Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 31. jaanuar-3. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

31. jaanuaril kell 12.28 teatati häirekeskusele tulekahjust Tallinnas Alvari tänaval. Päästjate saabudes põlesid autoremonditöökoja värvimiskamber-garaaži katuse konstruktsioonid ja tuli ulatus räästa alt välja. Päästjad piirasid tule leviku garaažiga kokku ehitatud hooneosas asuvatesse büroo- ning eluruumidesse. Tulekolletele ligipääsuks avati hoone vaheseinu ja lagesid. Kustutustööd lõpetati kell 16.28. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

31. jaanuaril kell 14.18 teatati, et Tallinnas Raadiku tänaval on kortermaja trepikojas suits. Päästjad selgitasid, et ühes korteris oli süttinud pliidile unustatud toit ning sellest omakorda õhupuhasti rest, mis pliidile kukkus. Päästjad kõrvaldasid tuleohu. Korterist leitud mehe tervist kontrollis kiirabi. Päästjad hoiatavad, et toidu valmistamise ajal ei tohi heita puhkama. Süttivast toidust võib alguse saada tõsiste tagajärgedega tulekahju. Kasuta toidu valmistamise ajal taimerit, mis toidu valmimisest õigel ajal helisignaaliga märku annab.

31. jaanuaril kella 17.08 ajal süttis Saue linnas Kuuseheki tänaval sõidu ajal väiksema reisibussi mootoriruum. Reisijaid bussis ei olnud, juht pääses vigastusteta välja. Päästjad kustutasid tulekahju.

2. veebruaril kella 7.34 ajal põles Viimsi vallas Randvere külas prügikast ja veidi aeda, mille päästjad veejoaga kustutasid.

2. veebruaril kell 11.34 teatati häirekeskusele tulekahjust Tallinnas Endla asuvas üliõpilase hostelis, kus teise korruse ühiskasutatavas köögis oli süttinud õhupuhasti. Teise ja kolmanda korruse elanikud evakueerusid majast. Päästjad kustutasid põlengu ja tuulutasid ruumid. Päästetöö juhi esialgsetel andmetel oli õhupuhasti süttinud rikke tagajärjel.

2. veebruaril kella 13.08 ajal põles Tallinnas Narva mnt lahtise leegiga ehitussoojak, mille päästjad kustutasid. Inimesi soojakus ei olnud.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

1. veebruaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga küla lähedalt leitud 23 mürsku.

2. veebruaril tehti kahjutuks Narvast linnast Jõesuu tänaval leitud 122 mm mürsk.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

2. veebruaril kella 14.24 ajal süttis Räpina vallas Vinso külas elumaja korstnajalas tahm. Päästjad tagasid elamu tuleohutuse ja andsid elanikule nõu kiiremas korras korstnapühkija kutsuda, mida ka teha lubati.

Kella 14.57 ajal käisid päästjad Räpina vallas Timo külas eemaldamas teelt kahte murdunud ja liikluse sulgenud puud.

Valgamaa

31. jaanuaril kella 11.12 ajal süttis Valgas Kungla tänaval kortermaja koridoris asuva tualeti sein. Päästjad pidid tulekolletele ligipääsuks ja kustutamiseks osa seina, mis oli korteri ja tualeti vahel, lahti lõhkuma. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul oli tulekahju algusesaanud hooletust lahtise tule kasutamisest. Täpsemaid põhjusi ja süüdlast selgitavad päästeameti menetlusinspektorid.

2. veebruari ennelõunal käisid päästjad Otepääl Pikk tänaval asuva elumaja elanikele tuleohutusalast nõu andmas. Külastuse ajal hakkas tööle päästjate vingugaasidetektor. Selgus, et toas on vingugaas, mis oli ruumidesse imbunud liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Veel leidsid päästjad esikust söeämbrid, mille all oli vaip varasemalt kuuma saanud ja mustaks tõmbunud. Söeämbrid viidi õue ning elanikust mehele selgitati tuleohutusnõudeid, mille abil enda elu ja oma eluaseme säilimist tagada.

Kella 14.34 ajal käisid päästjad Tõrva vallas Soontaga külas eemaldamas teelt murdunud puud.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

31. jaanuaril kell 21.11 teatati häirekeskusesse, et Lääne-Nigula vallas Ehmja külas on sõidutee kurvis teele langenud suur puu, mis ohustab sealset liiklust. Päästjad eemaldasid takistuse teelt.

2. veebruaril kell 3.50 teatati häirekeskusele tulekahjust Haapsalu linas Kadaka külas. Päästjate saabumise ajaks põles vana, 6 x 12 m mõõtmetega palkmaja lausleegiga ning katus oli sisse kukkunud. Teadmata põhjusel süttinud hoone tulekahju suutsida päästjad lokaliseerida kell 4.58 ning lõplikult likvideerida kell 7.15.

Raplamaa

1. veebruaril kell 14.02 said päästjad väljakutse Rapla valda Lõiuse külla, kus teataja sõnul oli kahekordse elumaja tuba suitsu täis. Suitsusukelduslüli sisenes majja ning tuvastas köetava ahju ning kinnise siibri. Inimesed olid majast väljas ning keegi kannatada ei saanud. Päästjad ventileerisid ruumid ning selgitasid elanikele õigeid kütmisvõtteid. Kuna ahjuuks oli katkine, keelasid päästjad ahju kütmise kuni ahjuukse korda tegemiseni.

Saaremaa

1.veebruaril kell 10.53 vajati päästjaid appi Kuressaare linna Tallinna tänavale, kus oli toimunud kahe sõiduauto kokkupõrge. Päästjad likvideerisid süttimisohu ning puhastasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.