Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 21.-25. veebruar

Põhja päästekeskus

21. veebruaril kell 22.51 teatati häirekeskusele, et Lasnamäe linnaosas Peterburi teel asuvas kontorihoones on toidukõrbemine. Kell 22.51 teatati Mahtra tänaval asuvast kortermajast tulevast tugevast toidukõrbemise lõhnast. Teataja lülitas pliidi välja, kuid korteris olnud inimene oli siiski hinganud sisse nii palju suitsuvingu, et vajas hospitaliseerimist. 22. veebruaril kell 7.21 oli toidukõrbemine Keila linnas Aja tänaval, inimene viidi haiglasse ning kell 21.04 taas toidukõrbemine, Mustamäel Akadeemia teel. Päästjad ventileerisid korterid ning tegid inimestele selgitustööd. 

21. veebruaril kell 22.37 teatati häirekeskusele tulekahjust Loksa linnas Nooruse tänaval. Päästjate saabudes põles täiseleegis puidust kuur. Päästjad kustutasid tulekahju kell 23.45. Tulekahju tekkepõhjuseid teada ei ole.

23. veebruaril kell 19.12 said päästjad väljakutse Saku valda Kirdalu külla, kus põles ühekordne elumaja. Tulekahjus hävines pool maja seestpoolt ning teine pool sai tule-, vee-, kuumuse- ja tahmakahjustusi. Maja konstruktsioonid säilisid. Majas oli autonoomne tulekahjusignalisatsioon, mis suitsu tekkides märku andis ja majas olnud kuus inimest pääsesid välja. Üks inimene vajas haiglasse viimist. Tulekahju tekkepõhjust hetkel teada ei ole. Tulekahju likvideeriti kell 21.00.

23. veebruaril kell 20.52 teatati häirekeskusele tulekahjust Viimsi vallas Pringi külas Rohuneeme teel. Põlema oli süttinud ridaelamuboksi esiku vahelagi. Tõenäoliselt elektrilühisest alguse saanud vahelae põleng muutis korteri elamiskõlbmatuks. Korterist pääsesid 3 inimest ja kaks kodulooma. Keegi haiglaravi ei vajanud.

24. veebruaril kell 14.22 teatati häirekeskusele kulupõlengust Lääne-Harju vallas Lohusalu külas Nabe teel. Metalli lõikamisest lennanud sädemest oli põlema süttinud 100 ruutmeetrit kulu. Kohalikud inimesed suutsid iseseisvalt kulu enne päästjate saabumist kustutada. Päästjad vaatasid olukorra turvalisuse tagamiseks üle.

Ida päästekeskus

Nädalavahetusel registreeriti Ida regioonis (15 Ida-Virumaal ja 7 Lääne-Virumaal) 21 tugevast tuulest põhjustatud väljakutset. Peamiselt eemaldati teele langenud puid.

Ida-Virumaa

21. veebruaril kell 5.59 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Lüganuse vallas Püssi linnas Viru tänaval, kus kolmekorruselise elamu teise korruse korteris põles tuba. Korterist välja toodud 61-aastane mees toimetati Ida-Viru Keskhaiglasse, lisaks pääste poolt majast oli evakueeritud 4 inimest. Kustutustööd lõpetati kell 7.42. Korteris oli suitsuandur, mis rakendus tööle, tulekahju tekkepõhjus on uurimisel.

23. veebruaril kell 5.24 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Toila vallas Voka alevikus Männiku tänaval, kus korterelamu keldris põles prügi ja madrats. Keldrist välja toodud naine toimetati Ida-Viru keskhaiglasse. Pääste poolt esimeselt korruselt evakueeriti 4 inimest. Kustutustööd lõpetati kell 07.11. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida-Eesti pommigrupp

21. veebruaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud kolm mürsku ja kolm miini ning Narva-Jõesuu linnast Mustanina külast leitud 220 mm mürsk.

22. veebruaril tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Mustanina küla lähedalt leitud 76 mm mürsk, 81 mm miinipildujamiin ja kaks käsigranaati.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

22. veebruaril käisid päästjad Jõgeva vallas Viruvere külas ja Põltsamaa vallas Laasme külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

23. veebruari päeval eemaldasid päästjad puu teelt Mustvee vallas Nauratsi külas.

