Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. jaanuar-2. veebruar 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

31.01 kell 10.44 sõitsid päästjad Põhja-Tallinnasse Paljassaare teele, kust oli tulnud teade suurest õlireostusest. Päästjad katsid umbes 100-ruutmeetrise õliloigu saepuruga ning teavitasid tänavapuhastust. Kella 11.11ks oli reostus likvideeritud.

31.01 kell 16.17 teavitati häirekeskust, et Lasnamäel Laagna teel on Mustakivi silla all keset sõiduteed ajutine liiklusmärk. Lasnamäe päästjad eemaldasid märgi teelt kella 16.23ks.

Harjumaa

1.02 kell 05.03 teatati häirekeskusele, et Kose alevikus Ravila maanteele on langenud puu ja sulgenud mõlemad sõidusuunad. Kose päästjad olid kohal kell 05.11, tõmbasid käima mootorsae ja eemaldasid puu kella 05.18ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

31. jaanuaril kell 16.20 anti teada Narva linnas Kulgu tänaval põlevast tootmishoone värvimistsehhi põlengust. Hoonest evakueeriti inimesi. Päästjate saabumise ajaks oli hoone katuselt leegid väljas ja hoone kohal suur suitsusammas. Põles hoone katus ja katusealune. Kella 16.46ks oli suurem leek maha võetud ning alustati katusekonstruktsioonide avamist. Tulekahju likvideeriti kella 19.13ks. Tulekahju tekkepõhjusel on selgitamise. Teada on, et samal päeval oli hoones tehtud tuletöid.

Kell 15.45 märkasid päästjad Alutaguse vallas Iisaku alevikus teelt välja sõitnud sõiduautot. Auto tõmmati maanteele, keegi viga ei saanud. Kell 16.05 märgati alevikus Jõhvi-Tartu maanteelt välja sõitnud sõiduautot, mis samuti teele aidati.

Kell 11.17 teatati Sillamäe linnas Kesk tänaval kortermaja ees õlireostusest sõiduauto ümber. Autoomanik viibis välismaal. Autost lekkinud õli oli sulaveega levinud ligi 100 ruutmeetrisele alale. Päästjad lokaliseerisid õlireostuse leviku ja katsid absorbendiga.

Lääne-Virumaa

1. veebruaril kell 4.28 sõitsid päästjad Kadrina valda Uku külla, kus eemaldasid teele kukkunud puu.

31. jaanuaril kell 20.40 kutsuti päästjad Tapa valda Raudla külla, kus eile põlenud suur prügi lõke oli taas põlema pandud. Põletati taas kilet, puitu ja plastikut. Lõke kustutati ja teavitati Keskkonnaametit.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

31. jaanuaril kell 12.24 andis automaatne tulekahjualarm märku tulekahjuohust Tartus Tamme koolis. Suitsuga täituvatest ruumidest evakueeriti lapsed. Selgus, et tööõpetusruumi saepuruimuri tolmukambris olevas kotis olid hõõguvad saepurutükid ja nendest tekkinud väiksed tulekolded. Tulekahju kustutati kahe käsikustuti ja veejoaga. Ventilatsiooni kaudu sattus suitsu kogu hoonesse, mille tõttu lapsed selleks päevas koju lubati. Seadme ohutust kutsuti kontrollima elektrikud. Tulekahju täpsemat põhjust selgitavad inspektorid.

Kell 13.50 teatas Tartus Alasi tänaval koduhooldusõde, et ei pääse kodus kukkunud vanemast mehest hoolealuse juurde. Päästjad avasid ukse lõhkumisriistadega ning seejärel aitasid patsiendi transpordil kiirabi. Ukselukk seati tagasi töökorda.

Kella 16.28 ajal põles Tartus Võru tänava alguses sõiduauto mootorialune, mida päästjad altpoolt kustutasid, et mitte kapotti lõhkuda. Juhtunust anti teada auto omanikule, kes kohale tuli ja edasist tuleohutust valvama jäi.

1. veebruaril kell 7.47 sai häirekeskus teate Tartu vallas Võibla külas Tartu-Jõgeva-Aravete mnt 6. km kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Kiirabi viis ühe viga saanud inimese haiglasse. Päästjad tagasid tuleohutuse ja hiljem vabastasid tee liikluseks.

Valgamaa

31. jaanuaril kell 22.33 andis Nublu suitsuandur märku tulekahjuohust Valgas Allika tänavala suva maja korteris. Esimesena kohale jõudnud turvatöötaja juhatas korterist välja lapse ja isa, kelle kiirabi tervisekontrolliks haiglasse viis. Korteri pliidilt leiti kõrbeva toiduga pott, mis eemaldati. Pliit lülitati välja ja tuleoht taandus. Päästjad hoiatavad, et ülemäära kuumenev toit süttib ja võib süüdata ümbruse, mille tagajärjeks on tõsine tulekahju. Seepärast ei tohi toitu omapäi valmima jätta.

Viljandimaa

31. jaanuaril kell 15.17 andis suitsuanduri häire märku tulekahjuohust Viljandis Loode tänaval asuvas kortermajas. Päästjad leidsid korteri, kus köögist avastati kõrbenud toit ja toast magav mees. Suitsu sisse hinganud mehe tervist kontrollis kohapeal kiirabi. Päästjad tuulutasid ruume ülerõhuventilaatoriga. Päästjad hoiatavad, et ülemäära kuumenev toit süttib ja võib süüdata ümbruse, mille tagajärjeks on tõsine tulekahju. Seepärast ei tohi toidu valmistamise ajal magama heita või kodust lahkuda.

Võrumaa

31. jaanuaril kell 22.41 teatati, et Võrus Koreli tänaval jäi inimene ukse lukustumise tõttu maja kolmanda korruse rõdule lõksu ja on külmumisohus. Päästjad sisenesid korterisse jõuga ja avasid rõduukse seestpoolt.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.