Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. detsember

Põhja päästekeskus


Harjumaa

12. detsembril kell 19:23 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kuusalu vallas Kiiu alevikus. Päästjate saabudes põle ühes kortermaja korteris külmkapp. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 19:51 ja seejärel tuulutasid ruumid. Kiirabi toimetas haiglasse kontrolli korteris olnud elaniku.

Põhja-Eesti pommigrupp

12. detsembril tehti kahjutuks Harju maakonnast Saku vallast Männiku külast leitud mürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

12. detsembril kell 23:34 sai Häirekeskus teate tulekahjust Sillamäe linnas Ranna tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et ühes kortermaja korteris oli toimunud toidukõrbemine. Päästjad kontrollis korteri üle ning tuulutasid selle. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

12. detsembril kella 9.42 ajal süttis Roiu alevikus Oja tänaval kortermaja ventilatsioonilõõris, mida oi kasutatud kütteseadme suitsulõõrina, tahm. Päästjad eemaldasid lõõridest tahma ja kõrvaldasid tuleohu. Ventilatsioon ei sobi kütteseadme suitsulõõriks, sest pole ehitatud suitsu kuumust taluvaks ning nii, et oleks takistatud kuumusest maja konstruktsioonidele tekkiva tuleoht.

Kella 23.01 ajal põles Tartu vallas Sootaga vallas vana kaalukoja kanalis sinna visatud prügi, mille hulgas ehitusjäätmed, autorehvid, vanad uksed ja muu. Päästjad kustutasid põlengu. Prügilaks muutunud kaalukojast anti info edasi omavalitsusele. See ei olnud esimene kord, kui päästjad „kaalukoja prügilat“ kustutamas käisid.

Valgamaa

12. detsembril kella 16.01 ajal süttis Valgas Riia tn kaupluse Rimi juures sõiduauto Audi A4 kapotialune. Enne päästjaid üritati põlengut summutada pulberkustutiga. Päästjad kastsid mootoriruumi veega üle.

Võrumaa

12. detsembril kella 15.23 ajal teatati, et Antsla vallas Antsu külas käis mööblivabrikus pauk. Päästjad selgitasid, et plahvatuse tagajärjel oli süttinud saepuru tolmufiltrite kapp ja seadmega ühenduses olevad saepuru transpordi torustikud. Päästjad kustutasid tulekolded torustikes ja kontrollisid ümbruse tuleohutust. Torustikuga ühenduses olev saepurupunker kasteti sprinklersüsteemi abil veega läbi. Kaugemale tuli ei levinud. Põlengu täpne põhjus on selgitamisel.

12. detsembril kell 14.01 teatati häirekeskusele tulekahjust Võru linnas Jüri tänaval, kus teate tegija tundis trepikojas kõrbelõhna, korteris andis häiret suitsuandur ning kedagi kodus ei olnud. Otsesed tulekahju tundemärgid puudusid. Korteriomanik kutsuti koju, kes avas ukse ning elamisest avastati pliidil kõrbev toit. Päästjad korraldasid elanikule tuleohutusalase kodunõustamise ning selgitasid talle, et valmivat toitu ei tohi jätta kunagi järelevalveta minnes ise kodust ära või magama.

13. detsembril kell 1.27 teatati, et Võru vallas Otsa külas põleb kortermaja koridor. Päästjad selgitasid, et esimese korruse korteri ukse taga koridoris olid kahes korvis süttinud küttepuud ja nende kõrval sein. Ühes esimese korruse korteris elav perekond oli akna kaudu tulekahju eest välja tulnud. Kiirabi viis naise ja lapse tervisekontrolliks haiglasse. Päästjad kustutasid põlengu ja selgus, et selle oli põhjustanud koridori puude juurde pandud kuuma tuhaga metallämber. Tuhaga hooletult ümber käinud meest karistas menetlusinspektor lühimenetluse korras rahatrahviga.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

12. detsembril kell 9.51 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Paralepa alevikku, kust teatati, et eluhoonest eraldi asuvast saunamajast tuleb suitsu. Päästjate saabudes põles 6 x 8 m suurune kuur/kõrvalhoone. Tõenäoliselt kütmisest alguse saanud tulekahju kustutati kell 11.24. Inimesed kannatada ei saanud. Kütteseadmeid ei tohi jätta järelevalveta, kontrollima peab nende korrasolekut ning vajadusel tegelema parandustöödega.


12. detsembril kell 7.32 teatati häirekeskusele, et Lääne-Nigula vallas Nigula külas oli põlema süttinud prügikonteiner. Teadmata põhjusel süttinud remondisodi täis konteiner põles suure leegiga. Päästjad kustutasid põlengu kell 8.06.

Pärnumaa

13. detsembril kell 5.28 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele Pärnu linna Niidu tänava ristmikule. Päästjad likvideerisid kahe auto kokkupõrkes viga saanud autodel süttimisohu ning andsid ühe kannatanu kiirabi hoole alla. Lisaks kaeti teele valgunud õli absorbentainega.


Raplamaa

12. detsembril kell 20.00 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Sõtke külla, kus ühekordse maja räästa alt tuli suitsu. Ehitusliku vea tõttu, kus kasutatud oli montaaživahtu, süttis korstna ümber põlema ca 3 ruutmeetrit põrandapinda ning maja pööning oli suitsu täis. Lääne päästekeskuse ehituskontrolli valdkonna peainspektor Marko Raap ütles, et inimesed võivad eramajas iseenda tarbeks küttesüsteemide ehitustöid küll teostada, kuid oluline on jälgida ehitusmaterjalide tootja poolt antud tingimusi. „Antud olukorras kasutatud roosa montaaživaht on teatud tingimustes tuld takistav, kuid ei ole tulekindel materjal ja ei sobi küttesüsteemide läbiviikude isoleerimiseks. Juhul, kui ise tegemisel ei olda kindel oma teadmistes, tasub alati pidada nõu kutsetunnistusega pottsepaga,“ ütles Marko Raap. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 20.28.


Saaremaa

12. detsembril kell 17.08 teatati liiklusõnnetusest Roobaka külas Võlupe bussipeatuse lähedal. Libeda tee tõttu teelt välja sõitnud autol likvideerisid päästjad süttimisohu, aitasid kõrvalistuja autost välja ning andsid üle kiirabile. Juht õnnetuses kannatada ei saanud. Lisatud foto autor: Leisi Vabatahtlik Päästekomando.