Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. veebruaril kell 9.12 teatati tulekahjust Tallinnas Alvari tänaval asuvas hooldekodus. Selgus, et ühe toa kapis oli süttinud jope, mis oli päästjate saabumise ajaks välja toodud ja kustutatud. Ühtlasi oli ruumidest evakueeritud osa hoolealustest. Päästjad tuulutasid ruumid ja inimesed lubati tagasi majja. Keegi õnnetuses viga ei saanud. Põlengu põhjuseks oli jope taskusse pistetud korralikult kustutamata sigarett.

Kell 10.04 teatati, et Vikerlase tänaval põleb seisva sõiduauto Volkswagen kapotialune. Päästjad purustasid kapoti avamiseks sõiduki ukseklaasi ja kustutasid mootoriruumis süttinud akujuhtmed ning elektroonika.

Kell 14.27 teatati, et Lastekodu tänaval asuva maja korteris on gaasilõhn. Päästjad leidsid gaasipliidi juurest väikse lekke. Gaas keerati kinni. Elanikud kutsusid rikke kõrvaldamiseks kohale gaasiseadmete hoolduse ja remondi spetsialistid.

Harjumaa

5. veebruaril kella 4.41 ajal põles Harku vallas Suurupi külas suvila. Päästjate saabumise ajaks oli hoone seest tühjaks põlenud. Inimesi majas ei olnud. Maja jäänuste kustutamine lõpetati kell 7.14. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

4. veebruaril kell 8.04 teatati, et Kohtla-Järve linnas Pärna tänaval kortermaja trepikoda on suitsu täis. Sündmuskohal selgus, et põles elektrikilp. Päästjad kustutasid põlengu ning kontrollisid kõik trepikoja korterid üle. Inimesed kannatada ei saanud.

4. veebruaril kell 16.11 said päästjad väljakutse Narva linna Ringi tänavale, kus lahtise leegiga põles suvila. Inimesi sees ei olnud. Päästjad kustutasid tulekahju kella 17.44ks.

5. veebruaril kell 6.33 tuli teade, et põleb sama maja lahtise leegiga. Tulekahju kustutati kell 7.29. Keegi kannatada ei saanud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

4. veebruaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud 45 mm mürsk ja kaks käsigranaati.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

4. veebruaril kell 15.29 teatati, et Rannu alevikus Elva teel on korter suitsu täis. Kohale saabunud päästjad said teada, et korteris oli süttinud pliidile unustatud toit. Nublu suitsu-vinguanduri kaudu esimesena häire saanud G4Si patrull oli varem kohale jõudnud ja tuleohu kõrvaldanud. Ruumidest leiti tugevate joobetunnustega mees ja naine, kelle tervist kontrollis kiirabi. Mees pääses tulekahjust tänu naabrile eluga

5. veebruaril kell 00.53 teatati, et Tartus Kaunase pst asuva maja korteris põleb diivan. Päästjate saabumise ajaks oli põlengu avastanud naaber ruumidest välja viinud mehe ning diivani kustutamisega alustanud. Päästjad kustutasid põlengu lõplikult. Tulekahju süütas suitsuga magama jäänud mees. Seekord pääses mees ja korter suurematest kahjudest tänu kiirelt ja oskuslikult reageerinud naabrile. Ruumidest puudus suitsuandur. Aastas hukkub Eestis tulekahjudes ligi 40 inimest. Pooled hukkunutega tulekahjudest saavad alguse hooletust suitsetamisest ja hukkunute kodust puudub reeglina töökorras suitsuandur.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

4. veebruaril kell 12.08 teatati Häirekeskusele tulekahjust Pärnu Tammsaare Koolis, kus liftišahtist levis põlemise lõhna. Lapsed ja töötajad evakueeriti kooli saali. Põlemise tunnuseid päästjad ei leidnud ja kohale kutsuti liftitehnik. Sündmus lõpetati kell 12.36.

4. veebruaril kell 14.38 said päästjad väljakutse Põhja-Pärnumaa valda Pärnjõe külla, kus naabrid avastasid suitsu täis trepikoja. Päästjad tuvastasid ühes korteris toidukõrbemise ning likvideerisid selle. Lisaks ventileeriti kõik ruumid ning trepikoda. Kiirabi vaatas kodus viibinud elaniku tervisliku seisundi üle.