Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 13.-14. veebruar

Põhja päästekeskus

Tallinn

14. veebruaril kell 1.10 teatati, et Nõmme linnaosas Lõuna tänaval põleb kahekorruseline eramaja. Enne päästjate saabumist jõudis koju seal elava naise poeg, kes oma 86-aastase ema akna kaudu välja tõi. Mees sai majja siseneda püüdes põletushaavu. Koridori kaudu majja sisse ei saanud, sest leegid ulatusid juba ukseni ja maja ühe poole akendest välja. Tuli levis ka hoone teisele korrusele ning pööningule. Tulekahju kustutamine võttis aega kella 5.06ni. Tulekolletele ligipääsuks avasid päästjad ulatuslikult hoone konstruktsioone. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

13. veebruaril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere küla lähedalt metsast leitud kolm 82 mm miinipildujamiini, üheksa erineva suurusega mürsku ja kaks käsigranaati ning Hundinurga küla lähedalt metsast leitud kaks 76 mm mürsku.

Lõuna päästekeskus

Valgamaa

13. veebruaril kella 17.29 ajal põles Valgas Kungla tänaval kuuris praht, mille päästjad kustutasid.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

13. veebruaril kell 21.31 teatati häirekeskusele, et Audru alevikus Pärna alleel asuvast korterist tuleb hallikat suitsu. Kohale saabudes tuvastasid päästjad tulekolde tualettruumis. Elanik oli tualettruumis suitsetanud ning sinna magama jäänud. Seetõttu süttis põlema tualettpaberi hunnik. Päästjad likvideerisid põlengu ning ventileerisid ruumid. Päästjad soovitavad tungivalt ohutuse tagamiseks suitsetada ruumidest väljas. Pärast suitsetamist tuleb sigaret hoolikalt tuhatoosi või näiteks veega purki kustutada. Põlevmaterjalidele pudenenud hõõguv suitsuots põhjustab tulekahju märkamatult ja võib tekitada korvamatuid tagajärgi.