Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 7.-10. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

7. veebruaril kell 20.36 teatati, et Mahtra tänaval on viiekorruselise maja trepikojas suits. Ühe elaniku korterisse imbus suitsu ka ventilatsiooni kaudu. Päästjad leidsid korteri, milles nähti paksu suitsu ja selgus, et seal on tulekahju. Päästjad sisenesid ruumidesse ja kustutasid põleva korteri kella 21.16ks. Korter oli üsna hermeetiliselt remonditud ning sealt puudus suitsuandur, mille tõttu tulekahju avastamine viibis. Ruumidest leidsid päästjad kolm hukkunud kassi. Päästetöö juhi esialgsel hinnangul võis põlengu põhjustada kasside ümber aetud laualamp. Päästjad hoiatavad, et suitsuanduri puudumine võib maksta teie elu. Suitsuandur aitab põlengu avastada juba alguses ning võimaldab päästa oma elu ja vara.

8. veebruaril kella 11.45 ajal süütas elektrisüsteemi lühis J. Köleri tn asuva maja korteris köögi seina. Päästjad avasid tulekolletele ligipääsuks seinakonstruktsioone ja kustutasid tulekahju. Inimesi põlengu puhkemise ajal korteris ei olnud. Ruumidest ei leitud kohustuslikku suitsuandurit. Päästjad hoiatavad, et suitsuanduri puudumine võib maksta teie elu. Suitsuandur aitab põlengu avastada juba alguses ning võimaldab päästa oma elu ja vara.

Kell 13.47 teatati, et Tartu mnt asuvas Alexela tanklas on gaasitankuril katkine gaasipüstol ja lekib veidi gaasi. Päästjad tagasid esmase tuleohutuse ning rikke kõrvaldamisega tegeles tankla hooldusspetsialist. Ilmselt põhjustas püstoli purunemise klient, kes püstoli paagi külge unustas ja ära sõitma hakkas.

Harjumaa

7. veebruaril kell 16.10 ajal põles Laagri alevikus Nõlvaku põik tänaval korteris sauna sein. Päästjad kustutasid tulekahju kella 17.38ks. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

7. veebruaril kella 18.46 ajal süttis Harku alevikus Pikk tn maja korteris korstna vastu ehitatud duššikabiin. Päästjate saabumise ajaks oli korteriomanik naabri abiga autost võetud pulberkustuti ja veega põlengu summutanud. Päästjad jahutasid põlengukoha veega üle ja kontrollisid edasist tuleohutust. Kahjuks puudus ruumidest suitsuandur. Esialgsetel andmetel võis põleng süttida korstna hooldusluugist välja lennanud sädemest. Päästjad hoiatavad, et suitsuanduri puudumine võib maksta teie elu. Suitsuandur aitab põlengu avastada juba alguses ning võimaldab päästa oma elu ja vara.

9. veebruari õhtul ja 10. veebruari hommikul oli 10 päästjate väljasõitu Harju maakonnas seotud tormituultes murdunud puude ja ühe purunenud elektripostiga. Teedele kukkunud puud eemaldati, tekkinud ohualad märgistati piirdelintidega.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

9. veebruaril kell 21.58 said päästjad väljakutse Kiviõli linna Soo tänavale, kus kaks alaealist tüdrukut küpsetasid pontšikuid ja rasv oli pannil nii kuum, et süttis põlema. Selgus, et paanikasse sattunud tüdrukud otsustasid kraaniveega kustutada. Selle tagajärjel kerkis ülesse tuli, mis põletas maha kardinad. Tüdrukud kannatada ei saanud, said šoki. Päästjad tegid selgitustööd nii tüdrukutega, kui ka hiljem kohale jooksnud emaga. Korteris oli töökorras suitsuandur.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

10. veebruaril kell 6.12 teatati, et Põlva vallas Naruski külas tuleb metsast suitsu. Selgus, et elektriliinile oli kukkunud puu ja tekkinud lühis süüdanud veidi kulu. Elektrikud lülitasid voolu välja ning päästjad eemaldasid puu liinilt.

Tartumaa

7. veebruaril kell 9.24 teatati, et Tartus Idaringtee ääres vajus inimene veepuhastusjaama lähedal läbi jää ning tal õnnestus vees asuvale saarekesele pääseda. Päästjad toimetasid ujuva päästelaua abil jääl jalutanud ja läbi vajunud mehe kuivale maale ning andsid ta üle kiirabi hoole alla.

8. veebruaril kell 13.29 teatati, et Tartus Kaunase pst on korteris gaasilõhn. Päästjad selgitasid, et gaasi lekkis pliidi nupu vahelt. Peakraan suleti ning leke peatus. Päästjad keelasid rikkis ja halvas seisukorras pliidi kasutamise. Ruumid tuulutati. Kahjuks puudus korterist ka kohustuslik suitsuandur.

9. jaanuaril kell 10.50 teatati, et Tartu vallas Koogi külas on keset järve õhukesel jääl kalamees. Päästjad selgitasid kalamehele, et jää ei ole sellel turvaliseks liikumiseks veel piisavalt paks ning mees soostus jäält lahkuma. Päästjad hoiatavad, et paaripäevase vähese külma järel tekkinud jää on sellele minekuks veel liialt õhuke. Jääkülma vette sattuv inimene kaotab tegutsemisvõime loetud minutitega, kuid hättasattunu avastamine ja abi saabumine kaugemalt võtab alati aega.

