Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-24. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

23. jaanuaril kell 13:48 sai Häirekeskus teate tulekahjust Põhja- Tallinna linnaosas Nõlva tänaval. Päästjate saabudes põles 2x kasutuseta hoone üks osa. Päästjad asusid kustutustöödele ning kaitsma maja teist osa tule leviku eest. Tulekahju likvideeriti kell 16:03. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

23. jaanuaril kell 18:07 sai Häirekeskus teate kulupõlengust Pirita linnaosas Vabaõhukooli teel. Päästjate saabudes põles kulu ca 1500 m² ulatuses. Päästjad likvideerisid põlengu kell 18:38. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

23. jaanuaril kell 10.58 teatati, et Narva linnas Võidu prospektil kortermaja esimese korruse korteris on põleng. Sündmuskohal selgus, et tegemist on toidukõrbemisega. Põleng likvideeriti, korter tuulutati. Korteris oli mees, kes kannatada ei saanud. Korteris puudus suitsuandur.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

23.jaanuaril kell 16.31 teatati, et Tartus Muru tn on korterelamus gaasilõhn. Päästjad selgitasid, et majas oli vahetatud arvestit ning kraani vahelt oli jäänud lekkima gaasi. Probleemi kõrvaldamiseks kutsuti kohale gaasiettevõtte spetsialistid, kelle tulekuni päästjad ohutust valvasid.

Kell 16.47 käisid päästjad Elva vallas Verevi külas Tartu-Viljandi mnt 36. km sõiduauto ja põdraga juhtunud liiklusavariil. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Hukkunud põdra minema toimetamiseks kutsuti keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 kaudu kohale jahimehed. Avariis osalenud auto viidi ära puksiiriga.

Kell 17.49 teatati, et Tartus Anne tn seisab maja ees sõiduauto BMW, millest lekib õli. Päästjad katsid õli absorbentainega. Kohale kutsuti BMW omanik, kellele selgitati, et sellise autoga ei tohi liikluses osaleda ning rike tuleb kõrvaldada.
Viljandimaa

23. jaanuaril kell 17.31 teatati, et Viljandis Metsküla teel läks tõstuk rikki ning töömees ei saa halli katuselt alla. Päästjad tõid mehe redelauto abil 10 meetri kõrguselt maa peale.

Lääne päästekeskus

Raplamaa

23. jaanuaril kell 16.36 sai päästjad väljakutse Märjamaa valda Haimre külla. Päästjate saabudes põlesid lõkkes veoauto rehvid ja muu määratlemata keskkonnaohtlikud jäätmed nagu tünnid õli, masuudi või pigiga. Päästjad kustutasid ca 3 meetrise läbimõõduga lõkke.