Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 4.-5. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

4. märtsil kell 19.19 teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval on kortermaja koridoris suits. Päästjad leidsid esimeselt korruselt suitsu täis korteri, kus lahtist põlemist ei olnud. Korteri põrandalt leiti surnud meesterahvas, kelle isikut esialgu tuvastada ei õnnestunud. Kiirabi osutas esmaabi samas majas elavale 70-aastasele mehele. Põlengu tekkimise asjaolud on selgitamisel.

Kell 21.23 teatati, et Kristiine linnaosas Tondi tänaval on ehitusjärgus tornmaja katusel näha leeke. Päästjad selgitasid, et katusel põleb kast tööriistadega ja WC sein. Põleng kustutati nelja vahtkustutiga.

5. märtsil kella 4.05 ajal põles Viimsi vallas Muuga külas Metsasarve teel lahtise leegiga saun. Päästjad kustutasid sauna. Inimesi põlengu puhkemise ajal hoones ei olnud. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Ida päästekeskus

Lääne-Virumaa

4. märtsil kell 12.13 teatati Häirekeskusele, et Rakveres Tallinna tänaval lastehoius suitseb laelamp. Kasvataja ja kuus last evakueerusid iseseisvalt, kannatanuid ei olnud. Ruumid tuulutati ja juhtumiga tegeleb edasi lastehoiu juhataja. Tulekahju tekkepõhjus on laelambi rikke.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

4. märtsil kella 10.51 ajal põletati Räpina vallas Veriora alevikus Jaama tn piirkonnas veoautorehve, et nendest metalli kätte saada. Korraga põles kolm rehvi, kuid kõrval ootas põletamist veel terve koorem. Keskkonda saastav lõke kustutati ja info juhtumi kohta edastati keskkonnainspektsioonile.

Tartumaa

4. märtsil kell 14.38 teatati, et Tartus Betooni tänaval asuvas spordiklubis on süttinud saun. Päästjate saabumise ajaks oli 18 inimest spordiklubi suitsustest ruumidest evakueerunud. Kohe sisenesid suitsusukeldujad hoonesse, et leida võimalikke kannatanuid ja tulekolde asukoht. Ruumides rohkem inimesi ei olnud ja selgus, et põleb sauna leiliruum. Tulekahju kustutati kella 17.09ks. Põlengu täpne tekkepõhjus on selgitamisel.

Lääne päästekeskus

Läänemaa

4. märtsil kell 14.37 said päästjad väljakutse Haapsalu linna, uuemõisa külla, kus suur puu oli kukkunud elektriliinidele. Liinid olid jäänud terveks ning päästjad eemaldasid puu.

Järvamaa

4. märtsil kell 13.41 said päästjad väljakutse Paide linna Tarbja külla, kus puu oli kukkunud elektriliinidele ning süüdanud maapinna. Elektrikud lülitasid alajaamast voolu välja ning päästjad kustutasid kahe ruutmeetri suurusel alal olnud põlengu kell 14.06.

Lääne-Eesti pommigrupp

3. märtsil sai Lääne-Eesti pommigrupp väljakutse Saaremaale Mäeküla külla, kus vana aida koristamise käigus leiti lõhkeainet. Demineerijad tuvastasid sündmuspaigal 25,6 kg lõhkeainet trotüül. Lääne-Eesti pommigrupi juhataja Aivar Post ütles, et nii suure koguse lõhkeaine leidmine on ohtlik ja Eestis üsna harukordne. „Tänu sellele, et leidjal tekkis kahtlus aidast leitud aine osas ning ta koheselt teavitas sellest telefonil 112, sai ohtlik aine turvaliselt hävitatud. Vastasel juhul oleks võinud suur kogus ohtlikku ainet sattuda prügi hulka.“ Kui inimene leiab esemeid või tundmatut ainet, mis kahtlusi tekitab, tuleks teavitada leiust hädaabi numbril 112 ning tegutseda vastavalt Häirekeskuselt saadud juhiste järgi. Oluline on tagada enda ja teiste läheduses olevate inimeste ohutus järgides ohutusreegleid. Lõhkekeha ega ohtlikku ainet ei tohi puutuda, liigutamine võib lõhkekeha aktiveerida või aine tervisekahjustusi tekitada.