Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 30.-31. detsember

Põhja päästekeskus


Tallinn

30. detsembril kell 19:13 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Mahtra tänaval. Päästjad tuvastasid saabudes, et kohvikus köögis oli põlema läinud pikendusjuhe, põleng likvideeriti personali poolt enne päästjate saabumist. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

30. detsembril kell 16.04 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Vilde tänavale, kus kortermaja gaasiboileriga korteris rakendusid tööle vingugaasiandurid (lastetoas ja vannitoas). Sündmuskohale saabudes oli teataja korteris ja naaberkorteris vingugaas. Päästjad tuulutasid ruume ning palusid kutsuda gaasifirma spetsialiste.

30. detsembril kell 22.28 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Lüganuse vallas Püssi alevikus Viru tänaval kortermaja korteris. Selgus, et köögi põrandal põles praht. Suitsu täis korterist välja toodud meesterahvas anti üle kiirabile. Tulekahju likvideeriti kell 22.54. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Korteris oli töökorras suitsuandur, mis rakendus tööle.

Lõuna päästekeskus

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad tugeva tuule tõttu põhjustatud väljakutsetele. Võrumaal Haanja ja Plessi külas oli kaks puud langenud sõiduteele ning takistasid sealset liiklust. Viljandi linnas Mustla teel olev reklaamplakat rippus ohtlikult ning ähvardas tuulega lendu minna. Päästjad likvideerisid selle ohu.

Põltsamaa vallas Kalme külas käisid päästjad eemaldamas sõiduteelt kahte hukkunud metskitse ning Otepää vallas Ädu külas oli samuti teel hukkunud metskits, mille päästjad eemaldasid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

30. detsembril kell 12.18 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnus Jõõpre külas. Põles saunaruumi lagi ca 1 m2 ulatuses, mille maja omanik suutis enne päästjate kohale jõudmist aiavoolikuga kustutada. Päästjad kontrollisid korstna ümbruse termokaameraga ning edasist ohtu ei täheldatud.

30. detsembril kell 18.47 said päästjad väljakutse Pärnusse Uus-Sauga tänavale, kus Naaber tundis kortermajas plastiku põlemise lõhna. Lõhna põhjustas pliidile unustatud või kukkunud lõikelaud. Lisaks oli köetav pliit väga halvas seisus ning omanikele oli antud juba varasemalt kütmiskeeld. Naaber, kes tulekahjust teatas, eemaldas pliidile kukkunud lõikelaua ning päästjad kustutasid ohtliku pliidi all oleva tule. Omanikke kodus ei olnud ning tuli oli jäetud järelevalveta.

Läänemaa

30. detsembril kell 15.00 said päästjad väljakutse Haapsalu linna Kuuse tänavale, kus soojamüüris oli põlema süttinud tahm. Omanik reageeris kiiresti vahukustutiga ning suutis põlengu enne päästjate jõudmist ära kustutada.