Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 23.-27. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

26. jaanuaril kell 17:00 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lasnamäe linnaosas Vikerlase tänaval. Päästjate saabudes põles ühes kortermaja korteris tugitool, tuld oli võtnud ka aknalaud. Päästjad tõid korterist välja kaks kannatanut, kes anti üle kiirabile. Üks korteris olnud inimene toimetati haiglasse kontrolli. Korteris oli suitsuandur, kuid sellel puudusid patareid. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Harjumaa

24. jaanuaril kell 18:52 sai Häirekeskus teate tulekahjust Anija vallas Mustjõe külas. Päästjate saabudes põles saun lahtise leegiga. Päästjad asusid tulekahju kustutama ning kaitsma kõrvalasuvaid hooneid tule leviku eest. Tulekahju likvideeriti kell 22:08. Keegi õnnetuses viga ei saanud.

25. jaanuaril kell 00:31 sai Häirekeskus teate tulekahjust Lääne- Harju vallas Altkülas. Päästjate saabudes põles 1x kasutuseta hoone lahtise leegiga. Kustutustööde käigus toodi hoones välja surnukeha. Tulekahju likvideeriti kell 02:58.

Põhja-Eesti pommigrupp

25. jaanuaril tehti kahjutuks Harju maakonnast Lääne-Harju vallast Ohtu külast leitud mürsk.

26. jaanuaril tehti kahjutuks Harju maakonnast Saku vallast Kiisa alevikust Keila jõest leitud 30 mm lask.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

26. jaanuaril kell 00:22 teatati tulekahjust Tapa linnas Kooli tänaval, kus põles kuur lahtise leegiga ja oli kuulda praksumist. Kohale jõudes asusid päästjad kaitsma tule eest viis meetrit kaugemal asuvat elumaja, kus kedagi sees ei ela ning kustutama lausleegis olnud 60 m2 suurust kõrvalhoonet. Tulekahju likvideeriti kella 02.39ks. Kohale kutsuti ka elumaja omanik, kes avas ukse. Päästjad kontrollisid hoone üle, ohtu ei olnud. Inimesed põlengus vigastada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine.

Ida-Eesti pommigrupp

24. jaanuaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud 42 erinevat lõhkekeha:

- miinipildujamiine 25tk (82 mm)
- erineva kaliibriga mürske 15 tk (Suurim 150 mm ja väikseim 37 mm)
- jalaväe vastseid hüpikmiine 2 tk

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

24. jaanuaril kell 10.41 teatati, et Lohusuu alevikus Kala tn põleb elumaja. Päästjate saabudes oli suur osa katusest hävinud ja leekides olid ka otsaseinad. Kustutustöid takistas majas sees olev elektrivool, mille välja lülitamine aega nõudis. Hoone muutus põlengus kasutuskõlbmatuks. Tulekahu tekkepõhjus on selgitamisel.

Tartumaa

25. jaanuaril kella 21.26 ajal hävis Tartu vallas Väänikvere külas tulekahjus saunaks ümber ehitatud kuur.

Kell 23.44 teatati, et Tartus Anne tänaval on kortermajas tunda kõrbelõhna. Päästjad otsisid üles korteri, kust lõhn pärines. Koputamise peale keegi ei avanud. Aknast paistis, et köögi põrandal on pikali mees. Uks avati jõuga ning mees toodi ruumides välja. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Päästjad eemaldasid gaasipliidilt süttinud toiduga poti ning kustutasid selle kraani all. Ruumidest ei leitud suitsuandurit. 

27. jaanuaril kell 8.22 teatati, et Tartus Riia tänaval süttis käivitamisel kaubiku mootoriruum. Päästjad kustutasid tulekahju. Inimesed viga ei saanud.

Viljandimaa

24. jaanuaril kella 17.12 ajal käisid päästjad Viljandis C. R. Jakobsoni tn kustutamas seest põlevat puutüve.

Võrumaa

26. jaanuaril kell 17.31 teatati, et Võru vallas Lilli-Anne külas põrkas sõiduauto kokku metsseaga ning loom jäi auto alla kinni. Päästjad tõstsid auto pneumaatiliste tõstepatjade abil üles ja said hukkunud sea kätte. Loom anti üle kohale kutsutud jahimeestele.

Lõuna-Eesti pommigrupp

25. jaanuaril tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnas Tartu vallas Maramaa külast leitud mürsu ja neli käsigranaati.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

26. jaanuaril kell 14.25 said päästjad teate tulekahjust Hiiumaal Käina alevikus. Päästjate saabudes põles pooleteistkordse elumaja köök. Tõenäoliselt külmkapist alguse saanud tuli levis köögi vahelakke ning seina ja osaliselt ka pööningule. Kõik samal korrusel asunud ruumid said vee- ja kuumakahjustusi. Hoone muutus elamiskõlbmatuks. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 16.39. 

27. jaanuaril kell 01.00 teatati päästjatele, et Kärdla linnas Sireli tänaval on korteris tööle läinud vingugaasiandur. Mõõteriistadega näitu kontrollides tuvastasid päästjad ruumis vingugaasi ning ventileerisid ruumid. Kiirabi vaatas üle ka elaniku. Pärast tubade ventileerimist oli vingugaasinäit nullis.

Pärnumaa

25. jaanuaril kell 01.55 teatati Häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Mai tn, kus põles sõiduk ning põleng seadis ohtu ka kõrvaleseivad sõidukid. Sõiduk hävis 50% ulatuses. Kustutustööd lõpetati kell 02.09.

25. jaanuaril kell 10.49 said päästjad teate, et Tolkuse rabas Häädemeeste vallas, põleb pinnas. Päästjad tuvastasid lõkke tegemise tagajärjel hõõgunud, ühe ruutmeetri suuruse ala. Päästjad kustutasid pinnase kell 11.23.

Lääne-Eesti pommigrupp

25. jaanuaril tehti kahjutuks Saare maakonnast Saaremaa vallast Läbara külast leitud 105 mm mürsk.