Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 10.-11. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

10. veebruaril kell 10.02 teatati, et Tööstuse tänaval asuva kortermaja korteris annab häiret vingugaasiandur. Päästjad leidsid tervisele ohtliku vingugaasi taseme kahe korteri köökidest. Ruumid tuulutati. Gaasireostuse tekke põhjuseks võis pidada ilmaolusid ning halba ventilatsiooni. Hiljem käisid päästjad ruume veelkord kontrollimas, kuid midagi ohtlikku ei leitud. Elanikele anti nõu gaasiseadmete kontrolliks ja hoolduseks kutsuda gaasiettevõtte spetsialistid. Samuti tuletati meelde, et aeg ajalt tuleb lasta korstnapühkijal ventilatsiooni puhastada.

Harjumaa

11. veebruaril kella 7.51 ajal põles Jüri alevikus Karu tänaval ridaelamu kelder, kus asus pelletikatel. Päästjad piirasid tule leviku veerand tunniga. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

10. veebruaril kella 17.57 ajal põles Elvas Koidu tänaval on kortermaja korteri ahju korstna õhutuslõõris tolm. Tulekahju põhjustas ilmselt säde, mis mõnest korstnalõõri praost õhutuslõõri sattus. Elanik kutsus korstna ja kütteseadme korrasoleku kontrollimiseks korstnapühkija.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

10. veebruari hommikul kell 8 käisid Käina päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Kuusiku külas. Emmaste päästjad likvideerisid teele kukkunud puu Haldi külas.

Läänemaa

10. veebruari hommikul käisid Nõva päästjad eemaldamas puud teelt Lääne-Nigula vallas Nõva külas. Vormsi päästjad eemaldasid puu Vormsi vallas Kersleti külas.

Pärnumaa

10.veebruari hommikul käisid Tõstamaa päästjad eemaldamas teele kukkunud puud Tõlli ja Soomra külades. Lihula päästjad eemaldasid puu Lääneranna vallas Nätsi külas. Kell 9.22 teatati häirekeskusele, et Vana-Sauga spordihalli ruberoidkatuse tükke on tuulega lahti tulnud ning kardeti, et need lähevad suure tuulega lendu. Ohtu oleksid sattunud siis nii autod kui inimesed. Autoomanikud teisaldasid oma sõidukid, ka nr. 13 bussi peatus liigutati ohutuse tagamiseks alast kaugemale. Päästjad piirasid ohuala lindiga ning omanik tegeles probleemiga edasi. Kell 11.27 kukkus puu elektriliinidele Pärnus Kase tänaval, kell 19.41 likvideerisid Häädemeeste päästjad takistuse sõiduteelt Soometsa külas.

Raplamaa

10. veebruari hommikul kukkus puu teele Rapla vallas Vankse, Paeküla ja Hõreda külades. Järvakandi päästjad likvideerisid puu teelt Rapla vallas Purku külas, Kehtna vabatahtlikud päästjad eemaldasid kaks puud teelt Kehtna vallas Ohekatku külas.

Saaremaa

10. veebruaril käisid Leisi vabatahtlikud päästjad eemaldamas puud teelt Veske külas. Kihlekonna päästjad reageerisid Oju külla ja Kihelkonna alevikku, kus puud oli teele kukkunud ja mõlemad sõidusuunad sulgenud. Kuressaare päästjad kutsuti Kell 10.59 Mooni tänavale, kuna tugev tuul oli kolmekordse kortermaja vihmaveerenni lahti painutanud ning oli oht, et see lahti tuleb ning kellelegi viga teeb. Päästjad võtsid lahtise vihmaveerenni ära redelauto abiga.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.