Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 11.-12. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

11. veebruaril kella 15.39 ajal käisid päästjad E. Vilde teel vabastamas murdunud puuharu alla jäänud autot.

Harjumaa

11. veebruaril kella 18.56 ajal süttis Maardu linnas Õunapuu tänaval eramaja vannitoas leegiga põlema laelamp. Tulekahjust andis märku häiret andnud suitsuandur. Päästjad avasid vannitoa seina ja pööningu kaudu vahelae konstruktsioone, et tulekolletele kustutamiseks ligi pääseda ja tuleohutust kontrollida. Tänu varasele avastamisele saadi põlengule piir kiiresti peale. Ilmselt põhjustas tulekahju lambi elektrisüsteemi rike.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

11. veebruaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Auvere külast leitud käsigranaat RGD 33, kaks erinevat mürsku ja neli miinipildujamiini.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

11. veebruaril kell 17.58 teatati, et Viljandis C. R. Jakobsoni tänaval suitseb sõiduauto BMW. Päästjate saabudes summutasid kõrvalseisjad algjärgus tulekahju oma pulberkustutiga. Päästjad selgitasid, et süttinud olid lühisesse läinud juhtmed. Tuleohu kõrvaldamiseks eemaldati akult juhtmed. Kohale tuli autoomanik, kes probleemiga edasi tegeles.

Võrumaa

12. veebruaril kella 2.56 ajal teatati, et Võru vallas Hänike külas põleb maja lähedal sõiduauto Ford Galaxy. Kohale saabunud päästjad tõmbasid täies ulatuses põlenud auto majast eemale ja kustutasid tulekahju lõplikult. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Ilmselt süttis sõiduk tehnilisest rikkest.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

11. veebruaril kell 15.07 teatati häirekeskusele liiklusõnnetusest Vändra alevis Pargi tänaval. Kahe sõiduauto kokkupõrke tõttu oli sõidutee klaasikilde täis ning see oli teistele liiklejatele ohtlik. Päästjad puhastasid tee õnnetuse tagajärgedest. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

12. veebruaril kell 07.47 said päästjad väljakutse liiklusõnnetusele Saarde valda, Rabakülla. Libeda tee tõttu kraavi sõitnud sõiduauto oli vajunud külili. Päästjad likvideerisid autol süttimisohu ning tõmbasid auto tagasi ratastele. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud.

Raplamaa

11. veebruaril kell 10.47 käisid päästjad Kehtna vallas Selja külas puhastamas teed sinna kukkunud puudest. Kokku oli teele langenud kolm puud. Päästjad likvideerisid takistused.

Saaremaa

11. veebruaril kell 21.17 teatati häirekeskusele tulekahjust Lööne külas. Vana kasutuseta seisnud saunahoone oli süttinud põlema liiga suureks paisunud ja kontrolli alt väljunud lõkke tõttu. Otsest ohtu kõrvaolevatele hoonetele ega inimestele tulekahju ei kujutanud. Päästjad kustutasid tulekahju kell 22.17.