Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 15.-16. jaanuar

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa
15. jaanuaril kell 19.13 teatati, et Põlva vallas Koorvere külas on teele kukkunud murdunud puu ja liinibuss ei saa sellest mööda. Päästjad eemaldasid liikluse sulgenud puu teelt.

Tartumaa

15. jaanuaril kell 12.30 teatati, et Tartus Kivi tänaval on kass kahekorruselise maja katuseräästa aluses vihmaveerennis lõksus. Päästjad tõid kass redeli abil alla. Looma omanik leiti üles ja talle anti kass üle.

Kella 14.37 ajal põles Elva vallas Käo külas elumaja korstnas tahm. Päästjad selgitasid, et põlengu tagajärjel hakkas korsten ohtlikult kuumenema. Tuleohu kõrvaldamiseks võeti osa tahmast alt korstnaluugi kaudu välja ning maja laastukatus kasteti veega üle.

Kella 15.41 ajal teatati, et Tartus Aardla tänaval on korterist kuulda suitsuanduri häiret. Päästjad selgitasid, et magama jäänud mees oli pliidile unustanud toidu, mis oli kõrbema läinud. Tuleoht kõrvaldati ja mehele anti nõu kasutada toiduvalmistamisel taimerit, mis selle valmimisest õigel ajal märku annaks. 

Lääne päästekeskus

Läänemaa

15. jaanuaril murdis tugev tuul puu sõiduteele Lääne-Nigula vallas Höbringi külas. Pimedas oli puu raskesti nähtav ning ohustas liiklust. Päästjad likvideerisid ohu teelt.

15. jaanuaril kell 15.41 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Lääne-Nigula vallas, kus toimunud oli kahe sõiduauto kokkupõrge. Päästjad vabastasid kaks kannatanut autodest hüdrauliliste lõikevahenditega, ühe ukse kaudu ning andsid kannatanud üle kiirabile. Päästjad teisaldasid avariilised sõidukid teelt ning puhastasid sõidutee.

Pärnumaa

15. jaanuaril kukkus puu sõiduteele Pärnu linnas Kõpu külas ning takistas liiklust Audru-Tõstamaa-Nurmsi teel. Päästjad vabastasid tee liikluseks.

15. jaanuaril kell 10.30 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Oara külas. Teataja sõnul põles elumaja korsten. Päästjad tuvastasid kohale saabudes hoone konstruktsioonide vahelt tuleva suitsu ning alustati 1. ja 2. korruse vaheliste konstruktsioonide avamisega. Tegemist oli korstnas toimunud tahmapõlenguga, mille päästjad kustutasid kell 11.39. Omanikul keelati edasine kütmine.

Raplamaa

15. jaanuaril kell 22.16 said päästjad väljakutse Rapla valda Juula külla, kus eramaja korstnas oli tekkinud tahmapõleng. Päästjad tuvastasid põlengu korstnas, kuid õnneks ei olnud põleng edasi levinud. Elanikud jäid korsten ise edasi jälgima.

Saaremaa

15. jaanuaril käisid päästjad mitmel korral eemaldamas tormituulega murdunud puid. Tammuna külas kukkus sõiduteele kolm puud, mis sulgesid terve sõidutee. Selgase külas oli puu kukkunud teekurvi, halvasti nähtavasse kohta ning ohustas liiklejaid. Karujärve külas, Kihelkonna alevikus ning Hänga külas kukkusid puud teele ning päästjad likvideerisid ohtlikud takistused. Kõljala külas oli tuule tõttu murdunud tänavavalgustuspost ning elektrijuhtmed olid maas. Päästjad piirasid ohuala ning teatasid olukorrast elektrike brigaadile, kes olukorraga edasi tegelesid.

Põhja ja Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.