Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. detsember

Põhja päästekeskus


Põhja-Eesti pommigrupp

10. detsembril tehti kahjutuks Harju maakonnast Saue vallast Vatsla külast kaevetöödel leitud 76 mm mürsk.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

10. detsembril kell 17.52 helistas Jõgeva vallast Kaarepere külast häirekeskusesse laps, kes teatas, et nende kodus oli vinguandur tööle hakanud. Päästjad selgitasid, et lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine vingugaas oli tuppa imbunud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Ruumid tuulutati ja koju saabunud pereisale selgitati kütmise põhitõdesid, mille hulgas see, et siibrit ei tohi liiga vara sulgeda, vaid tuleb veenduda, et leegid on sütel täielikult kustunud.

Tartumaa

10. detsembril kell 23.58 teatas elanik häirekeskusele, et Tartus Koidutähe tänaval põleb tema naabermaja. Põlengu avastamise ajal oli maja tuld ja suitsu täis ning leegid ulatusid juba osaliselt ehitisest välja. Kuue minutiga kohale jõudnud Annelinna komando päästjad leidsid eest tuld täis eluhoone, kuhu päästetöödeks sisenemine oli esialgu võimatu. Kustutustöid alustati väljast, kuid suitsusukeldujad sisenesid ka järk-järgult ruumidesse, kust leiti hukkunud viieliikmeline perekond. Kolm hukkunutest olid lapsed.
Maja sisustus hävis tulekahjus. Põlengu tekkepõhjust selgitab prokuratuur ja politsei.
See on päästeameti ajaloo traagilisimate tagajärgedega eluhoone tulekahju. 2015. aasta jaanuaris hukkus Lääne-Virumaal tolleaegses Laekvere vallas Rohu külas elumaja põlengus ema koos kahe lapsega.
Detsembrikuu viimase seitsme päeva jooksul on tulekahjudes hukkunud kaheksa inimest, neist kuus Tartumaal. Kokku on tules sel aastal elu kaotanud 39 inimest. Külmemate ilmadega sagenevad eluhoonete tulekahjud, mille põhjuseks on ülekütmine, kütteseadme rike või hooletus kütmisel. Ole lahtise tulega ettevaatlik ja veendu, et sinu suitsuandur on töökorras. Suitsuanduri korrasoleku kontrollimiseks vajuta testnuppu, mille järel peab kostuma häiresignaal. Vajaduse tekkimisel vaheta viivitamatult anduri patarei ning paigalda andur kohe lakke tagasi. Elu päästab tulekahjust ainult töökorras ja õigesti paigaldatud suitsuandur.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

11. detsembril kell 13.46 teatati häirekeskusele põlema süttinud traktorist Hiiumaa vallas Palukülas. Traktor süttis põlema tehnilise rikke tõttu ning töömehed suutsid esmaste tulekustutusvahenditega suure leegi iseseisvalt summutada. Päästjad kontrollisid olukorra ohutuse tagamiseks üle.