Põlvamaa

Päästjad käisid nädalavahetusel kuuel korral eemaldamas tugevas tuules murdunud ja teedele kukkunud puid. Kolm puud olid teele kukkunud Kanepi vallas, kaks Põlva vallas ja üks Räpina vallas.

Tartumaa

22.-23. veebruaril käisid päästjad Tartumaal seitsmel väljakutsel, mis olid seotud tormis murdunud puude teedelt eemaldamisega.

22. veebruaril kell 08.41 teatati Häirekeskusele, et Tartu linnas Herne tänaval tuleb majast suitsu. Päästjad selgitasid, et elaniku hooletu suitsetamise tagajärjel oli toas süttinud voodi. Voodi kustutati, majas viibinud 71-aastane mees toimetati Tartu Ülikooli Kliinikumi. Kustutustööd lõpetati kell 09.35. Majas olid väga halvas seisukorras kütteseadmed ning puudus suitsuandur ja elekter. Eluase muutus pärast tulekahju elamiskõlbmatuks ning olukorrast teavitati linnavalitsuse sotsiaaltööspetsialisti.

Valgamaa

22. veebruaril käisid päästjad Valgas Kesk tänaval ja 23. veebruaril Otepää vallas Lossikülas külas ning Keeni külas eemaldamas teedelt murdunud puid.

Viljandimaa

22. veebruaril käisid päästjad Põhja-Sakala vallas Kootsi ja Tällevere külas ning Viljandi vallas Tagamõisa külas eemaldamas teedelt murdunud ja liiklust ohustavaid puid.

23. veebruaril kell 13.46 teatati, et Põhja-Sakala vallas Sürgavere külas on raudteel puu ja selle taga seisab rong. Päästjad eemaldasid rongi takistava puu rööbastelt.

Võrumaa

22. veebruaril käisid päästjad Võru vallas Illi külas ja Kääpa külas ning Setomaa vallas Lobotka külas eemaldamas teedele kukkunud ja liiklejaid ohustavaid puid. 23. veebruari päeval eemaldati teelt liiklusohtlik puu Võru vallas Piusa külas.

22. veebruaril kell 22.05 teatati, et Väimela alevikus on puu elektriliinidele kukkunud. Kõige pealt teavitati juhtunust elektrikke, kes lubasid esimesel võimalusel ohtliku olukorra kõrvaldamiseks kohale sõita. Päästjatel õnnetus ennast ohtu seadmata puu ise liinidelt maha saada ja tee vabastada.

Lääne päästekeskus

Järvamaa

22. veebruaril kell 8.23 teatati häirekeskusele tulekahjust Paide linnas Sillaotsa külas, kus põlema oli süttinud korteri vahesein. Lääne päästekeskuse peainspektor Raido Mets ütles, et tegemist oli valesti paigaldatud küttesüsteemist tekkinud tulekahjuga. „Küttekolle ei olnud paigaldatud vastavalt tootja juhendile, vaid küttekehale oli ehitatud ümber kest, mis takistas küttekolde soojusloovutust.“ Ehitusseadustik näeb ette, et sellise küttekolde paigaldamisel kortermajja peab olema ehitusluba või ehitusteatis. „Sellised ohtlikud ja valesti paigaldatud küttekehad on probleemiks just kortermajades, kus kunagi on olnud kaugküte,“ lisas Mets. Päästjad likvideerisid põlengu kell 8.45 ning tegelesid elamise ventileerimisega. Päästeamet algatas küttekolde paigaldamise osas uurimise.

Pärnumaa

21. veebruaril kell 17.45 teatati häirekeskusele, et Pärnu linnas Tallinna maanteel asuva Vikero maja küljest kukub suuri tsemenditükke, mis ohustavad möödujaid. Päästjad reageerisid ohtlikule olukorrale ning eemaldasid ohtlikud krohvitükid ning kivid maja küljest.

23. veebruaril kell 15.25 said päästjad väljakutse Pärnu linna Papiniidu tänavale, kus liiklusõnnetuse tagajärjel oli maha valgunud kütus. Päästjad katsid ca 20 ruutmeetri suuruse ala absorbentainega.

23. veebruaril kell 16.59 teatati häirekeskusele, et Lääneranna vallas Kirikukülas oli kass paari meetri kõrgusel puu otsas ning ümberringi laius üleujutusest tingitud vesi. Päästja riietus pinnaltpäästeülikonda ning päästis kassi veevangist.