Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. jaanuar

Põhja päästekeskus

Põhja-Eesti pommigrupp

20. jaanuaril tehti kahjutuks Tallinnast Liiva kalmistult kaevetööde käigus leitud miinipildujamiin.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. jaanuaril kell 16.49 teatati, et Toila vallas Toila alevikus Mere puiesteel Sadamapubis on tulekahju. Selgus, et põleng on leti all, inimesi sees ei olnud. Tulekahju likvideeriti kell 17.39. Oletatav põhjus on elektririke.

20. jaanuaril kell 16.54 teatati tulekahjust Jõhvis Kaare tänaval, kus viiekorruselise elumaja esimesel korrusel põles korter lahtise leegiga. Päästjad tõid korterist välja 68-aastase mehe, kelle kiirabi toimetas Ida-Viru Keskhaiglasse. Ülemiste korruste korteritest evakueeriti 11 inimest. Kustutustööd lõpetati kell 17.55 ja elanikud lubati tagasi korteritesse. Põlevas korteris puudus suitsuandur. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

20. jaanuaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Sillamäelt Sõtke tänavalt kaevetööde käigus leitud miinipildujamiin.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

21. jaanuaril kella 1.05 ajal käisid päästjad Mustvee vallas Omedu külas eemaldamas teelt murdunud suurt kuusepuud.

Tartumaa

20. jaanuaril kella 11.33 ajal süttis Kambja vallas Kodijärve hooldekodus voodi madrats ja tekk. Hooldekodu töötaja kustutas põlengu pulberkustutiga enne päästjate saabumist. Seejärel sulges ta toa ukse, et suits ja põleng ühest ruumist kaugemale ei leviks. Samal ajal evakueeriti ohu eest hoolealused. Päästjatel jäi üle ainult ruumid tuulutada. Päästetöö juht kiitis personali täpse ning vilunud tegutsemise eest ohu tõrjumisel ja hoolealuste evakueerimisel.

Kella 18.36 ajal käisid päästjad Tartus Ilmatsalu külas sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariil, kus kontrollisid avariijärgset ohutust. Inimesed õnnetuses viga ei saanud, kuid mõrades esiklaasiga auto edasi sõita ei saanud. Hukkunud põdra minema transportimiseks kutsuti keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu kohale jahimehed.

Valgamaa

20. jaanuaril kell 22.42 ajal teatati, et Tõrva vallas Tõrvase külas põleb elumaja ahjulõõris tahm. Päästjad jahutasid kütteseadme kuumenevaid osasid, et maja ei süttiks. Seejärel nõustati majaomanikku tuleohutusalaselt, mille peale ta lubas kütteseadmete ohutuse kontrollimiseks pottsepa kutsuda. Kahjuks ei leidnud päästjad ruumidest kohustuslikku suitsuandurit.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

20. jaanuaril kell 16. 45 teatati päästjatele korstna põlengust Hiiumaa vallas Paope külas. Päästjad tuvastasid kohale jõudes tahmapõlengu ning likvideerisid selle. Sündmus lõpetati kell 17.21.