Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 3.-4. märts

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

3. märtsil kell 17.16 helistas häirekeskusele teataja, kes nägi aknast, et Narva linnas Oru tänaval tiigi jää peal on neli last (8-12 aastat vana). Kohale saabudes rääkisid päästjad lastele jää peale mineku ohtlikkusest. Lisaks võtsid nad ühendust laste vanematega ning selgitasid olukorda.

4. märtsil kell 4.18 teatati tulekahjust Ida-Viru maakonnas Kohtla-Järve linnas Keemia tänaval, kus Novotrade Invest AS territooriumil põles 10 tonnine lahusti mahuti. Tulekahju lokaliseeriti kell 05.37. Sündmusele reageeriti suurte jõududega – kohal olid Kohtla-Järve, Jõhvi, Kiviõli, Iisaku, Narva, Kunda, Sillamäe, Rakvere päästekomandod, Purtse ja Mäetaguse vabatahtlikud, Narva vahuhaagis ja Sillamäe keemiahaagis. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. Inimesed kannatada ei saanud.

Ida-Eesti pommigrupp

3. märtsil tehti kahjutuks Ida-Viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Hundinurga külast leitud 50 mm miinipildujamiin ning Narva-Jõesuu linnast Udria küla lähedalt leitud 75 mm mürsk.

Lõuna päästekeskus

Viljandimaa

3. märtsil kell 17.54 teatati, et Viljandi vallas Saarepeedi külas Videviku teel toimus kortermaja korteri köögis plahvatus, mille tagajärjel purunes elutoa aken. Päästjad selgitasid, et halvasti ühendatud gaasiballooni reduktori tõttu oli ruumidesse imbunud gaasi, mis oli järsku põlema lahvatanud. Tulekahju õnneks ei tekkinud ja köögis olnud inimene viga ei saanud. „Sisuliselt plahvatuse epitsentris terveks jäänud inimene liigitub sellist laadi õnnetuste tagajärgede puhul hämmastavate nähtuste hulka,“ ütles Viljandi vanemoperatiivkorrapidaja Ivo Piir. Lekkinud balloon toodi välja ja elanikule anti nõu kutsuda gaasiseadmete ja ballooni kontrollimiseks ning turvaliseks ühendamiseks koju spetsialist. Naabrite ohutuse kontrollimisel avastati korter, kus oli kõrge vingugaasi tase (60-70 ppm-i). Selgus, et suletud siibriga ahjus põlesid puud. Siibrid avati ning tõenäoliselt päästeti sellega elanikust vanema daami elu. Tema poeg lubas edasiste õnnetuste ärahoidmiseks hankida emale vinugaasianduri. Vingugaas on lõhnatu ja nähtamatu, kuid ülimürgine gaas, mis võib halva tõmbe või liiga varakult suletud kütteseadme siibri tõttu ruumidesse imbuda. Rohkem infot www.vingugaas.ee.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

4. märtsil kell 7.28 teatati teele murdunud puust Haapsalu linnas Nõmme külas. Päästjad likvideerisid takistuse.

Saaremaa

4. märtsi varahommikul käisid päästjad eemaldamas teele kukkunud puid Sepa külas ja Kaali külas.

Põhja päästekeskus

Möödunud ööpäeval suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.