Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. detsember

Põhja päästekeskus


Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad Põhja regioonis 115 korral tugevast tuulest tekitatud kahjudega seotud väljakutsetele. Peamiselt oli teedele ja elektriliinidele kukkunud puudega. Kannatada said ka kaks last, kellele kukkus peale murdunud puu Padise vallas. Lapsed toimetati haiglasse kontrolli.

Kell 18:05 kukkus puu Sitsi ja Angerja trammipeatuste vahel trammiteele. Trammiliiklus Koplis oli häiritud veidi üle tunni aja.

Harjumaa

18. detsembril kell 16:24 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kiisa alevikus Kurna teel. Päästjate saabudes põles 4x13 m kasutuseta hoone lahtise leegiga. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 17:13. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad Ida- Virumaal 29 korral ja Lääne- Virumaal 34 korral tugevast tuulest tekitatud kahjudega seotud väljakutsetele. Peamiselt oli tegemist teedele langenud puude ja liinidega. Ükski inimene õnnetustes viga ei saanud.

Lõuna päästekeskus

Päästjad sõitsid Lõuna-Eestis tormi tagajärjel tekkinud ohtude likvideerimiseks eile välja ligi 140 korral. Pooled väljakutsetest olid Võrumaale . Kõrvaldada tuli teedele langenud puid või tagada turvalisus purunenud elektriliinide juures. Teedele kukkunud puid aitasid kutseliste päästjate kõrval eemaldada ka vabatahtlikud päästjad ja abipolitseinikud.

Võrumaal kadus elektrikatkestuse tagajärjel vool Saatse, Mõniste, Vastseliina ning Haanja hooldekodust. Omavalitsuse kriisimeeskond oli tormiks valmistunud ning osadesse hooldekodudesse tagati vool generaatoritega kohe. Hommikul tegelevad kõigi omavalitsuste kriisimeeskonnad võimalike probleemide selgitamise ning lahendamisega edasi. Päästeamet pakub neile vajadusel igakülgset abi.

Tartumaa

18. detsembril kell 16.48 teatati, et Elva vallas Uderna külas sõitis auto otsa teele kukkunud puule. Õnnetuses purunes auto rehv ja velg, inimesed viga ei saanud. Omanik pöördus auto parandamiseks kindlustusse.

Kell 18.28 teatati, et Tartu vallas Salu külas kukkus puu sõitva auto peale. Õnneks pääsesid reisijad ehmatusega. Kiirabi kontrollis nende tervist ja lubas koju. Päästjad eemaldasid murdunud puu autolt ja teelt.

Valgamaa

18. detsembril kell 16.07 teatati, et Valga vallas Jaanikese külas sõitis auto otsa teele kukkunud puule ja jäi selle peale kinni. Päästjate saabumise ajaks oli puu juba juppideks saetud ja auto kätte saadud.

Võrumaa

19. detsembril kella 00.33 ajal said päästjad väljakutse tulekahjule Võrus Koreli tänaval. Selgus, et ärihoone teisel korrusel hõõgus ettevõtte tootmisruumis purustatud kasekäsn. Päästjad piirasid tule leviku paarikümne minutiga. Kustutustööd lõpetati kell 01.41. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad Lääne regioonis 155 korral tugevast tuulest tekitatud kahjudega seotud väljakutsetele, neist Hiiumaal 12, Järvamaal 26, Läänemaal 23, Pärnumaal 29, Raplamaal 44 ning Saaremaal 17. Kõrvaldada tuli teedele langenud puid või tagada turvalisus purunenud elektriliinide juures. Teedele kukkunud puid aitasid kutseliste päästjate kõrval eemaldada ka vabatahtlikud päästjad. Inimesed kannatada ei saanud. Omavalitsuste kriisimeeskonnad tegelevad võimalike probleemide selgitamise ning lahendamisega edasi. Päästeamet pakub neile vajadusel igakülgset abi.

Palume täna liikluses varuda aega ning olla ettevaatlikud, kuna teedel võib olla puid, millest ei ole Häirekeskusele teada veel antud ning mis võivad liiklust takistada.

Hiiumaa

18. detsembril kell 16.04 kukkus Kärdla linnas uuel tänaval tormituule tõttu puu auto peale. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Omanik pöördus auto parandamiseks kindlustusse.

Järvamaa

18. detsembril kell 14.22 vajati päästjaod appi Järva valda Ammuta külla, kust elumaja korstnast tuli sädemeid. Päästjad tuvastasid tahmapõlengu ning likvideerisid selle pulberkustutiga. Ülekütmise tõttu tekkinud põleng korstnas on ära hoitav kasutades õigeid kütmisvõtteid ning hooldades regulaarselt küttekehasid.

Pärnumaa

18. detsembril kell 13.51 teatati et Vändra alevi Konsumi poe kõrval on lipuvarras tuulega ohtlikult viltu vajunud ning võib tekitada ohtu liiklusele. Päästjad võtsid lipumasti alla.

18. detsembril kell 15.58 kutsuti päästjad appi Pärnus Kitse tänaval asuva eramaja juurde, kus tuul rebis katuselt lahti bituumenplaate. Katusetükid lendasid tänavale ning võisid tekitada ohtlikke olukordi. Päästjad kontrollisid katuse üle ning eemaldasid lahtised plaadid ohutuse tagamiseks.

Raplamaa

18. detsembril kell 18.04 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Rapla vallas Iira külas, kus sõiduk tegi kukkuva puu eest manöövri ning põrkas kokku vastu tuleva sõidukiga. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, kuid mõlemal autol olid rattad alt ära ning autode parandamiseks pöördutakse kindlustusse. Päästjad viisid autod teelt ära ning eemaldasid teelt ka puu.