Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. detsember

Põhja päästekeskus


Harjumaa

11. detsembril kell 13:28 sai Häirekeskus teate tulekahjust Laagri alevikus Kuuse tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes elumaja korstnas tahmapõlemise. Päästjad likvideerisid ohu, kontrollisid ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

11. detsembril kell 16:50 sai Häirekeskus teate tulekahjust Jõelähtme vallas Parasmäe külas. Päästjad tuvastasid saabudes elumaja korstnas tahmapõlemise. Päästjad likvideerisid ohu, kontrollisid ning tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

11. detsembril kell 18:31 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kohtla-Järve linnas Järveküla teel. Päästjate saabudes põlesid poe juures papp ja paber, mis ootasid paberipressi panemist. Enne päästjate saabumist oli tulekahju kontrolli all hoidnud kaupluse töötaja, kasutades selleks pulberkustutit. Päästjad likvideerisid tulekahju lõplikult kell 18:46. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lääne-Virumaa

12. detsembril kell 03:30 sai Häirekeskus teate tulekahjust Rakvere linnas Tallinna tänaval. Päästjate saabudes põlesid kaupluse kiviseina ääres prügi. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 04:22 ja kontrollisid ja kauplust seestpoolt veendumaks, et tuli ei ole hoonesse sisse levinud. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

11. detsembril kell 15.32 teatati häirekeskusele tulekahjust Põltsamaa linnas Lossi tänaval, kus kõrvalhoones oli süttinud põlema katla ees asunud puidust tool. Katlakütja käis puid juurde lisamas pool tundi varem ning peale kütmist asetas käes olnud kindad puidust toolile. Kindad aga omakorda süütasid tooli põlema. Päästjad likvideerisid tulekahju vahtkustutiga ja ventileerisid ruumid. Lisatud foto.


11. detsembril kell 20.08 teatati häirekeskusele, et Põltsamaa alevikus Adavere põhikooli spordisaali laes on põlema süttinud lamp ning elektrikaitsmed välja löönud. Päästjad avasid lühisesse läinud lambi korpuse ning tuvastasid, et selle sisu oli sulanud. Leegid olid ise kustunud ning suitsu enam ei olnud.

11. detsembril kell 20.55 said päästjad väljakutse Jõgeva valda Kaldre külla, kus kortermajas oli tööle hakanud vinguandur. Päästjad tuvastasid liiga vara suletud siibri ning sellest kõrgenenud vingugaasi näidud. Päästjad ventileerisid ruumid ning selgitasid elanikele õigeid ahjukütmise võtteid. Tänu vingugaasianduri olemasolule reageeriti kiiresti. Vingugaasiandur annab häirega märku kohe, kui vingugaasi kontsentratsioon õhus jõuab inimese tervist ohustavale tasemele. Päästeamet soovitab paigaldada vingugaasianduri lisaks gaasiseadmetega kodudele ka kõikidesse neisse eluruumidesse, kus kasutusel tahkekütusel töötav kütteseade, nagu näiteks ahi, kamin või pliit.

Põlvamaa

11.detsembril kell 17.27 teatati häirekeskusele tulekahjust Põlva vallas Lutsu külas, kus teataja sõnul oli põlema süttinud suitsusaun. Päästjad tuvastasid saabudes põlengu sauna vaheseinas. Omanik oli suutnud suurema tulekahju ise ära kustutada. Tänu kiirele reageerimisele saun suuremaid kahjustusi ei saanud.


Lääne päästekeskus

Läänemaa

11. detsembril käisid päästjad eemaldamas teele langenud puud Vormsi vallas Hullo külas. Puu oli sulgenud terve tee.


11. detsembril kell 19.01 oli keegi süüdanud põlema Lääne-Nigula valla Risti aleviku jaanitule platsil asuva risuhunniku. Lõkkesuits levis spordihooneni ning päästjad kustutasid lõkke.

Pärnumaa

11. detsembril kell 14.05 teatati teele kukkunud puust Pärnu linnas Ermistu külas. Suur puu oli kukkunud elektriliinidele, kuid põlengu ohtu ei olnud. Päästjad edastasid info elektrikutele.


11. detsembril kell 17.21 said päästjad teate võimalikust tulekahjust Pärnu linnas Sääse tänaval asuvas alajaamas. Päästjad tuvastasid alajaamas suitseva jaotusseadme. Päästjad kustutasid tulekahju käsikustutitega ning elektrikud tegelesid sündmusega edasi.