parkinud autod eemale. Päästjate saabudes oli küll suuremad leegid maha saadud, kuid sõiduk hõõgus veel. Põleng likvideeriti kell 13.26. Tõenäoliselt sai põleng alguse elektrisüsteemi rikkest.

Saaremaa

22. veebruaril kell 15.37 andis tähelepanelik mööduja häirekeskusele teada, et Kuressaares Kalda puiesteel põletatakse midagi. Päästjad leidsid eest noored, kes põnevuse mõttes tegid aerosooli ja välgumihkliga leeki. Päästjad selgitasid poistele, et niisugune tegu võib osutuda ohtlikuks nii neile endale, kõrvalseisjatele kui ka ümbrusele.