Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-22. mai 2024

Põhja päästekeskus

Tallinn

21.05 kell 16.37 teatati häirekeskusele, et Kesklinnas Türi tänava laohoone on suitsu täis. Põlema oli läinud mõned elektriliste tõukerataste akud. Hoones ladustati suurel hulgal akusid, mistõttu reageerisid sündmusele Kesklinna, Lasnamäe ja Lilleküla päästjad. Kohale jõudes nähti, et suuremad leegid olid töötajate oskusliku tulekustuti kasutamisega maha saadud. Päästjad tõid majast põlenud akud välja. Need akud uputati vesivanni edasise süttimise välistamiseks. Ruumid tuulutati ja ülejäänud hoone kontrolliti üle termokaameraga. Rohkem ohtu polnud ning valve võttis üle objekti esindaja. Sündmus lõpetati kell 17.17 ja keegi kannatada ei saanud.

21.05 kell 23.10 said päästjad info, et Lasnamäel Raadiku tänava kortermaja kolmanda korruse rõdult on korrus allapoole kukkunud kodukass ja jäänud kinni klaasi ja võre vahele. Kummagi korteri elanik ei saanud kiisut kitsikusest kätte ja kutsuti appi päästjad. Lasnamäe päästjad tulid kohale, panid püsti tõmberedeli ja vabastasid kassi. Ehmunud kiisu tagastati omanikule.

22.05 kell 07.29 sai häirekeskus teate, et Kristiine linnaosas liigub ringi noor põder, kes oli hüpanud ühte eramaja hoovi Lõokese tänaval. Lilleküla päästjad sõitsid kohale ning piirasid ala inimeste ohutuse tagamiseks. Kohale kutsuti jääger ning veterinaararstid looma uinutamiseks. Hetkel käib töö selle nimel, et loom võimalikult ohutult uinutada ning loodusesse viia.

Harjumaa

21.05 kell 15.23 teavitati häirekeskust, et Jõelähtme vallas Rebala külas Tallinn-Narva teel oli sõiduauto sõitnud vastu teepiiret. Autojuht oli autost välja saanud ja temaga tegeles edasi politsei. Muuga päästjad eemaldasid masinalt süttimisohu. Samuti eemaldati ketaslõikuriga sõiduteele ulatuv teepiirde osa.

21.05 kell 23.26 laekus päästjatele teade metsa eksinud inimesest Kiili vallas Metsanurga külas Metsanurga teel. Otsingut alustas politsei koos otsingukoertega ning kutsus abisse ka päästjad koos drooni ning maastikusõidukitega. Kell 00.19 lennutasid Lasnamäe päästjad üles esimese drooni. Otsingud kestsid kella 03.57ni, mil isik lõpuks elusa ja tervena. Vanem meesterahvas toodi metsast välja ja vaadati kiirabi poolt üle.

22.05 kell 05.53 sõitsid päästjad Saue valda Koidu külla Leedu teele, kus nähti metsast tõusmas paksu musta suitsu. Mööduv teataja oli näinud ka leeke tee ääres autoaknast. Keila ja Nõmme päästjad nägid kohapeal, et metsa all põlesid rehvid ja muu praht, millest oli süttinud umbes 200 ruutmeetrit maastikku. Tulekahju kustutati kella 07.04ks.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

Toila vallas Konju külas metsa- ja maastikupõlengu kustutustööd jätkuvad
20. mail kell 10.14 Alutaguse vallas Konsu külas alguse saanud ja Toila valda Konju külla levinud maastikupõlengu ala on ligi 8 hektarit. Põleb vanal karjäärialal turbane pinnas ja põõsastik ning tuli on levinud metsa. Põlenguala lähedale pääseb vaid maastikusõidukitega. Kustutustööd käisid eile neljas lõigus ja üles on pandud voolikuliin, et tagada kustutusvesi läheduses olevast karjääri kanalist. Sündmuskohal töötasid meeskonnad Iisaku, Kiviõli, Narva, Narva-Jõesuu ja Sillamäe komandodest ning Purtse vabatahtlikud päästjad. Põlengualast veidi eemal avastati uus põlenguala ühe hektari suurusel alal. See suudeti aga kustutada. Õhtuks olid päästjad suutnud tule leviku piirata. Päästetööde juhi hinnangul sai põleng alguse mootorsõidukite nagu ATVde ja mootorratastega kuival turbasel alal sõitmisest, sest pinnasel on näha värskeid sõidujälgi. Eile õhtul päästetööd peatati ja täna kustutustööd jätkuvad.

Kustutustööd maastikupõlengul Toila vallas Kukruse külas on lõppenud
18. mail kell 15.08 alguse saanud metsa- ja maastikupõleng Toila vallas Kukruse külas likvideeriti 21. mail kella 15.09ks. Kahel päeval taotleti Transpordiametilt ajutist liiklusmuudatust kiiruspiirangu seadmisega ohutumaks veeveoks Jõhvi-Uikala maanteel. Põlenguala oli kokku 5 hektarit. Põleng võis alguse saada maastikusõidukist või oli lendunud põlevat materjali Uikala prügilas toimunud tulekahjult 17. mail.