10. veebruaril kell 2.43 teatati, et Kastre vallas Ignase külas tuleb kahekorruselisest puitmajast suitsu. Päästjad sisenesid majja, kust leidsid põleva korteri. Sealt toodi välja üks inimene. Hoone teistest korteritest evakueeriti 7 inimest. Korteris oli elektrijuhtmestiku rikkest süttinud sein, mis kustutati. Päästjad paigaldasid korterisse puuduva suitsuanduri.

Viljandimaa

7. veebruaril kell 10.54 teatati, et Viljandis Valuoja paisjärve õhukesel jääl on ennast ohtu seadnud noorukid. Päästjate saabudes lahkusid noormehed jäält ja jooksid majade vahele. Kella 15.16 ajal käisid päästjad Heina tn piirkonnas Paala järve õhukuselt jäält ära kutsumas seal uisutavat meest ja naist.

8. veebruaril kell 7.06 andis Põhja-Sakala vallas Munsi külas vingugaasiandur majas märku tervisele ohtlikust gaasireostusest. Selgus, et vingugaas imbus tuppa liiga vara suletud ahjusiibri tõttu. Päästjad tuulutasid ruumid. Elaniku tervist kontrollis kiirabi.

Võrumaa

7. veebruaril kella 11.00 ajal põles Setomaa vallas Ermakova külas lausleegis garaaž, kus hoiti tõstuk-veoautot. Päästjad hoidsid ära tule leviku 10 meetri kaugusel asuvale majale ning kustutasid tulekahju ligi kolme tunniga. Garaaž ja selles olnud auto hävis. Hoones oli põlengu ajal lõhkenud üks gaasiballoon. Hiljem leiti garaaži rusudest veel viis gaasiballooni ja üks hapnikuballoon, mis õnneks ei olnud plahvatanud. Päästekeskuse menetlusinspektor selgitas, et tulekahju sai alguse kütteseadmest, mille kuumenenud osad olid ehitise põlevmaterjalile liiga lähedal.

8. veebruaril kella 14.38 ajal põles Võru vallas Haava-Tsäpsi külas lausleegis suitsusaun (4x6 m). Saun hävis tulekahjus.

9. veebruaril kell 13.33 teatati, et Võrus Kooli tn piirkonnas on lapsed oja õhukesele jääle läinud. Päästjate saabudes põgenesid kaks poissi jäält ja kahjuks ei õnnestunud neile õrna jääga seotud ohtudest rääkida. Info ohtlikule jääle tikkuvatest lastest edastati ka politseipatrullidele.

Lõuna-Eesti pommigrupp

9. veebruaril tehti kahjutuks Valga maakonnast Valga vallast Pikkjärve külast leitud miinipildujamiin.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

9. veebruaril reageerisid päästjad tormi tõttu teele kukkunud takistuste likvideerimisele Haapsalu linna Võnnu ja Herjava külla. Lääne-Nigula vallas Linnamäe külas kukkus kaks puud teele ning Tammiku külas üks puu, Koela ja Võnnu külades kukkusid samuti kummaski üks puu teele. Päästjad likvideerisid takistused.

Pärnumaa

8. veebruaril kell 2.29 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Põhja-Pärnumaa vallas Pärnjõe külas. Sõiduauto oli sõitnud teelt välja vastu puud ning põlema süttinud. Päästjad kustutasid lahtise leegiga põlenud sõiduauto kell 3.20. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud, sündmusega tegeleb edasi politsei.

8. veebruaril kell 13.42 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Sääse tänaval Estonia termide juures suitseb elektrikapp. Päästjad tulekahju ei tuvastanud, kuid kilbiruumis oli tunda suitsulõhna ning üks juhtmeots oli üle kuumenenud. Kohale kutsuti elektrikud, kes probleemi lahendamisega edasi tegelesid.

10. veebruaril likvideerisid päästjad tormi tagajärgi. Paikuse alevikus kukkus tormi tõttu teele suur kuusk. Puid eemaldati veel Uulu külas Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel, Marksa külas, Kõpu külas, Urissaare külas, Pärnu linnas Metsakalmistu bussipeatuse juures, Kilksama külas, Häädemeeste vallas Arumetsa ja Penu külades, Põhja-Pärnumaa vallas Soosalu külas. Suur-Sepa tänaval vajus kuusk elektriliinidele ning ohustas selle all olevat sõiduautot. Elektrikud võtsid liinidest voolu välja ning päästjad tõmbasid auto kuuse alt ära ohutusse kohta. Päästjad eemaldasid puu liinidelt redelauto ning mootorsae abil.

Raplamaa

8. veebruaril kell 17.19 teatati häirekeskusele, et Kehtna vallas Keava alevikus Keava teel tehakse lõket ning kogu sellest eralduv suits levib elumajade suunas. Lõkkes põletati mööblidetaile ja prahti. Päästjad kustutasid lõkke ning tegid lõkketegijale selgitustööd lõkkes põletada lubatud materjalide kohta.

10. veebruaril kukkusid tugeva tuule tõttu puud teele Rapla vallas Vahakõnnu ja Raikkülas, Kohila vallas Masti külas. Päästjad likvideerisid takistused teelt.

Saaremaa

7. veebruaril kell 16.17 teati häirekeskusele Kudjape alevikus Pargi tänaval metsatukas olevast järelevalveta lõkkest. Teataja sõnul olid lapsed teinud metsas lõket ning selle järelevalveta jätnud. Päästjad kustutasid lõkke.

10. veebruaril murdis tugev tuul puud teele Pidula, Mõisaküla ja Küdema külades. Päästjad likvideerisid takistused teelt.