Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 5.-6. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

5. märtsil kell 8.36 teatati, et Haabersti linnaosas on 62-aastane naisterahvas oma kodus ratastooliga kukkunud ja juba tunde ilma abita maas lebanud. Hädalise avastas naaber. Päästjad sisenesid korterisse akna kaudu ja avasid kiirabitöötajatele ukse seestpoolt. Hiljem aidati patsient kiirabiautosse viia.

Kella 17.19 käidi Paldiski maanteel teises kortermajas, kus oli kodus kukkunud meesterahvas, kes enam püsti ei saanud ja hüüdis appi. Päästjad sisenesid akna kaudu ja avasid kiirabile ukse.

Kella 19.44 ajal kutsus Lääne-Harju vallas Veskikülas Kalda teel abi 70-aastane naine, kes oli kodus vastu ahju kukkunud ja ei suutnud enam liikuda. Päästjad avasid ukse kannatanu nõusolekul jõuga ja viisid naise kiirabiautosse.

Lõuna päästekeskus

Tartumaa

6. märtsil kella 6.41 ajal käisid päästjad Nõo alevikus Raudtee tänava piirkonnas sõiduauto ja rongiga juhtunud liiklusavariil. Inimesed õnnetuses viga ei saanud. Päästjad aitasid vabastada raudtee liikluseks.

Viljandimaa

5. märtsil kella 17.24 ajal süttis Viljandis Pärnu mnt põlema akna- ja uksetehase saepurupunker. Punker asus hoonetest eraldi. Saepuru lasti 200 kuupmeetrise mahuga punkrist välja ja kustutati kella 2.07ks öösel.

Lõuna-Eesti pommigrupp

5. märtsil tegid demineerijad kahjutuks Tartu maakonnast Peipsiääre vallast Perametsa külast leitud 50 mm miinipildujamiini.


Lääne ja Ida päästekeskuses möödunud ööpäeval suuremaid sündmuseid ei olnud.