Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9. detsember – 10. detsemberPõhja päästekeskus

Tallinn
9. detsembril kell 14:05 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustmäe linnaosas J. Sütiste teel. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu, tuulutasid ruumid ning paigaldasid ruumidesse suitsuanduri. Kiirabi vaatas kohapeal üle kaks korteris olnud inimest, kes hospitaliseerimist ei vajanud.


9. detsembril kell 17:44 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kristiine linnaosas A. H. Tammsaare teel. Päästjate saabudes põles mahajäetud hoones praht. Päästjad likvideerisid tulekahju. Taoliste tulekahjude vältimiseks on oluline, et kasutuseta hoonete uksed ja aknad oleksid kinni pandud või löödud nii, et kõrvalised isikud ei pääseks territooriumile.Lõuna päästekeskus
Põlvamaa
9. detsembril kell 16.10 teatati, et Räpinas Aia tänaval laperdavad tuules lahtised maja katuseplekid, mis ohustavad möödujaid. Hoone kõrval asub lasteaed. Päästjad märgistasid ohuala lindiga. Kätte saadi hoone omanik, kes lubas remondimehed plekke kinnitama või eemaldama saata.

9. detsembril kell 16.41 teatati, et Põlva vallas Aarna külas on teel kitse korjus. Päästjad tõstsid ilmselt autolt löögi saamise tagajärjel hukkunud looma tee äärde ja teavitasid juhtunust kohalikke jahimehi, kes kitse ära viisid. Päästjad paluvad liiklusõnnetuses hukkunud ulukitest teada anda keskkonnainspektsiooni telefoninumbril 1313, et jahimehed saaksid sellest teada ja looma jäänused ära viia.

Tartumaa
9. detsembril kell 15.00 käisid päästjad Kastre vallas Mäksa külas eemaldamas teelt murdunud puud, mis oli liikluse täielikult sulgenud.


9. detsembril kell 21.16 teatati, et Tartus Pihva tänaval põleb eramaja katlaruum. Päästjad selgitasid, et katla ees oli süttinud saepuru, kummimatt ja survepesur. Elanikud olid põlengu pulberkustutiga ise kustutanud.Ida päästekeskus
Ida-Eesti pommigrupp
9. detsembril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast kaevetööde käigus leitud 155 mm ja 76 mm mürsud.
Lääne päästekeskus
Järvamaa
9. detsembril kell 8.15 teatati häirekeskusesse sõiduauto tulekahjust Türi linnas Mehaanika tänaval. Mootoriruumist alguse saanud tulekahju suutsid läheduses asunud inimesed pulberkustutitega ära kustutada ning auto teistest sõidukitest eemale lükata. Päästjatel jäi üle vaid kontrollida kas kõik on ohutu. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Läänemaa
9. detsembril kell 8.59 käisid päästjad eemaldamas puud teelt Lääne-Nigula vallas Kadarpiku külas. Puu oli tee täielikult sulgenud ning takistas sealset liiklust. Päästjad eemaldasid puu teelt.


Pärnumaa
9. detsembril kell 10.02 said päästjad väljakutse Paikuse alevikku Ojakalda tänavale, kus hooldamata korstnas oli tekkinud tahmapõleng ning pragude tõttu oli põleng levinud katusekonstruktsioonidesse. Päästjad likvideerisid põlengu ning tegid elanikele selgitustööd küttekollete hooldamise vajadusest. Lisaks keelati küttekollete kasutamine parandustööde teostamiseni.