Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-7. jaanuar

Põhja ja Ida päästekeskus


Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

6. jaanuaril kella 20.26 ajal kärssasid Põltsamaa vallas Pudukülas elumaja elektrisüsteemi harukarbis ühendatud juhtmed. Vool lülitati välja ja tuleoht majale kadus. Päästjad selgitasid, et põlenguoht tekkis kokku ühendatud vask- ja alumiinium juhtmete ühenduskohast, mis oli kuumenenud. Vask- ja alumiiniumjuhtmeid ei tohi ilma spetsiaalse ühenduseta omavahel kokku panna. Materjalide takistus on erinev, millest juhtmed kuumenevad ning võib tekkida tulekahju.

Põlvamaa

6. jaanuaril kell 11.13 teatati, et Põlvas Pärnaõie tänaval on elumaja korstnast näha leeke. Päästjad selgitasid, et korstnas oli süttinud tahm. Tuli korstnaga ühendatud katlas kustutati ning ohtu majale ei tekkinud. Majaomanik lubas edasiste tahmapõlengute ärahoidmiseks korraldada kütteseadme täiendava puhastamise ja hoolduse. Tahmapõlengu tagajärjel võivad kütteseadme osad ohtlikult kuumeneda ning laguneda, mis seab ohtu hoone.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

6. jaanuaril kell 10.38 teatati päästjatele, et Liblika tänava lasteaia hoovi on tulnud metskits. Kuna lapsed olid siseruumides, siis lasteaiaõpetajate ja lähimate naabritega läbi rääkides otsustati kitse mitte aiast välja ajada. Otsustati oodata liikluse rahunemise ja pimenemiseni, et vältida looma autodele ette jooksmist. Edaspidi rohkem kõnesid häirekeskusesse ei tulnud.