Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 25.-27. detsember

Põhja päästekeskus


Tallinn

25. detsembril kell 10:36 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas Kadaka teel. Päästjate tuvastasid saabudes, et kontorihoone katus oli tuletööde käigus tuld võtnud, põles ca 4 m² katust. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 11:12 ning kontrollisid ka hoone üle veendumaks, et tuli hoonesse sisse ei ole levinud. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

25. detsembril kell 22:48 sai Häirekeskus teate tulekahjust Narva linnas A. Puškini tänaval. Päästjate saabudes põles ühes kortermaja korteris diivanvoodi ja sellel olnud madrats. Päästjad tõid korterist välja seal olnud inimese ja andsid ta kiirabile üle, kes toimetas elaniku haiglasse kontrolli. Tulekahju likvideeriti kell 23:01. Esialgsetel andmetel sai tulekahju alguse hooletust suitsetamisest, juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Lääne-Virumaa

25. detsembril kell 21:21 sai Häirekeskus teate tulekahjust Kadrina alevikus Tehnika tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et 60l vaadis põletati pappi ja paberit. Päästjate saabudes toodi vaadi juurde ka tulekustuti.

Ida-Eesti pommigrupp

25. detsembril tehti kahjutuks Narva-Jõesuu linnast Sinimäe alevikust leitud 81 mm miinipildujamiin, kuus erinevat granaati ja viis püssgranaati ning 192 padrunit.

Lõuna päästekeskus

25. detsembril kell 18.52 teatati Häirekeskusesse, et Lõuna-Eesti ohtlike jäätmete kogumis- ja käitluskeskuses Tartus Ravila tänaval on süttinud 20 kuupmeetri suuruses tuhapunkris olev tuhk. Objekti personal sulges punkri klapid ja päästjad turvasid nende tegevust. Tuli punkrist väljapoole ei levinud.

25. detsembril kell 20.27 teatati Häirekeskusesse, et Põlva maakonnas, Kanepi vallas, Karste külas on süttinud motorollersõiduk. Päästjad kustutasid peaaegu hävinenud sõiduki. Tulekahju oletatav tekepõhjus oli rike sõiduki elektrisüsteemis.

25. detsembril kell 20.28 teatati Häirekeskusesse, et Tartus Ülikooli spordihoone lähedal Emajõel kai ääres oleval parvlaeval töötab suitsuandur ja korstnast tuleb suitsu, aga parvlaeva uks on lukus. Kohale saabunud päästjad murdsid ukse lahti. Parvlaeva kaminas põles tuli ja ruum suitsu täis, samas kedagi parvlaevalt ei leitud. Kohalekutsutud parvlaeva omanikule tegid päästjad tuleohutusalast selgitustööd

26. detsembril kell 16.01 teatati Häirekeskusesse, et Valga linnast Tartusse väljasõidul põleb hotelli reklaamplakat, päästjad kustutasid plakati valgustusest alguse saanud tulekahju.

26. detsembril kell 20.15 teatati Häirekeskusesse, et Tartu maakonnas Peipsiääre vallas Koosa külas vigastas 23-aastane mees ilutulestiku raketi laskmisel oma sõrmi. Kannatanu toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

26. detsembril kell 17.19 helistati häirekeskusesse Paikuselt, Kastani väikekohast ja anti teada, et kortermaja trepikojas on suits ja esimesel korrusel töötab suitsuandur. Päästjate saabudes selgus, et pliidile oli järelevalveta jäetud toit, mis oli kõrbema läinud. Ruumid ventileeriti.

26. detsembril kell 15.56 põles Pärnus Haapsalu maanteel prügikonteiner, mille päästjad kustutasid.

Saaremaa

26. detsembril kell 17.16 teatati liiklusõnnetusest Saaremaa vallas Mui külas, kus sõiduauto oli loomale otsasõidu vältimiseks sõitnud teelt välja. Päästjad eemaldasid süttimisohu vältimiseks auto akujuhtmed ja puhastasid tee liikluseks.