Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 20.-21. veebruar

Põhja päästekeskus

Harjumaa

20. veebruaril kell 15.04 teatati häirekeskusele Mustamäe linnaosast Sõpruse tee kortermajast, et viienda korruse korteris töötab suitsuandur ja on tunda suitsulõhna. Päästjad tuvastasid korteris toidukõrbemise ning ventileerisid ruumid. 

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

20. veebruaril kell 8.41 teatati, et Kiviõli linnas Keskpuiestee tänaval 4-korrulises kortermajas on tulekahju. Selgus, et ühes korteris seisis voodi kõrval elektripliit, mille peal midagi läks põlema. Kõrvalkorterist evakueeriti üks inimene. Tulekahju kustutati kell 9.19.

21. veebruaril kell 5.59 teatati tulekahjust Püssi linnas Viru tänaval 3-korrulise kortermaja korteris, kust toodi välja põletushaavadega inimene. Kiriabi viis kannatanu haiglasse. Kõrvalkorteritest olid evakueeritud 4 nimest. Tulekahju kustutati kell 6.40. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel, korteris oli suitsuandur, mis rakendus tööle.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

20. veebruaril kella 19.08 ajal põles Põlva vallas Peri külas kahekorruselise kortermaja puhastamata korstnalõõrides tahm ja tuli ulatus korstnast välja. Päästjad summutasid leeke pulberkustutiga ja valvasid maja tuleohutust. 

Tartumaa

20. veebruaril kell 11.40 andis automaatne tulekahjualarm häiret tulekahju kohta Tartu Ülikooli Spordihoones. Päästjad selgitasid, et alarmi oli käivitanud abiruumis mikrolaineahjus kõrbema läinud toidust tekkinud suits. 

Kella 14.02 ajal teatati, et Tartus Ülikooli tänaval tuleb sõiduauto Škoda Fabia armatuurlaua alt suitsu. Päästjad eemaldasid tuleohutuse tagamiseks akujuhtme. Suuremat põlengut ei tekkinud. Omanik organiseeris auto äraveo treileriga.

Valgamaa

20. veebruaril kella 16.35 ajal teatati, et Valga vallas Supa küla surnuaial olid süttinud värske haua kaunistused. Päästjate saabumise ajaks oli põlengu avastaja tulekahju pulberkustutiga juba kustutanud.

Viljandimaa

20. veebruaril kella 19.08 ajal põles Viljandi vallas Soe külas ridaelamu puhastamata korstnalõõrides tahm. Päästjad summutasid leeke pulberkustutiga ja valvasid maja tuleohutust.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

20. veebruaril kell 12.55 teatati häirekeskusele tulekahjust Türi vallas Mäekülas. Päästjate saabudes põles puidust talumaja mõõtmetega 10 x 18 m. Hoone oli lausleekides ning katus praktiliselt hävinud. Päästjad tõid põlenud hoonest välja 60-aastase mehe surnukeha. Tulekollete leidmiseks avati hoone konstruktsioone ning tulekahju likvideeriti kell 16.19. Tulekahju tekkepõhjused selgitab välja edasine menetlus.

Läänemaa

20. veebruaril kell 15.05 said päästjad väljakutse Lääne-Nigula valda Vööla merele. Kanuuga kalastama läinud 75-aastane mees oli kanuuga ümber läinud ning hätta sattunud. Mees suutis iseseisvalt ujuda paarikümne meetri paksusesse roostikku, kust päästjad ta kohalike harrastuskalurite abiga leidsid. Mees anti alajahtununa üle kiirabile.

Pärnumaa

20. veebruaril kell 13.59 said päästjad väljakutse Pärnu linna Tammsaare tänavale kust teatati, et suitsema on hakanud sõiduauto. BMW akujuhe oli läinud lühisesse ning suitsema hakanud. Leegid suutis autoomanik iseseisvalt kustutada ning päästjad kontrollisid sõiduki veel ohutuse tagamiseks üle.

Raplamaa

21. veebruaril kell 1.12 teatati häirekeskusele sõiduki tulekahjust Märjamaa vallas Rangu külas. Sõiduauto Volkswageni mootoriruum oli põlema süttinud ning tuli levis sealt edasi salongi. Päästjad kustutasid autopõlengu ning kaitsesid ka läheduses asuvat elumaja leekide eest. Tulekahju likvideeriti kell 1.51.