Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 17.-18. veebruar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

Möödunud ööpäeval reageerisid päästjad tugevast tuulest põhjustatud ohtude likvideerimisele 13 korral. Põhiliselt oli tegemist teele langenud puudega. Ühel korral eraldus aknaplekk ning lendas puu otsa, kus see kujutas möödakäijatele suurt ohtu. Päästjad tõid ohtliku pleki alla. Ühel korral sõitis sõiduauto vastu teel olnud puud ning sai seetõttu esiosa kahjustusi. Inimesed vigastada ei saanud ning päästjad eemaldasid ohu teelt.

Ida päästekeskus

Möödunud ööpäeval registreeriti Ida regioonis 7 väljakutset, mis olid tingitud tugevast tuulest (Ida-Virumaal 4, Lääne-Virumaal 3). Peamiselt oli tegemist teele langenud puudega.

Lõuna päästekeskus

Eile käisid Lõuna-Eesti päästjad 10 väljakutsel, kus tuli eemaldada tormituultes teedele kukkunud puid.

Viljandimaa

17. veebruaril kella 10.49 ajal põles Karksi-Nuia linnas Piiri tänaval asuva elumaja köögis pliidi tagune sein ja käterätikud. Põlengust andis märku ka lakke kinnitatud suitsuandur. Tulekahju kustutati üsna algjärgus ja kaugemale see ei levinud. Selgus, et põleng oli süttinud järelevalveta jäetud kuumast pliidist. Perenaine oli hetkeks läinud teise tuppa telefoni vastu võtma ning toidu omapäi pliidile soojenema jätnud. Sel ajal süttis pliidi kohal paberkäterätiku rull ja sellest omakorda rätikud seinal ja seina kattev penoplast. Õnneks avastas perenaine põlengu kohe, sulges selle leviku takistamiseks köögi ukse ning kutsus kohale päästjad.

Võrumaa

18. veebruaril kella 1.18 ajal hävis Antsla vallas Kassi külas tulekahju sõiduauto. Päästjad avastasid, et sõidukit oli keegi tõenäoliselt juba enne tulekahju lõhkunud. Auto omanikku hakkas selgitama politsei.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

Järvamaal sõitsid päästjad puid teelt eemaldama viiel korral – Järva vallas Aruküla ja Kurla külades, Paide linnas Nurme ja Anna külades ning Türi vallas Saueaugu külas.

Läänemaa

Läänemaal käisid päästjad tormi tõttu teele langenud puid eemaldamas Lääne-Nigula vallas Kuijõe ja Kirimäe külades.

Pärnumaa

Pärnumaal reageerisid päästjad tormituulte tõttu tekitatud kahjude likvideerimisele seitsmel korral. Puid eemaldati viiel korral – Sindi linnas, Reiu, Soeva, Ermistu ja Kobra külades. Kahel korral toimus teele langenud puude tõttu liiklusõnnetus. Kell 5.42 sõitis Are-Suigu maanteel veoauto üle puu. Sõiduk kahjustusi ei saanud ning jätkas liikumist ning päästjad eemaldasid ohuks olnud puu teelt. Kell 7.30 sõitis sõiduauto vastu teel olnud puud Häädemeeste vallas Uulu külas Soometsa teel. Päästjad andsid autos olnud kaks inimest kiirabile üle ning likvideerisid autol süttimisohu. Autol sai kannatada katus. Päästjad eemaldasid ohuks olnud puu teelt.

Raplamaa

Raplamaal käisid päästjad tormi tõttu teele langenud puid eemaldamas Keo, Palamulla ja Aespa külades.

Saaremaa

17. veebruaril kell 18.35 said päästjad väljakutse Kuressaare linna Pikale tänavale, kus suitsuahjust toodud tuhk, mis arvati olevat kustunud läks tugeva tuulega uuesti hõõgvele. Päästjad kustutasid paari ruutmeetri suuruse põlengu.