Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-30. detsember

Põhja päästekeskus


Tallinn

28. detsembril kell 16:22 sai Häirekeskus teate tulekahjust Paldiski linnas Peetri tänaval. Päästjate saabudes põles kasutuseta hoones diivan. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 16:54. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

28. detsembril kell 20:43 sai Häirekeskus teate tulekahjust Haabersti linnaosas Paldiski maanteel. Päästjate saabudes põles ühe kortermaja korteri köök. Päästjad lokaliseerisid tulekahju kell 20:57, misjärel teostasid järelkustutust, tuulutasid ruumid ning kontrollisid üle kõrvalasuvad korteris. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

29. detsembril kell 20:24 sai Häirekeskus teate tulekahjust Viimsi vallas Männi teel. Päästjate saabudes põles kasutuseta hoone kahes ruumis mööbel. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 21:45 ning kontrollisid hoone üle veendumaks, et tulekahju pole edasi levinud. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

29. detsembril kell 5.05 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohtla-Järvel Sõpruse tänaval, kus kortermaja teisel korrusel põles korter. Kiirabi toimetas vingumürgituse saanud 51- ja 46-aastase mehe Ida-Viru Keskhaiglasse, 45-aastasele naisele osutati esmaabi kohapeal. Tulekahju kustutati kell 6.56. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

30. detsembril kell 2.27 teatati häirekeskusele tulekahjust Põlva vallas Tilsi külas. Teataja sõnul oli põlema süttinud saun, inimesi sees ei olnud. Päästjate saabudes põles aidahoone ning sinna sisse ehitatud saun lausleegiga, tuli ulatus katusest välja. Päästjad kaitsesid läheduses asuvat elumaja ja kõrvalhoonet süttimise eest. Tulekahju likvideeriti kell 6.35, tulekahjus hukkus koer. Hoone hävis täielikult.

Tartumaa

27. detsembril kell 9.20 said päästjad teate tulekahjust Tartu linnas Lääne tänaval. Teataja sõnul tuli naabrite korterist kõrbelõhna ning kuulda on suitsuandurit, kuid keegi korteriust ei avanud. Päästjad kontrollisid läbi akna olukorda ning lõpuks avas ka inimene ukse. Toit oli pliidile unustatud ning seal kõrbema läinud. Päästjad likvideerisid ohu ning ventileerisid ruumid. Inimene kiirabi ei vajanud.

27. detsembril kell 18.52 said päästjad väljakutse Tartu valda Maarja-Magdaleena külla, kus kolmekordse hoone korstna õhulõõris oli põleng. Põleng sai alguse, kuna ühte korterisse oli ahi valesti paigaldatud ja šaht kuumenes teise ja kolmanda korruse vahel üle ning süttis. Päästjad kustutasid põlengu ning jahutasid korstna. Olukorrast teavitati ühistut.

27. detsembril käisid päästjad kustutamas prügikastide põlenguid Tartu linnas. Kell 19.41 teatati päästjatele põlevast prügikastist Roosi tänaval asuvas väikeses pargis. Päästjad likvideerisid põlengu ämbritäie veega. Kell 22.35 põles metallist taarakonteiner leegiga Uuel tänaval. Päästjad likvideerisid selle põlengu kell 22.46.

28. detsembril kell 20.23 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Kastre vallas Sudaste külas. Kahekordse puitmaja korstnas oli tekkinud tahmapõleng ning suits oli levinud veidi ka majja sisse. Põleng hääbus ise, päästjad kontrollisid korstna termokaameraga üle ning edasist ohtu ei tuvastatud.

Valgamaa

28. detsembril kell 23.44 teatati häirekeskusele tulekahjust Valga linnas Võru tänaval. Põles mahajäetud kuuekorruseline raudteehoone. Teisel ja neljandal korrusel toimunud tulekahjus põlesid raamatud ja praht. Põleng likvideeriti kell 1.48.

Viljandimaa

28. detsembril kell 14.20 said päästjad väljakutse Viljandi valda Aidu külla, kus teataja sõnul oli süttinud saun. Elanikud suutsid kustutada põlengu oma jõududega ning päästjad kontrollisid sauna korstna ja katuse ohutuse tagamiseks üle. Termokaameratega kontrollides ja katusekonstruktsioone veidi avades ohtu ei tuvastatud.

29. detsembril kell 12.45 kutsuti päästjad appi Põhja-Sakala valda Vastemõisa külla, kus koer oli kukkunud mahajäetud, pooleldi maa-alusesse hoonesse. Päästjad aitasid looma august välja.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

28. detsembril kell 5.58 vajati päästjaid Pärnu linna Karusselli tänavale, kus elektripost oli murdunud koos elektrijuhtmetega teele ning takistas sealset liiklust. Elektrikud võtsid liinidest voolu välja ning päästjad eemaldasid posti tänavalt.
28. detsembril kell 18.17 kustutasid päästjad Pärnus Laine tänaval suitsukonist suitsema läinud plastmassist prügikonteinerit.


Raplamaa

29. detsembril kell 21.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Rapla vallas Maidla külas, kus põlema oli süttinud saun. Päästjate saabudes põles saun täisleegiga. Päästjad kaitsesid läheduses olnud elumaja süttimise eest ning kustutasid sauna põlengut. Inimesi saunas ei olnud ning keegi kannatada ei saanud. Tulekahju likvideeriti kell 23.51.