Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-25. detsember

Põhja päästekeskus


Tallinn

24. detsembril kell 23:50 sai Häirekeskus teate, et Linnahalli treppide alt on näha suitsu ja tuld. Päästjad tuvastasid saabudes, et tühjas ruumis põleb praht. Tulekahju kustutati 25. detsembril kell 00:08.

Harjumaa

23. detsembril kell 10:57 sai Häirekeskus teate keemilisest reostumisest Haabneeme alevikus Sõpruse teel. Päästjad tuvastasid saabudes, et Spa Hotel Lavendel spaakompleksis oli tehnilise rikke tõttu üledoseeritud kloori. Päästjad evakueerisid spaa ja tuulutasid ruumid, kell 16:00 oli kloori tase normaliseerunud ja spaa avati.

23. detsembril kell 20:45 sai Häirekeskus teate, et Kuusalu vallas Mustametsa külas põleb saun. Päästjate saabudes oli puidust kõrvalhoone katusest leek väljas, teistele hoonetele tulekahju leviku oht puudus. Tulekahju kustutati kell 23:38.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

24. detsember kell 8.11 sai Häirekeskus teate, et Põlva linnas, J. Käisi tänava kortermaja teise korruse korteri aknast tuleb suitsu. Oli teada, et korteris võib olla sees inimene. Päästjate kohale jõudes alustati kustutustöödega ja kannatanute otsinguga. Kell 8.44 leidsid päästjad korterist 82-aastase naise surnukeha. Tulekahju likvideeriti kell 9.04. Tulekahju tekkepõhjused on selgitamisel. Korteris puudusid vingugaasi- ja suitsuandur, kuigi laest leiti suitsuanduri kinnitustald. Päästeamet paneb südamele, et inimesed pööraksid tähelepanu oma üksi elavatele eakatele lähedastele ja veenduksid, et nende kodudes oleks olemas töökorras suitsuandur.

24. detsembril kell 8.50 toimetas kiirabi Tartus Mäe tänava asuvast majast haiglasse vara suletud küttekolde siibri tõttu vingumürgistuse saanud, 44-aastase mehe, 26-aastase naise, 15-aastase noormehe ja 9-kuuse poisi. Päästjad paigaldasid korterisse suitsu- ja vinguanduri.

24. detsembril kell 19.43 teatati Häirekeskusesse, et Viljandi maakonnas Põhja-Sakala vallas Kõo külas töötab vinguandur. Kohapeal selgus, et korteris oli küttekolde siiber vara kinni pandud. Vingutaseme näit oli 50. Pärast tuulutamist oli tase normaalne. Korteris puudus suitsuandur.

24. detsembril kell 14.29 teatati Häirekeskusele, et Viljandi vallas Holstre külas tuleb loomalauda katuse alt suitsu, laudas on 200 lehma. Kohale saabunud päästjad kontrollisid ruumid üle ja avastasid, et küttesüsteemi korsten oli läbi põlenud, õnneks tulekahju ei olnud veel tekkinud. Päästjad keelasid küttesüsteemi edasise kasutamise ja eemaldasid ka läbipõlenud korstna. Ühtlasi selgitati hoone omanikule tuleohutusnõudeid.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

23. detsembril kell 15.40 said päästjad väljakutse Türi valda Rassi külla, kus teataja sõnul põles saun leegiga. Kuna kohapeal olnud inimesed summutasid leegid pulberkustutiga, päästjate saabudes enam leeki näha ei olnud. Päästjad sisenesid suitsu täis ruumi ja kustutasid tulekolded. Põles leiliruumis korstna ja lae juurest. Inimesed viga ei saanud, tulekahju kustutati kell 16.53.

Läänemaa

23. detsembril kell 15.50 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda, kus teataja sõnul oli eemalt näha musta paksu suitsu. Päästjate kohale jõudes selgus, et tegu oli suure lõkkega, mis oli ohtlikult kõrgepingeliinide all. Lõkke tegijal puudusid ka esmased kustutusvahendid. Lõke kustutati.

Pärnumaa

23. detsembril kell 21.36 teatati, et Lääneranna vallas Kõmsi külas vigastas meesterahvas ilutulestiku oskamatu ümberkäimisega oma sõrmi. Kannatanu toimetati haiglasse. Tuletame meelde, et pürotehnika kasutamisel tuleb järgida ohutusnõudeid ning pürotehniliste toodete väärkasutamine võib põhjustada tõsiste tagajärgedega õnnetusi. Täpsem info pürotehnika kasutamise ohutuse kohta on leitav siin.

Raplamaa

24. detsembril kell 11.29 said päästjad väljakutse Märjamaa valda Sõtke külla, kus helistaja sõnul avastas ta koju tulles, et üks tuba oli seest põlenud. Kohale sõitnud päästjad tuvastasid, et põleng toimus pesuruumis, uks oli praokil ja sealt levisid põlemisgaasid koridori. Tuli sumbus ise, pesuruum söestus ja kogu hoone sai kahjustada kuumusest ja suitsust. Päästjad kontrollisid ruumid üle.