Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 28.-29. jaanuar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

28. jaanuaril kell 22:36 sai Häirekeskus teate tulekahjust Saku vallas Männiku külas. Päästjad tuvastasid saabudes tulekahju eluhoone 0 korrusel asuva sauna leiliruumis. Päästjad likvideerisid tulekahju kell 23:52. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Juhtunu täpsemad asjaolud ja põhjused selgitab välja edasine menetlus.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

29. jaanuaril kella 7.14 ajal käisid päästjad Viljandi vallas Järvekülas eemaldamas teele kurvi peale kukkunud murdunud puud.

Kella 7.47 ajal käisid päästjad Viljandis Riia mnt eemaldamas avarii tagajärjel teele sattunud purunenud detaile ja klaasikilde.

Võrumaa

28. jaanuaril kell 14.35 teatati, et Setomaa vallas Ermakova külas kukkus umbes nelja kuune koerakutsikas 14 meetri sügavusse salvkaevu. Koerake suutis ennast seni vee peal hoida kuni nööripäästevarustuses päästja temani laskus ja ta sülle võttis. Päästetöid raskendas see, et kaevu läbimõõt oli kõigest 60 sentimeetrit. Läbipääsu takistasid lisaks sellesse paigaldatud torud ning juhtmed. Šokis kutsikas toodi välja ning anti üle peremehele. Õnnetuse põhjuseks oli korralikult kinni katmata kaev. 

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

29. jaanuaril kell 7.51 vajati päästjaid appi liiklusõnnetusele, kus kokku oli põrganud kaks sõiduautot. Päästjad likvideerisid ühel sõiduautol süttimisohu ning puhastasid tee avarii tagajärgedest.

Saaremaa

29. jaanuaril kell 10.25 teatati päästjatele, et Muhu vallas Hellamaa külas on maanteel umbes 500 meetri pikkuselt naftaleke, mis on tee libedaks muutnud. Kuna konkreetset ala, mida piirata ei olnud, kutsusid päästjad teedevalitsuse, et leke liivaga katta. Õlireostus lokaliseeriti, reostuse tekitajat teada ei ole.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.