Ööpäeva operatiivinfo

Sündmuste info 9.-10. märts

Põhja päästekeskus

Harjumaa

9. märtsil kell 8.46 said päästjad väljakutse Saue valda Tuula külasse, kus põles mahajäetud tühja lauda vahelagi ja selle peal olev saepuru. Päästjad kustutasid põlengu ligi poole tunniga. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel.

Lõuna päästekeskus

Jõgevamaa

9. märtsil kell 15.59 teatati, et Jõgeva vallas Kantkülas asuvas söödatehases sai elektririket parandama läinud mees elektrilöögi ja ruumides on suits. Päästjate saabumise ajaks oli viga saanud mees ise ruumidest väljunud ning päästjad aitasid ta kiirabiautosse kanda. Kannatanu viidi haiglasse. Selgus, et süttinud elektrikilbi oli teine töötaja pulberkustutiga juba kustutanud ja tuleohtu ei ole. Päästjad turvasid sündmuskohta elektrikute tulekuni, kes voolu välja lülitasid ja rikke põhjust selgitama hakkasid.

Tartumaa

9. märtsil kell 17.03 teatati, et Tartus Rahinge külas Kulli teel tuleb vanast laudahoonest suitsu. Selgus, et ühes seal olevas boksis põlesid ehitusmaterjalide jäätmed. Põleng kustutati. Samal ajal jõudis päästjateni info, et mõnekümne meetri kaugusel asuvas kahekorruselises nelja korteriga majas töötab suitsuandur. Päästjad nägid eemalt maja ühest uksest väljuvat suitsu. Kohe asuti kontrollima maja suitsu täis kortereid, aga tulekolle leiti hoopis keldrist. Seal põlesid katlaruumi kõrvale ladustatud küttepuud. Keldri põrandalt leidsid pääste suitsusukeldujad vingugaasimürgistuse saanud teadvusetu mehe, kes välja toodi ja kiirabi hoole alla anti. Keldris olev põleng kustutati kella 18.21ks. Tulekahjude tekkepõhjus on selgitamisel.

Valgamaa

9. märtsil kell 14.50 teatati, et Otepää vallas Tiidu külas on mingi metsloom sügavasse auku kukkunud. Päästjad selgitasid, et tegemist on mägraga. Hädas loom aidati silmusnööri abil kolme meetri sügavusest august välja ja ta jooksis metsa.

Viljandimaa

9. märtsil kella 12.32 ajal põles Viljandi vallas Vardi külas elumaja puhastamata korstnas tahm. Päästjate saabumise ajaks oli põleng ise sumbunud. Päästjad kontrollisid hoone tuleohutust. Elanikul ei olnud ette näidata korstnapühkija töid tõendavat akti. Eramajas peab kord viie aasta jooksul kütteseadmete hooldustööd tegema korstnapühkija, kes selle kohta tõendi väljastab.

Lääne ja Ida päästekeskuses suuremaid operatiivsündmuseid ei olnud.