Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. detsember

Põhja päästekeskus


Harjumaa

17. detsembril kell 19:43 sai Häirekeskus teate tulekahjust Maardu linnas Kellamäe tänaval. Päästjate saabudes põles ühes kortermaja korteris diivan. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 20:09. Korteris olnud kaks inimest anti üle kiirabile ja toimetati haiglasse kontrolli. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

18. detsembril kell 00:08 sai Häirekeskus teate tulekahjust Tamsalu linnas Kooli tänaval. Päästjate saabudes põles garaažiboksi uks. Päästjad asusid kustutustöödele, tuli garaaži sisse ei levinud. Tulekahju likvideeriti kell 00:55. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

17. detsembril kell 14.05 teatati häirekeskusele, et Tartu vallas Tabivere alevikus põleb suur hakkepuidu hunnik (10 x 25 x 6 m). Põlengu kustutamiseks tulid appi kopad, millega hunnikut laiali tõsteti. Õhtuks õnnestus tule levik peatada. Ööajaks tööd katkestati. Hommikul jätkasid päästjad kustutustöid. Hakkepuidu omaniku sõnul oli hunnikus umbes 6200 kantmeetrit puitu.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

17. detsembril käisid päästjad kahel korral kustutamas põlema süttinud prügikonteinereid. Kell 14.17 said päästjad teate põlevast prügikonteinerist Pärnu linnas Kooli tänaval. Päästjad tuvastasid kohale saabudes suitseva metallist prügikasti, mis asus puukuuridele ohtlikult lähedal. Kohal olnud meesterahvas kustutas juba ka iseseisvalt tuld ning päästjad likvideerisid põlengu lõplikult kell 14.28. Süttimise põhjust teada ei ole. Teine prügikonteiner põles Sindi linnas Pärnu maanteel kell 20.30. Päästjad kustutasid sellegi konteineri ning süttimise põhjust samuti teada ei ole.


18. detsembril kell 6.12 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa vallas Ünnaste külas, kus Pärnu-Rakvere-Sõmeru maanteel süttis põlema liinibuss. Buss põles täies ulatuses lahtise leegiga, inimesi bussis ei viibinud ning keegi vigastada ei saanud. Päästjad likvideerisid põlengu kell 7.14 ning puhastasid sõidutee. Sündmusega jäi edasi tegelema politsei.

18. detsembril kell 7.31 teatati häirekeskusele, et tänavavalgustusposti otsast on alla kukkunud lamp ning põlema süttinud. Päästjad kustutasid põlengu ning teavitasid tänavavalgustuse teenuse pakkujat.

Saaremaa

17. detsembril kell 16.22 said päästjad väljakutse Kuressaare linna Allee tänavale. Päästjate saabudes oli ühekorruselise elumaja tuba suitsu täis ning suitsuandur andis signaali. Tööd alustasid suitsusukeldujad, et tuvastada põlenguallikat. Probleemi põhjuseks oli suitsu sisse ajav pliit. Päästjad ventileerisid ruumid ning panevad inimestele südamele, et oluline on jälgida oma kütteseadmete korrasolekut aastaringselt ning tellida korstnapühkija vähemalt üks kord viie aasta jooksul oma kütteseadmeid hooldama.