Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27.-28. jaanuar

Põhja päästekeskus

Tallinn

27. jaanuaril kell 21:57 sai Häirekeskus teate gaasilekkest Põhja- Tallinna linnaosas Pelguranna tänaval. Kohale jõudnud päästjad tuvastasid korteri kõrge gaasi kontsentratsiooni, sulgesid gaasikraani ning tuulutasid ruumid. Kiirabi toimetas korteris olnud ema ning kaks last haiglasse kontrolli.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

28. jaanuaril kell 4.34 teatas elanik Valgas Võru tänaval, et põleb tema naaber majaga kokku ehitatud garaaži uks. Kiiresti kohale sõitnud päästjad kustutasid ukse põleva alumise osa ja selle taga oleva väetise- ja seemnekoti. Tänu tähelepanelikule naabrile, kes tulekahju varakult avastas ja häirekeskusesse helistas, kustutati tulekahju algjärgus ja kaugemale tuli ei levinud. Inimesi elumajas ei olnud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna-Eesti pommigrupp

27. jaanuaril tegid demineerijad kahjutuks Valga maakonnast Tõrva vallast Puide külast leitud 50 mm mürsu ja Võru maakonnast Võru vallast Juba külast leitud kolm mürsu sütikut.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

27. jaanuaril kell 18.13 teatati häirekeskusele, et Pärnus Põllu tänava nurgal on põlema süttinud paberikonteiner. Päästjate saabudes põles 300 liitrine plastmassist prügikast suure leegiga. Päästjad likvideerisid põlengu kell 18.24.

Lääne-Eesti pommigrupp

27. jaanuaril tehti kahjutuks Saare maakonnast Kuressaarest Lasteaia tänavalt leitud tankitõrjemiin

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.