Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 14.-17. veebruar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

16. veebruaril kell 10.47 teatati häirekeskusele tulekahjust Põhja-Tallinna linnaosas Sitsi tänaval. Päästjate saabudes põles kahekordse puidust elumaja välisfassaadi ja sokli vaheline osa. Tuli eluruumidesse ei levinud ning inimeludele ohtu ei olnud. Päästjad likvideerisid põlengu ning ventileerisid ruumid. Tõenäoliselt sai tulekahju alguse hooletult visatud suitsuotsast.

Nädalavahetusel reageerisid päästjad suurest tuulest põhjustatud väljakutsetele 13 korral.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

15. veebruaril teatati häirekeskusele, et Kohtla-Järve linnas Rahvapargi tiigijääl on kaks last (5-6 a. poisid). Päästjate saabumisel olid lapsed juba jäält lahkunud. Päästjad tegid selgitustööd lastele ja nende vanematele.
Päästeamet tuletab meelde, et jääminek on hetkel ohtlik.

Ida-Eesti pommigrupp

14. veebruaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Puhkova küla lähedalt metsast leitud 25kg lennukipomm

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

17. veebruaril kell 7.03 käisid päästjad Võisiku külas eemaldamas teelt suurt puud, mis oli sõidusuuna sulgenud. Üks auto oli murdunud puu tõttu teinud ka kerge avarii, milles inimesed viga ei saanud. Avariis osalenud inimesed liikusid autoga edasi.

Kell 8.00 käisid päästjad Põltsamaa vallas Esku külas eemaldamas teelt murdunud ja liiklust ohustavat puud.

Tartumaa

15. veebruaril kella 16.13 ajal süttis Kambja vallas Soinaste külas leegiga põlema suitsuahi. Päästjad aitasid kustutamist alustanud omanikul ahju kustutada.

Kella 19.25 ajal põles Kastre vallas Kõivukülas sauna (4x2 m) leiliruumi vahelagi. Päästjad avasid kustutamiseks lae ning tuleohutuse kontrollimiseks ka osa otsaseinast.

17. veebruaril kell 6.56 käisid päästjad Elva vallas Uderna külas eemaldamas teelt murdunud ja sõidusuuna sulgenud kasepuud.

Viljandimaa

16. veebruaril kell 10.25 teatati, et Suure-Jaani linnas Välja tänaval on auto mootoriruumi lõksu jäänud kass. Päästjad vabastasid mootori ja põhjakatte vahele käppapidi kinni jäänud looma ja andsid ta üle omanikule. Kassi vabastamiseks pidi päästjad eemaldama põhjakatte.

17. veebruaril kell 3.18 käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Vihi külas; kell 7.01 Võhmassaare külas ja kell 7.10 Tipu külas eemaldamas teedelt murdunud ja liiklust takistavaid puid.

Võrumaa

17. veebruaril kell 5.05 käisid päästjad Vastseliina alevikus eemaldamas teele kukkunud puud.

Lääne päästekeskus

Hiiumaa

16. veebruaril kukkus puu teele Isabella külas. Kärdla päästjad eemaldasid puu.

Läänemaa

14. veebruaril kell 14.22 vajati päästjaid liiklusõnnetusele Lääne-Nigula vallas Saunja külas. Kahe auto kokkupõrke tulemisel oli vajalik oli likvideerida süttimisoht. Päästjad lõikasid läbi akujuhtmed ning koristasid tee liiklusõnnetuse tagajärgedest.

16. veebruaril kell 14.12 teatati häirekeskusele tahmapõlengust Haapsalu linnas Tamme tänaval. Pliidi alla tuld tehes hakkas korstnast eralduma tumedat suitsu, mistõttu kutsuti välja päästjad. Päästjad tuvastasid korstnas tahmapõlengu ning kustutasid selle pulberkustutiga. Omanike kohustuseks jäi kutsuda korstnapühkija küttekoldeid puhastama. 

16. veebruaril kell 18.20 said päästjad teate tulekahjust Haapsalu linnas Paralepa alevikus Tulika tänaval asuvas paarismajas. Päästjate saabudes olid ühes majapooles leegid katusest väljas, selles majaosas puudus ka elekter. Põlenud osa hävis tules, teine sai suitsu- ja veekahjustusi, tuli sinna levida ei jõudnud. Inimesed tulekahjus kannatada ei saanud. Põlenud korteris oli olemas suitsuandur, kuid esialgsel hinnangul mitte töökorras ning seetõttu ei rakendunud tööle. 

Nädalavahetusel reageerisid päästjad tormi tõttu tekkinud ohtude likvideerimisele kolmel korral. Puid eemaldati teelt 16. veebruaril Haapsalu linnas Laheva külas, Ammuta külas ning Lääne-Nigula vallas Kaasiku külas.

