Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 12.-13. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

13. veebruaril kell 8.04 teatati, et Tallinnas Pebre tänaval põleb kolmekorruseline krohvitud puitkortermaja. Leegid ulatusid juba teatamise ajal ühe esimese korruse korteri akendest välja ning tuli oli kiiresti levinud maja katuse alla. Suurte jõududega reageerinud päästjad aitasid akende ja trepikoja kaudu majast välja 15 inimest, kellest 12 kiirabi tervisekahjude selgitamiseks haiglasse viis. Kustutustööde käigus leidsid päästjad põlenud korterist hukkunud 75-aastase meesterahva. Mehel oli olnud raskusi liikumisega. Kahjuks ei leitud esialgu korterist töökorras suitsuandurit ja keegi ei olnud kuulnud ka häiret, mis oleks võinud mehe elu päästa. Esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada hooletus suitsetamisel.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

12. veebruaril kell 14.59 teatati, et Tartus Linda tänaval on maja korstna juures tulekahju. Päästjad selgitasid, et tahmapõlengu tõttu kuumenenud ja katkisest korstnast oli süttinud vahelagi. Põleng õnnestus käsikustutiga algjärgus kustutada. Päästjad hoiatavad, et puhastamata korstnalõõrides tekkivad tahmapõlengud lõhuvad kütteseadet ja selle pragudest välja leviv kuumus ning sädemed võivad süüdata maja. Tahmapõlengute ärahoidmiseks tuleb kütteseadmeid järjepidevalt hooldada – puhastada ja parandada.

Viljandimaa

12. veebruaril kell 12.27 teatati, et Viljandi vallas Raudna külas on tehisjärves uppumisohus koer. Pinnaltpääste varustuses päästjad tõid paarikümne meetri kauguselt kaldale külmunud ja märja looma, kes anti üle kohale kutsutud varjupaigatöötajatele. Tõenäoliselt sattus peremeheta ringi jooksnud koer vette läbi jää vajudes. Õnneks märkasid hädas looma möödujad. Kutsume koeraomanikke ettevaatusele. Õhukese jääga veekogude ääres ei tohiks lasta loomadel lahtiselt joosta, sest nad ei taju ohtu ja võivad jääst läbi vajudes uppuda.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

12. veebruaril kell 17.20 said päästjad teate tulekahjust Kuressaare linnas Pihtla teel asuvate vanade garaažibokside juures. Ühes garaažiboksis põles sinna ladustatud praht. Päästjad kustutasid tulekahju.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.