Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 6.-9. märts

Põhja päästekeskus

Tallinn

6. märtsil kell 12.59 teatati, et Mustamäel Aiandi tänaval plahvatas auto. Päästjad selgitasid, et maha kandmisele kuuluvas autos oli omanik süüdanud aastavahetusest üle jäänud pürotehnika. Inimesed ega kõrvale pargitud sõidukid seekord õnneks viga ei saanud.

7. märtsil kell 22.51 teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopliranna tänava piirkonnas tehakse mere ääres lõket ja lõkkesse visatakse midagi, mis teeb pauku. Päästjate kohale jõudes selgus, et lõket teinud poisid olid loopinud lõkkesse deodorandipudeleid, mis pauguga lõhkesid. Päästjad kustutasid lõkke. 

8. märtsi varahommikul kell 5.15 tuli päästjatele väljakutse Solo Sokos Hotel Estoriasse, kus alkoholilaos asuvad pumbad olid üle kuumenenud ning sellest olid hakanud kärssama elektripistik ning pumba osad. Hotelli personal likvideeris tuleohu enne päästjate kohale jõudmist. Päästjad kontrollisid edasist ohutust ning tuulutasid ruumi.

8. märtsil kell 21.21 teatati, et Õle tänaval on esimese korruse korteris töötab suitsuandur ja on näha suitsu. Selgus, et korteris oli kõrbenud toit. Päästjad tuulutasid nii korteri kui trepikoja. Korteris olnud ja suitsu sisse hinganud inimene toimetati tervisekontrolliks haiglasse.

Ida päästekeskus

Ida-Virumaa

8. märtsil kell 21.54 teatati, et Narva linnas Vestervalli tänaval kortremaja gaasikatlaga korteris töötab vingugaasiandur. Selgus, et korteris on gaasileke. Päästjad keerasid gaasi kinni ning selgitasid perenaisele, et tuleb pöörduda gaasifirma poole, et gaasiseadme üle vaadata.

Ida-Eesti pommigrupp

7. märtsil tehti kahjutuks Ida-viru maakonnast Narva-Jõesuu linnast Arumäe külast leitud 57 mm miinipildujamiin.

Lõuna päästekeskus

Põlvamaa

7. märtsil kella 11.40 ajal põles Põlva vallas Tännassilma külas väliköök. Päästjad kustutasid tulekahju paarikümne minutiga. Köök oli süttinud seal asuvast suitsuahjust.

Tartumaa

7. märtsil kella 6.38 ajal süttis Tartus Tähe tänaval asuvas korteris hooletust küünlapõletamisest tekk. Teki süüdanud mees kustutas selle enne päästjate saabumist ise. Küünal tuleb põlema panna alati tulekindlale alusele ja eemale süttida võivatest asjadest.

8. märtsil kell 17.32 teatati, et Tartu vallas Vesneri külas põleb kahekorruselise elumaja teisel korrusel magamistuba. Tulekahju puhkemise ajal oli majas 3 täiskasvanut ja 4 last, kes ise hoonest välja said. Toas põles voodi ja selle ümbrus. Päästjad kustutasid tulekahju poole tunniga. Kuuma- ja tahmakahjustusi sai lisaks põlenud toale ka kõrval asuv tuba. Kahjuks puudus hoonest kohustuslik suitsuandur. 

9. märtsil kell 1.14 teatati häirekeskusele tulekahjust Peipsiääre vallas Kokora külas, kus põles kahekorruseline puidust elumaja (6 x 8 m). Tulekahjust oli algul märku andnud suitsuandur, tänu millele teisel korrusel maganud perepoeg ärkas ja oma elu päästmiseks aknast välja hüppas. Päästjad aitasid alumise korruse aknast veel välja vanemaealise naise. Tulekolletele ligipääsuks avasid päästjad osa hoone katusest. Tulekahju kustutati kella 03.16ks. Hoone muutus elamiskõlbmatuks. Esialgsetel andmetel süttis tulekahju rikkest elektrikilbis.

Lääne päästekeskus

Saaremaa

7. märtsil kell 23.11 teatati häirekeskusele tulekahjust Kuressaare linnas Kuressaare sadama tulepaagi juures. Ilutulestiku laskmise tagajärjel oli põlema süttinud puidust kai. Päästjad kustutasid väikese tulekolde.