Pärnumaa

15. veebruari keskpäeval kell 12.04 teatati häirekeskusele ühekordse talumaja põlengust Põhja-Pärnumaa vallas Kergu külas. Leeke majast välja ei ulatunud, kuid aknast ja räästa alt tuli tumedat suitsu. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada hooletu suitsetamine.
Kustutustööde käigus leidsid päästjad põlenud magamistoast kaks hukkunut, 63-aastase naise ja 68-aastase mehe. Ühel elanikul oli raskusi liikumisega. Elamus oli olemas suitsuandur, kuid esialgsel hinnangul puudusid selles patareid ning seetõttu ei olnud kuulda ka häiret, mis oleks võinud nende inimeste elu päästa. Päästeameti menetlejate esialgsel hinnangul võis tulekahju põhjustada hooletus suitsetamisel. Päästetööd lõpetati kell 14.18

14. veebruaril kell 20.41 teatati häirekeskusele tulekahjust Pärnu linnas Lille tänaval. Teataja andis häirekeskusele teada, et korteris põleb madrats ja ruumides asub kaks inimest, kellest ühel oli raskusi liikumisega. Kohale saabunud päästjad tõid korterist välja kaks inimest ning andsid nad kiirabile üle, kes inimesed haiglasse toimetas. Põlev madrats kustutati ning ruumid ventileeriti. Esialgsetel andmetel võis tulekahju põhjustada hooletu suitsetamine.

15. veebruaril kell 18.21 teatati häirekeskusele Pärnu linnas Liblika tänaval asuvas kortermajas levivast kõrbelõhnast. Viiekordse korterelamu esimese korruse korteris tuvastati toidukõrbemine, mille päästjad likvideerisid. Lisaks ventileeriti trepikoda ja korter ning paigaldati töökorras suitsuandur, mis hetkel elamisest puudus.

16. veebruaril kell 4.27 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Savi tänaval põleb kaks sõiduautot. Sõidukid põlesid lausleegiga ning päästjad kustutasid tulekahju kell 5.16.

17. veebruaril kell 5.12 teatati häirekeskusele, et Audru alevikus Rebase teel on põlema süttinud angaar. Metallist angaar põles lahtise leegiga. Päästjad asusid kaitsma kõrvalasuvaid autosid ja hooneid süttimise eest. Politsei tegeles ümberkaudsete elanike teavitamisega ning nende heakorra kontrollimisega. Päästjad likvideerisid angaari põlengu kell 9.25. Süttimise põhjust hetkel teada ei ole, selle selgitab välja menetlus.

16. veebruaril kell 18.38 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Uus-Sauga tänaval asuvas kortermajas on tunda kõrbelõhna. Päästjad tuvastasid toidukõrbemise. Päästjatel jäi üle ärganud inimesele selgitada, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada. Elamisest puudus ka suitsuandur. 

Tormikahjustused

Nädalavahetusel reageerisid päästjad tormi tõttu tekkinud ohtude likvideerimisele üheksal korral. 16. veebruaril eemaldati puu teelt Pärnu linnas Pootsi külas, Ringi tänaval oli tuul murdnud lahti liikluspeegel mille päästjad ära võtsid ning teehooldajatele üle andsid, Põhja-Pärnumaal Ertsma külas ja Viluvere külas, Pärnu linnas Rannametsa teel, Häädemeeste vallas Papisilla külas ning Tori vallas Rütavere külas olid puud teele kukkunud. Pärnu linnas Riia maanteel asuva Maxima poe juures kõikus ohtlikult tuules reklaamtahvel ning ohustas liiklust. Päästjad võtsid reklaamtahvli maha ning teavitasid tahvli omanikku.

Raplamaa

16. veebruaril reageerisid päästjad päästjad tormi tõttu teele langenud puude teelt eemaldamisele Märjamaa vallas Sõtke ja Laukna külas, Kohila vallas Rabivere ja Salutaguse külas ning Rapla vallas Hagudi külas.

Saaremaa

15. veebruaril kell 13.40 said päästjad teate, et Kuressaare linnas Kohtu tänaval on tuul kangutanud lahti suure katuseharja pleki ning see rippus ohtlikult tänava kohal. Päästjad eemaldasid ohu.

16. veebruaril kell 12.17 said päästjad väljakutse Kärla alevikku Sõmera hooldekodusse, kus üks elanikest oli oma toas tekitanud tulekahju. Hooldekodu elaniku tegevuse tagajärjel oli põlema süttinud sülearvuti aku ning see süütas toas olnud tooli ja põrandakatte. Tulekahju kustutati kiiresti hooldekodu töötajate poolt. Päästjad kontrollisid olukorra turvalisuse tagamiseks üle. Keegi vigastada ei saanud.

15. veebruaril käisid päästjad eemaldamas puud Kangrusselja külas, Ansi külas ja Sepa külas.