21. mail kell 19.19 teatati mustast suitsust Narva linnas Võidu prospekti kortermajas. Päästjad tegid selgeks, et vanem naine oli ahjus kuivatanud saiaviile ja viimased olid läinud kõrbema. Korteris puudus suitsuandur. Elanikule tehti selgitustööd, et suitsuandur on kohustuslik ja aitab ohust õigeaegselt teavitada.

21. mail kell 17.29 tuli teade suitsust ja töötavast suitsuandurist Narva-Jõesuu linnas E.Vilde tänava kortermajas. Päästjate saabumise ajaks oli suudetud naabrite abiga diivanipõleng kustutada. Päästjad kontrollisid diivanil ruutmeetri suuruse põlengukoha üle, ohtu enam ei olnud. Põleng võis alguse saada vigasest pikendusjuhtmest. Elanikule tehti selgitustööd.

Lääne-Virumaa

21. mail kell 13.57 tuli teade Tapa vallas Jootme külas toimuvast kulupõlengust. Teate järgi püüdis vanem mees põlengut ämbriveega kustutada. Põleng likvideeriti päästjate poolt kella 15.50ks. Selgus, et lõke oli tehtud hommikul tuulevaiksel ajal. Lõkkepõletaja oli läinud korraks lõkkest eemale ja tuul oli sel ajal kandud tule ümbritsevale kulule. Kokku põles kulu ligi 3000 ruutmeetril. Päästjad paluvad kuivas looduses hetkel tuld mitte teha. Lõkke tegemise võiks edasi lükata ohutumale ajale. Loodus võib süttida väiksemastki sädemest, ka maha visatud suitsukonist. Suitsu ja tuld märgates asu kustutama ja kui tunned, et vajad abi, helista 112. Kasuta kustutamisel kimbuks pandud suuri puuoksi.

Ida-Eesti pommigrupp

Eelmisel nädalal oli demineerijatel 9 väljakutset ja kahjutuks tehti 152 lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Võrumaa

22. mail kell 06.49 said päästjad väljakutse Võru valda Võlsi külla, kus hooletu lõkketegemise tulemusel oli levinud põleng ümbritsevale maa-alale. Päästjad kustutasid umbes 10 ruutmeetrise põlegu kell 7.17.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

21. mail kell 14.24 said päästjad teate Pärnus Lemmetas külas juhtunud liiklusõnnetusest, kus auto käis üle katuse ning juht omal jõul enam sõidukist välja ei saanud. Päästjad eemaldasid hüdraulilisi lõikevahendeid kasutades sõiduki ukse ning vabastasid kannatanud sõidukist. Kannatanuga tegelesid edasi meedikud. Päästjad eemaldasid sõidukil süttimisohu.

21. mail kell 14.54 teatati häirekeskusele tulekahjust Põhja-Pärnumaa vallas Elbu turbatootmisalal. Tõenäoliselt traktori kollektorist lennanud sädeme tõttu oli põlema süttinud traktori järelveetav turba kogumise punker, mis omakorda süütas ümbritseva maastiku. Päästjad kustutasid umbes poole hektari suuruse maastikupõlengu ning traktori ja kogumispunkri kell 17.51.

21. mail kell 18.10 paluti päästjaid appi Pärnus Tammsaare puiesteel. Gaasigrilli kasutamise tulemusel oli süttinud põlema selle all olev rasvakogumise vann ning grilli ei olud võimalik enam ära kustutada. Inimesed üritasid koheselt põlengut tuletekiga summutada, kuid rasvapõleng oli liiga intensiivne ning vajas pulberkustutiga kustutamist.

21. mail kell 19.21 teatati häirekeskusele, et Paikuse alevis Koskla tänaval põleb matkaauto gaasiballoon, mis on põlema süüdanud ka kõrval asunud kuuseheki. Omanik kustutas gaasiballooni põlengu ise, päästjad kustutasid umbes meetrijagu põlenud kuusehekki. Inimesed vigastada ei saanud.

21. mail kell 22.00 teatati häirekeskusele tulekahjust Sindi linnas Kanarbiku tänaval, kus oli põlema süttinud kuuri sein. Elanikud suutsid aiavoolikut kasutades tulekahju lokaliseerida ning päästjatel jäi üle olukord turvalisuse tagamiseks üle kontrollida.

Raplamaa

21. mail kell 22.22 teatati häirekeskusele tulekahjust Märjamaa vallas Varbola külas, kus tehti tahtlikult suurt keskkonnaohtlikku lõket. Umbes kolmemeetrise läbimõõduga lõkkes põletati rehve, värvipotte ning lisaks oli lõke jäetud järelevalveta. Lisaks ootas teinegi samasugune lõkkekuhi kõrval süütamist. Päästjad kustutasid lõkke ning teavitasid olukorrast Keskkonnaametit. (Lisatud foto)

Saaremaa

21. mail kell 19.16 teatati häirekeskusele tulekahjust Lahekülas Mõisa teel. Pliidil kõrbema läinud pott süütas põlema pliidi kohal olnud õhupuhasti ja köögikapi, läbi põlesid ka pliidijuhtmed. Peremees kustutas põlengu pulberkustutiga, kuid suits jõudis päästjate saabumise ajaks levida üle kogu maja. Päästjad eemaldasid hõõguva köögikapi ja ventileerisid ruumid. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 20.05.