Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 18.-19. veebruar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

18. veebruaril kell 13.30 said päästjad väljakutse Põhja-Tallinna linnaossa Randla tänavale. Kuuenda korruse korterist tuli suitsu ning koha peal tuvastasid päästjad toidukõrbemiSe. Toit eemaldati kiirelt pliidilt ning päästjad ventileerisid ruumid. Suits trepikotta levinud ei olnud. Päästjatel selgitasid elanikule, et toiduvalmistamise ajal ei tohi seda tähelepanuta jätta, sest kuumenev toit võib süttida ning süüdata ka ümbruse. Ühtlasi võib ruumides magav inimene sisse hingatavast mürgisest suitsust tõsiseid tervisekahjustusi saada. Sellel aastal on Põhja-Eesti päästjad toidukõrbemisest tekkinud tulekahjuohu tõttu välja sõitnud juba 25 korral.

Tugevate tuulte tõttu teele murdunud puid käisid Põhja regiooni päästjad 18. veebruaril eemaldamas neljal korral.

Ida päästekeskus

19. veebruaril kell 4.08 teatati tulekahjust Narva linnas Tallinna maanteel 5-korrulises kortermajas viiendal korrusel. Päästjate saabumisel oli trepikoda suitsu täis. Päästjad tõid korterist elusa kassi ning kahjuks hukkus 60-aastane meesterahvas. Kustutustööd lõpetati kell 04.30. Korteris ei olnud suitsuandurit. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja uurimine, aga esialgsetel andmetel on oletatav põhjus hooletu suitsetamine.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

18. veebruaril kell 18.27 käisid päästjad Mustvee vallas Omedu külas eemaldamas Kallaste-Omedu maanteelt murdunud ja tee sulgenud puud.

Tartumaa

18. veebruaril kell 15.39 teatati, et Nõo vallas llli külas põleb suvila. Päästjate saabudes ulatusid leegid maja katusest välja ja kõik ruumid olid suitsu täis. Pääste suitsusukeldujad sisenesid inimeste otsimiseks kohe hoonesse. Ühtegi kannatanut ei leitud. Selgus, et tulekahju oli alguse saanud saunaruumist, kust tuli oli suvila katuse alla levinud. Tulekollete leidmiseks ja kustutamiseks avasid päästjad sauna vahelage ja maja katust. Põleng kustutati kella 18.26ks. Tulekahju täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Võrumaa

18. veebruaril kella 9.00 ajal käisid Misso vabatahtlikud päästjad Rõuge vallas Savikoja külas eemaldamas teelt murdunud ja liikluse sulgenud puud.

Lääne päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmusi aset ei leidnud.