Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-6. jaanuar

Põhja päästekeskus


Tallinn

3. jaanuaril kell 21:09 sai Häirekeskus teate tulekahjust Mustamäe linnaosas E. Vilde teel. Päästjad tuvastasid saabudes ühes kortermaja korteris toidukõrbemise. Päästjad likvideerisid ohu ja tuulutasid ruumid. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

Põhja-Eesti pommigrupp

5. jaanuaril tehti kahjutuks Tallinnast Silikaltsiidi tänavalt leitud suurtükimürsk.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. jaanuaril kell 12.48 teatati, et Kohtla-Järve linnas Olevi tänaval kortermaja trepikojas on tunda suitsulõhna. Kohale saabudes selgus, et ühes korteris on toidukõrbemine, perenaine pani poti pliidile ja läks teise tuppa. Korteris olnud suitsuandur ei olnud töökorras.

5. jaanuaril kell 21.57 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Jaaniku tänavale, kus kortermaja korteris rakendus tööle gaasiandur. Päästjad kontrollisid korterit ning kõrvalolevaid kortereid ja kutsusid gaasiteenistuse esindajaid, kes avastasid ühes korteris maagaasilekke. Sündmusega tegeles edasi gaasiteenistus. Inimesed kannatada ei saanud.

Lääne-Virumaa

5. jaanuaril kell 20.39 said päästjad väljakutse Väike-Maarja valda Rakke alevikku Tähe tänavale, kus kortermaja koridoris oli tunda vingulõhna. Sündmuskohale saabudes avastasid päästjad, et korteriomanikul on korterisse sisse ehitatud küttekolle ning ahi hakkas suitsu sisse ajama. Omanikul puudus kasutusluba, korstnapühkija akt ja kooskõlastused. Päästjad tegid selgitustööd.

Ida-Eesti pommigrupp

5. jaanuaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Sillamäelt Sõtke jõe äärest leitud kaks miinipildujamiini.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

3. jaanuaril kella 14.31 ajal põles Elva vallas Palupera külas hoone, milles garaaž ja kuur (6x12 m). Põleng sai alguse lakast, kus hoiti heina ja laudu. Päästjatel kulus tulekahju kustutamiseks üle kahe tunni. Tulekolletele ligipääsuks avati plekk-katust. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul sai tulekahju alguse garaaži ahju korstnast, kust välja pääsenud säde tõenäoliselt ümbruse süütas. Kas kütteseadme ehitus ja kasutamine vastas tuleohutusnõuetele, selgitavad edasi päästekeskuse menetlusinspektorid.

4. jaanuaril kell 23.26 teatati, et Tartus Riia tn süttis elumaja köögis pliidil potis rasv. Süüa teinud neiul ei õnnestunud esialgu iseseisvalt põlengut lämmatada. Kohale saabunud päästjate abiga leegid kustutati ja õnneks potist kaugemale põleng ei levinud.

Viljandimaa

4. jaanuaril kella 18.47 ajal käisid päästjad Mulgi vallas Atika külas eemaldamas murdunud ja teele vajunud puud.

6. jaanuaril kell 7.45 käisid päästjad Viljandi vallas Vardja külas kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil, kus tagasid tuleohutuse ja eemaldasid teelt purunenud detailid. Kiirabi kontrollis liiklejate tervist koha peal ja kedagi haiglasse viia vaja ei olnud.

Võrumaa

3. jaanuaril kella 15.21 ajal põles Setomaa vallas Obinitsa külas puukuur. Päästjate saabudes oli hoone (9x3 m) lausleekides. Tulekahju kustutati kella 17.21ks. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

5. jaanuaril kella 23.57 ajal süttis Varstu alevikus kortermaja korteris soojapuhur, mille elanik veega kustutas. Päästjad juhivad tähelepanu, et voolu all elektriseadet on veega kustutada eluohtlik. Enne elektriseadmete või -juhtmete veega kustutamist tuleb veenduda, et seade on vooluvõrgust välja võetud või vool kogu süsteemist välja lülitatud.

6. jaanuari kesköö paiku süütas ümber kukkunud küünal Antsla vallas Kassi külas ehitusjärgus palksauna seina. Suurem põleng summutati ämbri veega. Päästjad avasid põlengu lõplikuks kustutamiseks ja tuleohutuse kontrollimiseks hoone konstruktsioone. Päästjad hoiatavad, et põlema süüdatud küünal peab olema kindlal alusel ja eemal süttida võivatest materjalidest. Küünalt ei tohi jätta järelevalveta põlema.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

4. jaanuaril kell 10.42 said päästjad väljakutse Hiiumaa valda Lauka külla, kus kortermajas oli tunda vingulõhna ning tööle oli hakanud suitsuandur. Päästjad tuvastasid saabudes vingu täis korteri, inimene ise oli hoonest väljas. Liiga vara suletud siibri tõttu oli korter vingu täis ning päästjad ventileerisid ruumid.

Järvamaa

3. jaanuaril kukkus puu elektriliinidele Järva vallas Kurisoo külas ning 4. jaanuaril rippus suur puu Paide linnas Sillaotsa külas üle kõnnitee ning ohustas jalakäijaid. Päästjad likvideerisid ohu.

Läänemaa

3. jaanuaril kukkus puu Lääne-Nigula vallas Kuijõe külas silla piiretele ning see takistas ühel sõidusuunal liiklemist. Päästjad likvideerisid ohu.

5. jaanuaril kell 14.44 teatati häirekeskusele, et Haapsalu linnas Tuuru külas on põlema süttinud saunahoone. Päästjad tuvastasid 10x10 meetrises abihoones saunaks ehitatud ruumide vahelagede ja osaliselt ka seinte põlemise. Saunaruumide laed ja seinad said tugevaid tule, vee ja suitsu kahjustusi ning ülejäänud abihoone ruumid said vee ja suitsu kahjustusi. Enne päästjate kohale jõudmist kustutasid omanikud tuld iseseisvalt ka aiavoolikuga. Päästjad likvideerisid põlengu ning avasid saunaruumide vahelagesid, et pääseda ligi tulekolletele. Tulekahju likvideeriti kell 16.20.

Pärnumaa

3. jaanuaril teatati häirekeskusele, et kolm puud on kukkunud teele Põhja-Pärnumaa vallas Orikülas. Puud olid teele saetud, kolmes erinevas kohas ca 200-300m vahedega ning teataja ei saanud seetõttu koju. Päästjad vabastasid tee takistustest.

4. jaanuaril oli puu kukkunud teele Pärnu linnas Kõpu külas ning sulgenud poolteist sõidurida. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

Raplamaa

3. jaanuaril kukkus puu Silla-Jädivere maanteel kurvi peal teele ning ohustas sealset liiklust. Purku külas vajusid kaks puud koos valgustusliiniga üle tee ning sulgesid liikluse täielikult. Päästjad likvideerisid takistused ning vabastasid tee liikluseks.