Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 19.-20. veebruar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

19. veebruaril kell 22.44 teatati häirekeskusele, et Kuusalu vallas Salmistu külas põleb maja. Kohale saabunud päästjad tuvastasid 4 x 6 m mõõtmetega palkhoone põlengu. Põlesid hoone seinad, mille päästjad kustutasid kell 23.20. Inimesed õnnetuses kannatada ei saanud ning tulekahju põhjuseid teada ei ole.

Ida päästekeskus

Ida-Eesti pommigrupp

19. veebruaril tehti kahjutuks Narva-Jõesuust Auvere küla metsast leitud mürsk ja lokaliseeriti 27 erinevat lõhkekeha.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

19. veebruaril kell 11.47 teatati, et Tartus Peedu tänaval tuleb ridaelamu keldri akendest suitsu. Päästjad selgitasid, et remondijärgus oleva ridaelamuboksi keldris põleb puitmaterjal ja põranda soojustus. Põleng kustutati ja keldrist kaugemale see ei levinud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

19. veebruaril kell 22.36 teatati, et Valgas Kesk tänaval on kahekorruselise puidust elumaja teise korruse aknas näha suitsu. Kohale saabunud pääste suitsusukeldujad sisenesid kohe korterisse, kust leidsid põrandalt teadvusetu 59aastase mehe. Kannatanu toodi välja ja anti üle kiirabile, kes suitsu ja vingugaasi sisse hinganud mehe haiglasse toimetas. Selgus, et ahjusuu ees põleb brikett ja tuli oli levinud edasi põranda alla. Tulekahju kustutamiseks avasid päästjad põranda konstruktsioone. Tulekahju oleks aidanud ära hoida mittepõlevast materjalist kate, mis on koldesuu ees kohustuslik. Tavaliselt kasutatakse selleks plekk-katet ja see peab ulatuma koldesuust otse 40 sentimeetrit eemale ja äärtest 10 sentimeetrit külgsuunas eemale. Kahjuks puudus korterist ka suitsuandur, mis põlengust juba varem oleks märku andnud. Tulekahju põhjustas tõenäoliselt küdevast ahjust välja lennanud säde või pudenenud söetükk. Tuleohutuse tagamiseks ei tohi hoida küdeva ahju suu ees küttematerjali või muud kergesti süttivat.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

19. veebruaril kell 9.13 käisid päästjad eemaldamas tuule tõttu teele kukkunud puud Vormsi vallas Saxby külas.

19. veebruaril kell 15.52 teatati häirekeskusele tulekahjust Lääne-Nigula vallas Ingkülas. Teataja sõnul põles ühekordne kõrvalhoone, mille katuselt ja akendest olid leegid väljas. Päästjate saabudes põles 7 x 6 m mõõtmetega ühekordne palkidest saunahoone, mille katus oli sisse vajunud. Päästjad kustutasid põlengu kell 17.42. Tulekahju tekkepõhjuse selgitab välja menetlus.

Pärnumaa

19. veebruaril kell 12.44 said päästjad väljakutse Pärnu linna Õhtu põiku. Kolmekorruselise büroohoone pööningul oli ehitustööde käigus põlema süttinud tööriista aku. Koha peal olnud inimesed kustutasid kiirelt väikese põlengu. Päästjad kontrollisid olukorra ohutuse tagamiseks üle.