Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 01. märts – 04. märts

Põhja päästekeskus
Möödunud nädalavahetusel olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa
3. märtsil kell 4.36 teatati autopõlengust Tartus Lemmatsi tänaval. Auto omanik summutas leegid pulberkustutiga. Tulekahju kuumusest purunesid meetri kaugusel oleva maja aknad. Päästjad kustutasid tulekahju lõplikult veejoaga.

Põlvamaa
2. märtsil kella 10.35 ajal käisid päästjad Kanepi vallas Jõksi külas sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Kannatanud said päästeautos kiirabi tulekuni sooja ja esmaabi. Päästjad keerasid avariilise sõiduki ratastele ja eemaldasid akujuhtmed.

3. märtsil kell 19.51 ajal käisid päästjad Põlva vallas Rosma külas eemaldamas teelt kolme murdunud puud, mis olid sulgenud sõidusuunad.

Viljandimaa
3. märtsil kell 10.43 ajal põles Viljandis Metalli tänaval iseehitatud lastemajakeses madrats. Elanikud kustutasid madratsi enne päästjate saabumist lumega. Tulekahju võis süttida poisikeste tulega mängimisest.

Võrumaa
1. märtsil kella 17.49 ajal põles Rõuge vallas Mõniste külas farmitraktori kapotialune. Päästjad kustutasid tulekahju veejoaga. Edasise tuleohutuse tagamiseks ühendati akujuhtmed lahti.

Ida päästekeskus
Möödunud nädalavahetusel olulisi operatiivsündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

2. märtsil kell 15.18 said päästjad väljakutse Türi linna Mehaanika tänavale, kus korterelamu ühest korterist oli tunda kõrbelõhna ning suitsuandur andis häiret. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning ventileerisid korteri. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Läänemaa

3. märtsil kell 23.35 said päästjad väljakutse lahtise leegiga põleva sõiduauto juurde Lääne-Nigula vallas Nigula külas. Päästjad lõpetasid elumaja hoovis põleva sõiduauto kustutamise kell 00.11. Vanarauaks mõeldud auto hävines tules täielikult.

Raplamaa

2. märtsil kell 18.28 teatati häirekeskusele tulekahjust Märjamaa vallas Rangu külas. Päästjad tuvastasid kamina kohal asunud laepalgi põlemise ning avasid tulekahju likvideerimiseks ja tulekollete leidmiseks nii lae- kui põrandakonstruktsioone. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 19.39 ning tulekahju likvideeriti lõplikult kell 20.22.

Päästeamet tuletab meelde, et igasuguste kütteseadmete paigaldamine peab olema pädeva spetsialisti poolt üle vaadatud ning alluma reeglitele, mis tagaks küttesüsteemide ja ventilatsiooni tuleohutuse. Rusikareegel on, et kaminad peavad paiknema ülevalt 600mm ning külgedelt 500mm kaugusel põlevmaterjalist ning saunakerised ülevalt 1200 mm ning külgedelt 1000 mm kaugusel põlevmaterjalist.

Saaremaa

Möödunud nädalavahetus oli Saaremaa päästjatele liiklusõnnetuste rohke

03. märtsil

Kell 17.24 sõitis Kahtla külas halbade ilmastikuolude tõttu sõiduauto teelt välja. Auto vajus külje peale, inimene õnnetuses vigastada ei saanud. Päästjad aitasid auto ratastele.

Kell 17.35 sõitis Saaremaa vallas Lahekülas teelt välja katusele sõiduauto. Päästjad aitasid auto ratastele, ühendasid lahti autoaku ning tõmbasid sõiduki kraavist välja. Inimene õnnetuses vigastada ei saanud.

Kell 19.37 juhtus õnnetus Muhu vallas Lõetsa külas. Manöövri käigus sattus auto kraaviservale, kust omakorda vajus kraavi, katusega vette. Autos oli 4 inimest, kellest üks laps. Õnnetust pealt nägema juhtunud juhuslikud möödasõitjad reageerisid väga kiiresti. Nad alustasid pilkases pimeduses koheselt päästetöid ning helistasid 112. Inimeste päästmiseks purustasid aitajad küljeakna ning aitasid sealtkaudu inimesed autost välja. Paanikas reisijate sõnul jäi aga keegi veel autosse, mistõttu kohale saabunud Orissaare päästekomando päästjatest said hetkega pinnaltpäästjad, kes vett täis valgunud salongi läbi uurisid, kuid inimest sealt ei tuvastanud. Juhuslikel päästjatel oli siiski õnnestunud päästa kõik abivajajad. Päästeamet tunnustab inimesi, kes kutsusid õnnetuse juhtumisel abi, aitasid ise kuni professionaalse abi saabumiseni ning päästsid suuremast õnnetusest neli inimest. Aitäh märkamast!