Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 22.-23. jaanuar

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. jaanuaril kella 15.32 ajal põles Jõgeva vallas Vaimastvere külas vanas keldris praht, mille päästjad kustutasid. Põleng süttis poisikeste mängimisest välgumihkliga. Poisid tunnistasid süü vabatahtlikult üles ja kahetsesid tehtut. Kelder kuulus kohalikule põllumajandusettevõttele, mille esindaja lubas keldri ukse nii sulgeda, et sinna kõrvalised isikud enam sisse ei pääseks.

Tartumaa

22. jaanuaril kella 14.21 ajal põles Kambja vallas Kodijärve hooldekodu ühes toas madrats. Päästjad sisenesid suitsu täis tuppa, kustutasid põlengu ja viisid tossava madratsi õue. Ka esmaspäeval käidi hooldekodus süttinud madratsit ja tekki kustutamas. Põlengu põhjuste uurimiseks alustas politsei kriminaalmenetluse.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

22. jaanuaril kell 8.45 said päästjad teate teele kukkunud puust Haapsalu linnas Puise külas. Puu oli sulgenud terve sõidutee. Päästjad likvideerisid teel olnud takistuse.

Raplamaa

22. jaanuari hommikul kell 8.42 teatati häirekeskusele, et tuul on murdnud Kohila vallas Vilivere külas teele suure puu. Puu oli sulgenud mõlemad sõidusuunad ning takistas sealset liiklust. Päästjad eemaldasid takistuse.

Põhja ja Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.