Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15. mai – 16. mai

Põhja päästekeskus

Tallinn

15. mail kell 19:59 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise. Päästjad tuulutasid ruumid ning viisid läbi kodunõustamise. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Päästeamet tuletab meelde, et valmivat toitu ei tohi jätta järelevalveta, minnes ise magama või kodust ära. Pikemat valmimisaega nõudvate toitude valmistamisel on hea kasutada köögikella, mis köögis toimuvat meelde tuletab ning kontrollima suunab.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

15. mail kella 14.57 ajal teatati, et Tartus Kuuse tänaval põleb mopeedauto. Päästjate saabudes oli garaažist välja aetud sõiduk lauleegis. Põleng kustutati, sõiduk hävis. Kergeid põletushaavu saanud sõidukiomanikule anti esmaabi kohapeal. Mees oli juba sõidu ajal salongis suitsulõhna tundnud, kuid leegid lahvatasid põlema siis, kui ta garaaži alla jõudes kapoti alla vaatas.

15. mail kella 22.48 ajal põlesid Tartus Vanemuise tänaval kaks suurt metallist prügikonteinerit, mille päästjad kustutasid. Enne päästjaid summutas leeke suure pulberkustutiga teater Vanemuise töötaja.

16. mail kell 4.04 teatati, et Tartus Aleksandri tänaval Lina tänava krundil põleb kolmekorruseline puumaja. Päästjate saabudes oli vana tühjalt seisev puitelamu lausleekides. Maja lähedal oli sõiduauto, mille omanikku teavitati ja kes sai sõiduki põlevast majast eemale ajada. Kustutustööde ajal kella 5.00 paiku varises kokku maja üks seintest. Õnneks keegi viga ei saanud. Kustutustöödele kaasati tõstukauto, millega kustuti põlengut hoone kohalt. Maja järelkustutustööd kestavad.

16. mail kella 4.28 ajal märkasid päästjad, et süttinud on ka teise lähedal asuva tühja puumaja sein. Kahekümne ruutmeetri ulatuses põleva seina kustutasid päästjad poole tunniga. Tulekolletele ligipääsuks avati varikatuse- ja seinakonstruktsioone. Tulekahjude tekkepõhjus on selgitamisel. Tuleohutuse tagamiseks ja põlengute ärahoidmiseks tühjalt seisvates hoonetes on omaniku kohustus kõrvaliste isikute sissepääs sinna takistada. Parimaks lahenduseks on lagunevate hoonete renoveerimine ja kasutusse võtmine või lammutamine.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. mail kell 12.01 said päästjad väljakutse Sillamäe linna Sputniku AÜ, kus põles lausleegiga aiamaja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 13.52, inimesed kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

15. mail kell 21.20 teatati, et Lüganuse vallas Püssi linnas Hõbepaju tänaval põleb väike kuur. Tulekahju kustutati kella 21.56ks.

15. mail kell 21.58 käisid päästjad kustutamas Narva linnas Kosmonaudi tänaval põlevat mahajäetud maja.

Lääne-Virumaa

15. mail kell 21.56 teatati, et Kadrina vallas Võipere külas põleb tühi ladu. Sündmuskohal selgus, et hoone põleb leegiga ning 40m kaugusel on loomalaut, kus on loomad sees. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 23.41, keegi kannatada ei saanud. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

16. mail kell 00.18 said päästjad väljakutse Tapa linna Paide maanteele, kus põles mahajäetud puidust maja. Päästjad kustutasid tulekahju kell 2.37.

Ida-Eesti pommigrupp

15. mail tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Toila vallast Voka alevikust leitud 20 mm ja 88 mm mürsk.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

15. mail kell 19.20 teatati häirekeskusele tulekahjust Lihulas, Raudtee tänaval. Põles tehase üks ruum mõõtmetega 6 x 8 meetrit. Ruumis olnud sisutus hävis, hoone ise suuremaid kahjustusi ei saanud. Inimesi tulekahju hetkel hoones ei viibinud. Päästjate sõnul võis põleng alguse saada elektriseadme rikkest. Päästeamet tuletab meelde, et töölt või kodust lahkudes ei tohi jätta elektriseadmeid tööle ning töö lõppedes tuleks eemaldada seadmed vooluvõrgust. Põleng likvideeriti kella kaheksaks. Sündmuse lahendamisesse olid kaasatud päästjad Lihula, Haapsalu ja Risti päästekomandodest.

15. mail kell 22.33 teatati tulekahjust Pärnus Jannseni tänava korrusmajas. Teataja sõnul süttis põlema pesumasin. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud, kuid korter sai suitsu- ja tahmakahjustusi. Korteris puudus suitsuandur. Siinkohal tuletab päästeamet meelde, et kuigi sel korral avastas põlengu elanik ise ning pääses vigastusteta, on elupäästev suitsuandur igas kodus kohustuslik.

15. mail kell 22.24 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnus Savi tänaval asuvas jäätmejaamas. Päästjate saabudes põles 15 x 50 meetri suuruse plekist angaari üks osa. Tänu kiirele reageerimisele ei levinud põleng kogu angaari osale. Inimesed õnnetuses vigastada ei saanud, kuid põlengus sai tugevalt kahjustada sees olnud tehnika ning osaliselt hoone seinad ja katus. Sündmuskohal töötasid päästjad Pärnu, Vändra, Häädemeeste ja Kilingi-Nõmme päästekomandodest. Tulekahju kustutati lõplikult kella üheks öösel.

Raplamaa

14. mail kell 14.03 teatati häirekeskusele liinibussi tulekahjust Rapla linnas Tallinna maanteel. Liinibussi tagaosa süttis põlema tõenäoliselt elektrilühise tõttu. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 14.11. Buss oli lasteaialastega käinud ekskursioonil Tallinnas ning tulekahju ilmnedes evakueeriti kõik reisijad ning keegi vigastada ei saanud.

Saaremaa

15. mail kell 14.05 teatati häirekeskusele tulekahjust Saaremaa vallas Sauvere külas, kus põlesid ca 24 heinarulli ning nende läheduses asunud 9 traktorirehvi. Lisaks asus kuivatihoone vaid 15 meetri kaugusel põlengukohast. Päästjad lokaliseerid tulekahju kell 14.34. Kustutustöödele reageerisid Kihelkonna ja Kuressaare kutselised ning Mustjala vabatahtlikud päästjad.

Lääne-Eesti pommigrupp

15. mail tehti kahjutuks Saaremaalt Ansekülast leitud mürsk.