Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 27. veebruar-2. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

28. veebruaril kell 14.56 teatati, et Tallinnas Mustamäel Siili tn jäi ema koos 2-aastase lapsega viienda korruse korteris vaheuste lukustumise tõttu koridori lõksu. Hädalised avastati alles kolmetunnise „vangistuse“ järel. Päästjad sisenesid korterisse redelauto abil tuulutusasendisse jäetud akna kaudu. Hädalised vabastati ja nende tervisega oli esialgsel hinnangul kõik korras.

Kella 19.05 ajal põles Põhja-Tallinna linnaosas Sõle tänaval garaažis asuvas töökojas kütusekanister ja selle ümbrus. Päästjad kustutasid tulekahju veerand tunniga. Esialgsetel andmetel süttis põleng hooletusest keevitamisel. Põlengu täpsema põhjuse ja süüdlase selgitavad päästekeskuse menetlusinspektorid.

29. veebruaril kell 9.29 teatati, et Nõmme linnaosas Põllu tänaval põleb kahekorruseline eramaja. Päästjate saabudes selgus, et tulekahju oli alguse saanud esimesel korrusel olevast elektrikilbist ja levinud trepihallist teisele korrusel ning katuse alla. Elanik, kes oli tulekahju puhkemise ajal majas, oli ise välja saanud. Põlengu kustutamiseks avati osa katusest. Tulekahju kustutati lõplikult kella 11.30ks. Kahjuks selgus seegi, et majast puudus töökorras suitsuandur. Õnneks nägi seekord elanik tulekahju puhkemist pealt, väljus kiiresti ruumidest ja pääses tänu sellele eluga.

Kella 11.50 ajal põles Haabersti linnaosas paldiski mnt kortermaja rõdul prügikast, mis kustutati enne päästjate saabumist. Põleng süttis korralikult kustutamata suitsukonist.

Kella 16.26 ajal süttis Lasnamäe linnaosas Loopealse bussipeatuse lähedal sõidu ajal auto. Inimesed, kelle hulgas kolm last, said enne põlengu levimist sõidukist välja. Päästjad kustutasid põlengu veerand tunniga.

1. märtsil kella 18.55 ajal põles Kesklinna linnaosas Maarjamäe tn eramaja juures asuv saunamaja. Päästjate saabudes põles leiliruum täisleegis ja kogu hoone oli suitsu ja põlemisgaase täis. Päästjad kustutasid põlengu kahe tunniga. Inimesed õnnetuses viga ei saanud.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

1. märtsil kell 6.39 said päästjad väljakutse Kohtla-Järve linna Sompa linnaosa Kannikese tänavale, kus põles ühekorruseline eramaja. Sündmuskohal selgus, et põleb maja välissein ja katus. Inimesi sees ei olnud, tulekahju likvideeriti kella 7.42ks. Majas oli suitsuandur, mis ei rakendunud tööle (arvatavasti tühjad patareid). Tulekahju oletatav põhjus on küttesüsteemi vale paigaldus (puudub projekt).

1. märtsil kell 12.33 teatati häirekeskusele tulekahjust Kohtla-Järve linnas Olevi tänaval, kus põles kahekordne eramaja. Inimesi sees ei olnud. Päästjate saabumisel selgus, et teise korruse aknast tuleb suits. Kuna maja oli voolu all, teavitasid päästjad elektrikuid, kes lülitasid elektri välja. Tulekolded avastati katuse all, kustutustööd lõpetati kell 13.31. Majas oli töökorras suitsuandur, mis rakendus tööle. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

28. veebruaril kell 14.46 teatati, et Mustvee vallas Kääpa külas Jõhvi-Tartu mnt 92. km sõitis tsisterni vedav veok lauta sisse, kus 31 lihaveist. Lauda sein purunes 30 meetri ulatuses, kuid loomad viga ei saanud. Päästja tagasid tule- ja lekkeohutuse. Õnneks jäi ammooniumnitraati sisaldav tsistern, mida veok vedas, terveks. Avariilisest autost aidati kätte saada hukkunud juht.

Tartumaa

1. märtsil kella 1.39 ajal teatati, et Tartus Mõisvahe tänaval on kortermajas kuulda radiaatori vastu kolkimise heli ja inimene võib olla hädas. Päästjad sisenesid kangi abil korterisse, kust heli kostus ja selgus, et eakas perenaine oli tualetis kukkunud ja ei saanud enam ise liikuma. Kannatanule andsid esmaabi kiirabitöötajad. Päästjatel tuleb sageli käia väljakutsetel, kus abi vajab oma kodus kukkunud inimene, kes ei suuda ise ust avada ja mõni kord isegi abi kutsuda. Üksi elavate tervisprobleemidega vanemate inimeste kodu tuleb üle vaadata ja kujundada ohutumaks, et välistada kukkumist või selle raskemaid tagajärgi. Samuti peab olema läbi mõeldud, kuidas on eakal või puudega inimesel võimalik igas olukorras abi kutsuda.

Kella 5.40 ajal põles Tartus Fortuuna tn lahtise leegiga pargitud maastur, mille päästjad kustutasid. Põlengus sai kahjustada auto esiosa ja osaliselt salong. Kustutustöödeks purustati auto esimesed küljeaknad. Juhtunust teavitati sõiduki omanikku, kes auto juurde tuli. Tulekahju tekkepõhjust hakkas selgitama politsei.

Võrumaa

29. veebruaril kell 9.11 teatati, et Setomaa vallas Määsi külas voolas parklas veoautost maha diiselkütus. Päästjad korjasid labida ja ämbri abi 50 liitrit kütust kokku ning katsid ülejäänud 20 ruutmeetrisele alale valgunud reostuse absorbentainega. Ühtlasi takistati reostuse valgumine kanalisatsiooni. Juhtunust teavitati keskkonnainspektsiooni.

Lääne päästekeskus

Pärnumaa

28. veebruaril kell 22.38 teatati häirekeskusesse tulekahjust Pärnu linnas Lille tänaval asuvas ühekorruselises mitme korteriga puitelamus. Päästjate saabudes põles üks tuba nii suurelt, et leegid ulatusid akendest välja. Hoones viibis tulekahju hetkel kümme inimest, kellest kuus tõid päästjad akende kaudu välja. Üks kannatanu viidi kiirabiga haiglasse. Korterelamu muutus elamiskõlbmatuks ning omavalitsuse ning politseiga koostöös paigutati elanikud asenduspindadele. Majas olnud suitsuandur päästis seekord kõige hullemast ning selle signaali käivitumise tõttu teatati õigeaegselt häirekeskust. Tulekahju põhjustas hooletu voodis suitsetamine, mistõttu süttis põlema madrats. Toas suitsetades ei seata ohtu mitte ainult enda, vaid ka naaberkorterid. Suitsetades magama jäädes süütab hõõguv suitsukoni või säde voodi või diivani. Sellisel tegevusel on aga kahjuks väga rasked tagajärjed. Suitsetamiseks tuleb minna alati õue ning sigaret kustutada soovitavalt veega täidetud tuhatoosi.

Saaremaa

28. veebruaril kell 21.50 vajati päästjaid appi likvideerima kütusereostust Kuressaare linnas Niidu tänaval. Kaubiku kongis olid ümber läinud vana mootoriõli kanistrid ning sealt oli kaubiku põrandale ja tänavale jooksnud ca. 20 l õli. Päästjad katsid õli tänaval ja kaubikus sees absorbentainega, et vältida edasist reostumist. Auto omanikku teavitati olukorrast ning ta lubas tegeleda reostuse likvideerimisega.